Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak w temacie, mam do wyboru : audigy 2 zs (uzywka), x-fi gamer, x-fi music-obie nowe. Ceny wszystkich zblizone i nie wiem na ktora sie zdecydowac. Zastosowanie: gry, filmy i muza. Narazie podlaczone sa jakies pierdziawki od logitecha 2.1, medusa 5.1 do gier i behringer hps3000 do muzy. W przyszlosci jakis zestaw 7.1 pod filmy. Narazie korzystam z integry na plycie czyli supreme fx2 ale juz jej wiecej sluchac nie moge, gra co najmniej marnie :-)

Link to post
Share on other sites

Wszystkie 3 maja zbliżona jakość, grają podobnie. Nie porównywalnie lepszą jakością jest Xonar DX. Ale skoro masz te kreatiwy . Prawie każdy model X-FI gra tak samo oprócz X-Etreme Audio. Więc obojętnie co wybierzesz, czy x-fi gamer, albo x-fi music różnicy nie będzie.

Link to post
Share on other sites

x-fi music jest najbardziej z nich uniwersalna sam ją mam inadaje sie do ogldaniafilmów oraz sluchaniamuzyki posiada min. podbicie basu oraz wiele mozłiwości do modyfikacji w zależności od potrzeb :P

Uniwersalna w czym ? one wszystkie tak samo grają. Różnią się oprogramowaniem do jeszcze większego zniekształcania dźwięku. Bass to można podbić w EQ . Creative zapakował tę sama kartę w rożne kolorowe pudła z innymi nazwami , a ludzie się nabierają. Jedyną kartą wartą uwagi była Audigy 2 , bo coś wnosiła.

Link to post
Share on other sites

ehh gdybyś chociaż wiedział jak się ma generowanie dźwięku X-FI do jakiegoś emu , już na stracie dostajemy zabarwiony dźwięk.

 

"Crystalizer i CMSS-3D, który o niebo polepsza jakość dźwięku w Winampie. (...)

Gwoli ścisłości - ani jeden ani drugi system nie polepsza jakości dźwięku. Pierwszy wprowadza spore zniekształcenia w sygnał, powodując wrażenie lepszości wyczuwalne tylko przy utworach o bardzo niskim bitrate'cie oraz bardzo tanich słuchawkach. Na słuchawkach za 140zł można spokojnie wyczuć ogólną słabość Crystalizera.

CMSS-3D to z kolei sztuczne przesunięcie dźwięku na źródła pozorne z tyłu słuchacza, które w słuchawkach wprowadzają więcej zamętu niż klarowności, a które jednocześnie nie mają nic wspólnego z jakością dźwięku i są namiastką tego co oferuje chociażby Dolby Pro Logic II z Xonarów. "

 

techfanatyk- to tez zapamiętaj , najlepiej zapisz sobie w jakimś pamiętniku nastolatki ;):)

Link to post
Share on other sites

ehh gdybyś chociaż wiedział jak się ma generowanie dźwięku X-FI do jakiegoś emu

wiem jak sie ma x-fi do tego, co mam w domu, czyli:

http://www.audiostereo.pl/elberoths-aud ... try2072493

wielokrotnie bylem linczowany na forum za stwierdzenie, ze integra gra u mnie duzo blizej v-daca niz x-fi, ktory na lepszym sprzecie staje sie meczacy.

Link to post
Share on other sites

ehh gdybyś chociaż wiedział jak się ma generowanie dźwięku X-FI do jakiegoś emu

wiem jak sie ma x-fi do tego, co mam w domu, czyli:

http://www.audiostereo.pl/elberoths-aud ... try2072493

wielokrotnie bylem linczowany na forum za stwierdzenie, ze integra gra u mnie duzo blizej v-daca niz x-fi, ktory na lepszym sprzecie staje sie meczacy.

no widzisz jak to jest...Ten też podobno dobry jest, już na niego zbieram ;)

USB DAC Audinst HUD-mx1 za 600 to nie dużo, za tak wiele i raczej nie ustępowało dużo temu co masz.

http://www.audiostereo.pl/usb-dac-audin ... 64115.html

Ale jak na razie jestem zachwycony swoim Xonar D2 z DAC Burr-Brown PCM1796 . Lubię te ciepłe brzmienie, inny wymiar muzyki. Przepaść dzieli miedzy tym ,a X-FI podczas odsłuchu muzyki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...