Skocz do zawartości

Zasilacz pod mój komputer


Recommended Posts

Witam, mam obawy że zasilacz do kompa którego składam nie wystarczy

Oto części które zamierzam kupić:

CPU: I5 6600K

GPU: RX 480 (czekam na niereferenta)

RAM: Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8GB (4GBx2), 3200MHz, CL16, 1.35V (F4-3200C16D-8GVK)

Płyta główna: MSI Z170A Tomahawk 

Obudowa: Zalman Z3 Plus

Chłodzenie CPU: CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425

 

A zasilacz który zamierzam kupić to: 

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-550w-80plus-120mm-fan-cp-9020097-eu-649048/

 

Zasilacz musi być w tej podobnej cenie, no chyba że nie będzie innej możliwości.

 

Nie jestem pewny czy zasilacz dobry wybrałem a zostało złożone już zamówienie, ale z pewnością będzie opcja je wymienić. Strasznie obawiam się że mój nowy komputer okaże się lipą itd. 

 

Proszę powiedzieć mi czy zasilacz będzie miał odpowiedni zapas mocy żeby nic się złego nie działo, oraz ogólnie czy zestaw nie ma żadnych błędów. Bo narazie zamówiłem obudowe, ram i zasilacz

 

Aha CPU, GPU i RAMY będę podkręcał 

 

Bardzo proszę o pomoc, oczywiście dam + za pomoc.

Edytowane przez dominikbbn
Link to post
Share on other sites

A co nie polecasz? Jak wyjdą niereferenty rx480 to zmiotą nvidie. W dx12 i Vulcanie to już wogóle. Dodatkowo radeon zasługuje na szansę z mojej strony nigdy ich nie trawiłem, ale wierzę w polaris w końcu biorą normalny prąd i są w fajnej cenie, wiem że ceny miały być lepsze, ale ceny wkrótce się unormują. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Edytowane przez dominikbbn
Link to post
Share on other sites

Osobiście nie polecam niczego co ma kondensatory capxon w środku

Choć z drugiej strony, za coś najtańszego na nipponach trzeba dać 100 zl więcej

 

Powiem tak, za tą cenę, to jest jeden z najlepszych zasilaczy jakie możesz kupić, ale cudów sie nie spodziewaj.

 

 

Co do rx480 to musiałby być za 1000zł aby się opłacało ( oraz możliwość flashowania do 8GDDR )

Bo inaczej patrząc po testach tego nie widzę ( oraz potencjał oc jest słaby w porównaniu do NV )

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

cześć tak się składa że kolega ma bardzo podobny zestaw jak ja (ten sam CPU i płyta) plus sam przymierzam się do zakupu karty podobnej klasy - tyle że raczej z Nvidii :P Nie chce śmiecić i zakładać kolejnego tematu więc zapytam tutaj. Możecie coś jeszcze polecić w tym przedziale cenowym (250zł)? W przypadku CX450M nie będzie on miał za słabej mocy biorąc pod uwagę OC CPU jak i GPU? Ja sam mam OC procesora z 3.5Ghz na 4.5Ghz co już znacząco zwiększa pobór prądu.

Link to post
Share on other sites

Otóż, jest kolejny problem tym razem poważny. Kupiłem już cały zestaw Pc poza GPU, zbieram kase. Procesor używany i5 6400 i mam taki problem że wgrałem win 10, zaaktualizowalem biosa do najnowszej wersji. Włączam kompa wszystko git, posiedze z 5 min, i komp łapie zwieche na pulpicie, nie można ruszyć myszką, kompletnie nic. Radosc z nowego pc szybko zmieniła się w żal, mysle ze ten procek moze miec jakis problem. W biosie siedze z godzine i zwiechy nie ma. Błagam panowie pomóżcie. Nie wytrzymuje nerwowo.

Pomoże ktoś?

Link to post
Share on other sites

test stabilności RAM na początek memtest86+, później test stabilności CPU prime95, occt itp , później test obciążenia dla sprawdzenia zasilacza np prime95 + occt. 
zobacz też w smart dysków ( czy nie są walnięte ) 

lub po prostu zobacz w logi czy nie ma ostrzeżeń o czymś ( nie mam pojęcia gdzie są na win 10 )  


ps. RAM w dobre sloty wsadziłeś ? ( te czarne )  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...