Skocz do zawartości

i5 760 - za rączkę


Recommended Posts

Witajcie ^^

Komputer już trochę chodził na oryginalnych ustawieniach ale coś mu zimno temperatury nie przekraczają 31 stopni więc trzeba by włączyc ogrzewanie

Potrzebuję waszej pomocy w podkręceniu procesora nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak się za to zabrać trochę czytałem ale jako że to mój "pierwszy raz" :co: potrzebuję kogoś kto mnie poprowadzi za przysłowiową rączkę :)

Sprzęt jak w podpisie

PZDR

 

P.S. Próbowałem pobawić się programem Asusa niby podkręcił sie ale nie widziałem zmiany we właściwościach komputera gdzie zawsze pisze ile ma procek GHz więc wróciłem do oryginalnych ustawień

Link to post
Share on other sites

dzieki za linki ten srodkowy sie przyda tylko gorzej ze świadomym postepowaniem przy takich poradach :co:

 

kiedyś na starym kompie natknąłem się na dobry artykuł na frazpc.pl moze ktos tez go spotkal i moze dac linka bo szukam od pol godziny i nic a byly tam wytlumaczone podstawowe pojecia i nazy zakladek u poszczegolnych producentow

Link to post
Share on other sites

Przy OC należy wyłączyć: Turbo, EIST (Intel Speedstep), C1E (Enhanced Halt State), C-STATE tech i Spread Spectrum.

Ten Intel Speedstep jak się wyłącza to i Turbo się wyłącza chyba że Turbo to nie to samo co Intel Turbo cośtam :co:

Ok znalazłem wszystko jest na disabled zaraz bede gmerać w ustawieniach mnożnik mysle zmienić na 22 bo taki jest gdy procesor obciaze w 100% programem prime95

 

no i problem

ratio tj mnoznik procesora mam na auto czyt. 21 nie da sie przestawic klikam enter i nic

druga sprawa to ta że nigdzie nie udalo mi sie znalezc bclk wszystko powinno byc w ai tweaker i ok ratio jest ktorego nie da sie zmienic a bclk niewidac ^^

Link to post
Share on other sites

mnożnika dalej nie da się zmienić jest cały czas na auto

 

jak najade na to to z boku wyswietla sie informacja:

sets the ratio between cpu core clock and the fsb frequency.

note: if an invalid ratio is set in cmos then actual and setpoint valves may differ

chyba ze mnoznik zmienia sie gdzie indziej niz "CPU Ratio Setting" :/:P

Link to post
Share on other sites

hehe plusik zadzialal :P

to mam 2,94 teraz zaczna sie schody zaraz próba zwiększenia bclk nie wiem o ile skoczyc dam 140

Jak to jest z tymi napieciami jak je ustawiac ? Na wstępie sugeruje sie tym co asus evo proponuje do 140 nic już doszedłem do tej wartości i jak widac działa potem bede szedl dalej sprawdze pol godziny pod obciazeniem i dalszy ciag jutro bo kupowac bede dodatkowe ramy a zeby je wlozyc chyba trza bedzie zdjac chlodzenie

Link to post
Share on other sites

Melduję że doszedłem do 3,5 GHz i pojawiły się probmey. Dziwne bo komputer zawiesił sie w biosie jak byłem. Niby pracuje ale cos mu niepasuje.

 

Ram zamaist na 1333 chodzi na 600 iles proboalem rozne ustawienia dram frequency czy cos ustawielm na 1200 i nic cpuz dalej pokazuje co innego

 

I jeszcze sprawa napięć jakie sa najlepsze ? chodziłem na auto żeby nie brakło papu prockowi mam 1,264 V

 

Jutro jest wolne może ktos znajdzie czas mnie wesprzeć ;) PZDR

Link to post
Share on other sites

Spróbuj jak u mnie 19x200 vcore 1,3v, vtt 1,2 cpu ph 1,8 ram ratio 4. To daje u mnie stabilne 3,8ghz. sam tego nie wymyśliłem, to ustawienia zaproponowane przez innego użytkownika, ale u mnie działają 100% stabilnie i temperatury sa dośc niskie jak na tak podkręconego procka, gram w sc2 i procek ma niecałe 50 stopni. Ramy poszły z fabrycznego 1333 na 1600 przy 1,65v bez problemu, sam jestem zdziwiony, że działają tak stabilnie bez modzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...