Skocz do zawartości

Samsung EVo 840 120GB odczyt Por recovery count


Recommended Posts

chciałbym zaczerpnąć informacji na temat parametru por recovery count, który za każdym uruchomieniem systemu rośnie w odczytach smart. aktualnie wynosi 1397 i za każdym ponownym zamknieciem systemu i uruchomieniem dochodzi +1. Z tego co mi wiadomo to jest to mozliwe jezeli system został nagle zamkniety czyli nagły brak zasilania lub twardy reset ale chyba nie powinno to rosnąc gdy komputer jest zamykany w normalny sposób. czy to normalne czy dzieje sie coś z dyskiem ?

Link to post
Share on other sites

z tego co się orientuję 840 evo tak ma ( nie jest to atrybut krytyczny więc możesz go zignorować ) 

gdybyś jednak chciał zatrzymać ( nie wiem czemu ), to możesz spróbować poprzepinać dysk między różnymi portami SATA ( to może, lecz nie musi pomóc ) 

Link to post
Share on other sites

z tego co się orientuję 840 evo tak ma ( nie jest to atrybut krytyczny więc możesz go zignorować ) 

 

gdybyś jednak chciał zatrzymać ( nie wiem czemu ), to możesz spróbować poprzepinać dysk między różnymi portami SATA ( to może, lecz nie musi pomóc ) 

 

 

Sorry że zapomniałem dodać na początku iż jest to na płycie Z97gigabyte-gaming5.ogólnie to byłem przekonany ze ten parametr nie powinien wzrastać dlatego spytałem.Jedno co mnie zaciekawiło to przy instalacji windowsa zawsze wrzucałem Intel Rapid storage, (nie wiem czy to w ogóle potrzebne jeśli nie mam raida ? ) który zmieniał sterowniki windowsowe na intelowskie,przy czym było wszystko ok, dziś z ciekawości zostawiłem te które instalują sie razem z windowsem 10 i o dziwo por recovery count nagle sie zatrzymał.czyli cały ten Irst jest nie potrzebny ?

Link to post
Share on other sites

 

 

czyli cały ten Irst jest nie potrzebny ?
Jak go nie używasz, to oczywiście że nie jest potrzebny. 
Ale sprawdź zachowanie dysku ( np benchmarkiem ), czy na standardowych sterownikach nie masz spadku wydajności 
możesz też spróbować samsungowskch sterowników 
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Jak go nie używasz, to oczywiście że nie jest potrzebny. 

Ale sprawdź zachowanie dysku ( np benchmarkiem ), czy na standardowych sterownikach nie masz spadku wydajności 

możesz też spróbować samsungowskch sterowników 

Samsungowskich ?? chyba chodziło Ci o windowsowe ? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...