Skocz do zawartości

Zalman Z3 Plus- dać extra wentylator?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tankersss,

Recommended Posts

Witam-budę mam jak w temacie-wczoraj grając chwilę w Wiedźmina 3 stwierdziłem że chyba przydałoby się jakieś extra chłodzenie bo temperatura niepodkręconej MSI GTX 970  wynosiła 75 stopni a procka (i5 4460) ok 67...wczoraj było dość upalnie ale może jakiś extra wiatrak załatwiłby sprawę i trochę schłodził zestaw.

Pytanie jest takie: czy ma to sens?Bo miejsce na dodatkowy wentylator jest chyba tylko jedno-na dole przedniego panelu zaraz pod tym zasysającym powietrze a zamontowanym fabrycznie -a na tej wysokości mam 3 dyski HDD więc przepływ powietrze chyba będzie mały (myślę o wentylatorze też zasysającym powietrze do budy) .

Pytanie drugie-po prostu nie pamiętam czy moja płyta Gigabyte B85-D3H ma jeszcze miejsce na podpięcie kolejnego wentylatora (jak na razie mam tylko te defaultowe-dołączone fabrycznie do obudowy).

No i pytanie trzecie-jakie modele polecacie?Nie zależy mi na diodach,pierdołach ,świecidełkach,ma być cicho i wydajnie.Dzięki!

Link to post
Share on other sites

W Zalmanie z plusem powinieneś mieć pełną obsadę wentylatorów czyli pięć sztuk co za tym idzie na froncie nie masz miejsca na dodatkowy wentylator, ewentualnie jeżeli nie masz to jak najbardziej możesz dołożyć.

Tak jak kolega wyżej proponuje, zainwestuj w sprawniejsze chłodzenie CPU i GPU chyba że już masz inne alternatywne chłodzenie na CPU to zostanie to do wymiany to ostatnie. Żeby temperatury spadły na GPU i było przyzwoicie cicho to musiałbyś zainwestować przynajmniej w Arctic Accelero Xtreme a to już swoje kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Inwestować kasy nie wiadomo jakiej nie chcę dlatego pytam o extra wentyl bo jka widziałem koszt zamknąłby się w kwocie ok 30 zł.Na procku chłodzenie mam boxowe-założone jeszcze w sklepie na moją prośbę.Procek jest nie kręcący się więc stwierdziłem że za zaoszczędzoną kasę wolę iść z żoną na obiad ;) a chłodzenie GPU to już dla mnie czarna magia-poza tym nie chciałbym stracić gwarancji a chyba kombinacje przy chłodzeniu GPU z tym się wiążą.

Na dole budy na 99% nie mam wiatraka-bo nawet jak dotknę tam dłonią odczucia są zupełnie inne niż dotykając przedniego panelu 10 cm wyżej.Krótka piłka-dokupić wiatrak czy nie?Jeśli tak-to jaki?Aha-i niech się nie świeci bo ta dioda w defaultowym doprowadza mnie do szału-jakby się zepsuła to byłbym szczęśliwy ;)

Link to post
Share on other sites

Kup po żądne chłodzenie na CPU, na co Ci wentyle jak w standardzie masz 4= jeden z przodu, 2 u góry, i jeden z tyłu. Co Ty chcesz do montować. Temperatura na grafice OK.

A co do wiatraków to mam na przyszłość dwie propozycje.

http://m.wm.pl/2011/03/z0/energia-odnawialna-farma-wiatrowa-szewcja-40312-42145.jpg Nowoczesna

Lub starszy typ.

http://www.turystycznapolska.pl/var/ezwebin_site/storage/images/fotogalerie/co-warto-zobaczyc/wdzydze-kiszewskie-kaszubski-park-etnograficzny/wiatrak-holender-z-brus/18020-1-pol-PL/Wiatrak-Holender-z-Brus_imagelarge.jpg

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Nie dokupuj.

W zasadzie racja,niech pożągluje wentylatorami,jeżeli na topie ma dwa to niech spróbuje przełożyć jeden z topu, pierwszy od frontu, na front jako drugi, zakładam że jednak go tam nie ma, i zobaczy jakie ma temperatury.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W zasadzie racja,niech pożągluje wentylatorami,jeżeli na topie ma dwa to niech spróbuje przełożyć jeden z topu, pierwszy od frontu, na front jako drugi, zakładam że jednak go tam nie ma, i zobaczy jakie ma temperatury.

Nie ma sensu, mam tą obudowę i wiem co mówię, 2xtop 1xback 1xfront jest tak samo jak 1xtop 1xfront i 2xfront 2xtop itd. 

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu, mam tą obudowę i wiem co mówię, 2xtop 1xback 1xfront jest tak samo jak 1xtop 1xfront i 2xfront 2xtop itd. 

No to jak obczaiłeś to wszystko u siebie a masz taką samą budę to temat zamykamy-nie kupuję bo i nie ma po co-dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...