Skocz do zawartości

Komputer nie uruchamia się przy dołożeniu ram


Recommended Posts

Witam otóż mam taki probem zamowilem ostatnio 2gb ram 2x1gb żeby dołożyć do mojego kompa w którym miałem 2x1gb. Kości zamówiłem prawie takie same jak stare 800MGz, 1.8V tylko innej firmy i problem jest w tym momencie gdy podłączam nowe do kompa nie odpinając starych, wiatraki działają płyta smiga wszystko ok tylko nie ma takiego pikniecia podczas uruchamiania się systemu i cały czas czarny ekran. Odłączyłem nowe kosci ruszył komputer. Potem jak podłaczyłem nowe nie ruszył, stare też i tak parę razy wyjąłem baterie z płyty odczekałem trochę ruszył na nowych kosciach. Jeszcze jedna rzecz jak chciałem uruchomić na starym ramie to pikało tak jakby był błąd a potem nie. Dodam że stary jak i nowy ram działają na nowym teraz jadę stary odłaczyłem ale wydaje się że działa a nie chce kombinować za bardzo. Jeśli ktoś wie co trzeba zrobić zeby ruszyło z obiema kośćmi to proszę o pomoc.

 

 

Płyta głowna: gigabyte p35-s3
Stary ram: Kingston KVR8010D2N5/1G
Nowy ram: http://allegro.pl/show_item.php?item=5999075519


Może to też być wina 32 bitowego systemu?

Link to post
Share on other sites

Sprawdz czy płyta ma ten nowy ram w zakładce obsługiwane gdzies to powinno byc na stronie producenta. Wersja systemu ma sie nijak do botowania płyty.

Ale nowy ram działa własnie korzystam z niego tylko problem jest jak podłączam nowy+stary

Link to post
Share on other sites

spróbuj obniżyć taktowanie do 667MHz, wyłączyć komputer i dołożyć nowy ram ( timingi masz na auto ? ) 

spróbuj ten zabieg raz z starymi w portach 2 i 4 ( licząc od cpu ), a raz w portach 1 i 3 ( licząc od cpu ), nowy oczywiście wtedy w pozostałych  

Link to post
Share on other sites

spróbuj obniżyć taktowanie do 667MHz, wyłączyć komputer i dołożyć nowy ram ( timingi masz na auto ? ) 

 

spróbuj ten zabieg raz z starymi w portach 2 i 4 ( licząc od cpu ), a raz w portach 1 i 3 ( licząc od cpu ), nowy oczywiście wtedy w pozostałych  

Dzięki za radę jutro się tym w dzień zajmę bo to trochę może być roboty, oczywiście taktowanie w biosie obniżyć tak? Bo nie wiem czy jest jakiś program w którym by to można bylo zrobić

Link to post
Share on other sites

 

 

Masz tyle samo chipów pamięci na nowym i na starym RAMie?
Rank nie ma znaczenia, jeśli pamięci działają na różnych kanałach ( jak w tym przypadku ), problem może wystąpić gdybyś na tym samym kanale próbował takie uruchomić ( bo wtedy nikłe szanse na dual channel ) 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...