Skocz do zawartości

Pytanie odnosnie WIN XP + partycje


Recommended Posts

Wszystko zależy od wielkości dysku ale 2 partycje to minimum

Ja mam obecnie 500gb i podzielony tak:

c- system

d- programy

e- gry

f- zdjęcia

g- śmieci (dokumenty, filmy, muzyka itp)

 

Nigdy nie pakuje dokumentów i ważnych rzeczy na C. Zawsze coś może paść i wtedy nie kombinuje jak by tu odzyskać dokumenty tylko format C i po kłopocie.

A teraz zrobiłem sobie obraz partycji i tylko z obrazu ładuje system jak się zasyfi

Link to post
Share on other sites

pytam bo mialem do tej pory na c system + programy na D gry i na drugim dysku reszte ;) jako ze doszedl mi nowy dysk chce zrobic jako systemowy + programy dysk 500GB 2 dysk (1TB) jako D na gry + .... oraz mam teraz 3-ci dysk 2TB na cała reszte.

 

Wiem ze na systemowy 500GB to sporo ;) ale nie wiem czy chce mi sie bawic w partycjowanie tego. Stad moje pytanie bo nie wiem czy go dzielic na partycje czy lepiej zostawic go w całosci. Dodam ze winda + programy z program files zajmuja jakies 11Gb z d gdzie mam gry to STEAM zajmuje niecałe 55GB + kilka innych gier dajmy na to nie przekraczaja 10GB . Warto trzymac dysk w calosci czy lepiej zrobic ta partycje ?Dodam ze kopie gry zawsze mam na innej partycji głownie tyczy sie to STEAM gdzie mam orange box , l4d itp .

Link to post
Share on other sites

Najlepszą opcją są dwie lub trzy partycje:

1)system i programy + reszta (dokumenty, pliki, zdjęcia, muzyka itp.)

2) system + programy + reszta

 

Dla przeciętnego użytkownika najlepszym rozwiązaniem jest opcja 1 ;)

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

To ja akurat jestem ten nieprzeciętny ;P

u mnie

3 dyski ( 1 tb, 500gb i 250 gb ) podzielone na 13 partycji

partycja na system z samym systemem ma 30 gb

kolejna partycja to na programy i ma 15 gb

Reszta dysków podzielona na różne dane i gry ( tu podział już różny od 10 gb na pobrane jakies dane z neta aż przez 60 gb dla kilka partycji na gry, po 3 partycje 120 gb na różne dane i na koncu 3x300 gb na gry i reszte danych

 

dzieki temu ze tyle partycji to łatwiej to potem defragmentowac i utzrymywac porzadek

Link to post
Share on other sites

Skoro miejsca od groma i jeszcze trochę to ja bym dorobił dodatkową partycje na plik wymiany (2 góra 3 gb, warto fat32 bo lepiej się do dużych plików nadaje niż NTFS. Naturalnie nie za dużych, maksymalny rozmiar pliku w fat-cie to coś ponad 4gb) oraz drugą na temp-y. Zawsze to mniejsza fragmentacja pozostałych. Przy okazji ustalamy minimalny i maksymalny rozmiar pliku wymiany na tą samą wartość, Windows nie będzie go zmniejszał i zwiększał w zależności od chwilowych potrzeb co zwiększy wydajność (niewiele ale nic nie tracimy więc warto)

 

 

ps niektóre gry (np stalker) wymagają pliku wymiany o określonej wielkości niezależnie od tego ile mamy ramu w kompie, więc mimo wszystko trzeba go mieć

Link to post
Share on other sites

A ja mam w tej chwili 3 dyski 2 x 1 Tb Samsung i 1 x 2TB WD GreenEdition i jestem przeciwnikiem dzielenia HDD na zbyt duza ilosc partycji - potem sa tylko problemy ze zmianami rozmiaru jak sie miejsce skonczy itp.

 

Obecnie moja konfiguracja to:

Samsung 1TB - System 100GB w najszybszym zewnetrznym obszarze + reszta na najrzadziej uzywane pliki i programy ;)

Samsung 1TB - podzielony na polowe na pierwszej najczesciej wykorzystywane programy i pliki z projektami, druga polowa - magazyn danych generalnie to czego nie wykorzystuje zbyt czesto ;)

WD 2 TB - multimedia jedna duzy partycja :P

 

W ten sposob jestem zabiezpieczony przez ciaglymi zmianami rozmiaru partycji "bo na dysku X konczy sie miejsce" i przenoszeniem danych jednago typu na kilka partycji.

 

Dodatkowo przy pracy z najczesciej uzywanymi programami system dziala z jednego dysku a programy (i obrabiane pliki/projekty) z drugiego co w znaczacy sposob zwiekszylo komfort pracy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...