Skocz do zawartości

przywracanie boot menagera W7


Recommended Posts

Witam ;)

 

Miałem zainstalowane dwa systemy operacyjne :

- Windows XP HOme

- Windows 7 < byl instalowany jako drugi >

W7 dodał łady boot manager dzieki ktoremu moglem wybierac który sytemy operacyjny chce uruchomić. NIestety nastapila awaria Xp'ka i zmuszony byłem do przeprowadzenia reinstalacji. Teraz uruchamiac komputer od razu startuje XP. Co zrobić żeby przywrócić boot menagera ktory zaintalowal sie z W7 ???

Link to post
Share on other sites

jak tylo znajde wolną chwilkę spróbuje

 

Co do dysku : mam jeden dysk podzielony na 5 partycji. kolejno C,D,E,F,H.

Winows XP => partycja " C "

Windows 7 => partycja " H "

 

tak przy okazji W jaki sposób moge sprawdzić które partycje mam podstawowe a które logiczne ??

Link to post
Share on other sites

C = > partycja podstawowa < tutaj zainstal. Win XP >

D = > dysk logiczny

E = > dysk logiczny

F = > dysk logiczny

H = > dysk logiczny < tutaj zainsta. W7 >

 

nie posiadam ani jednej partycji rozszerzonej ?? do czego one sa

nie wiem czy dobrze pamietam ....ale kiedys obilo mi się o uszy ze na dysku mozna miec max 3 czy 4 partycje podstawowe i nieskończenie file dyskow logicznych. prawda to ?

 

 

procek:

czemu uwazasz ze dzielenei dysku na 5 partycjie jes złe?

Link to post
Share on other sites

no fakt masz racje.

 

Czyli na dysku można tworzyc partycje podstawowe i rozszerzone. na rozszerzonych tworzy sie dyski logiczne tzw. partycje logiczne, czyz tak ??

 

na jednym dysku ile mozna utworzyc partycji podstawowych ? rozszerzonych ? dysków logicznych ?

Link to post
Share on other sites

boot mangaer przywrócony :)

 

postąpiłem tak jak poradziliście ;)

wystartowałem W7 z płyty potem wybrałem tryb Repair System. Ukazala mi się okno z lista rzeczy które mogę naprawic. Mozna m.in przywrócic do stanu pierwotnego za pomoca wczesniej utworzonej płyty, przetestowac pod katem błędów pamięć RAM, mozna takze uruchomic "konsole" w której wpisuje sie komendy podobnej do tej z xp. WIec moze procek tez mial racje ze za pomoca pewnych polecen mozna boot managera przywrócić. Ale ja skorzystelm z opcji STARTUP REPAIR. Cała naprawa trawala ok. 15 s po czym kliknąlem zakoncz i sytem uruchomił sie juz z możliwoscia wyboru systemu który che uruchomic :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...