Skocz do zawartości

Podkręcanie AMD Athlon II X4 640 3.0GHZ - Dziwny przypadek


Recommended Posts

Witam,

 

podkręciłem swojego Athlona II X4 640 z 3,0ghz na 3.5GHZ, jest stabilny w testach OCCT wypada OK.

 

Ale mam pytanie.. czy da rade się z niego wycisnąć więcej...? Chciałem podkręcić do 3,6 GHZ nawet napięcie dałem 1,45V i... w testach OCCT BSOD.

 

Tak więc co źle robie?

 

Podam konfigurację komputera...

 

Amd Athlon II X4 640 3,0GHZ

 

Gigabyte GA-770T USB 3.0

 

GoodRam DDR3 2x2GB (4GB) 1333mhz

 

Palit Sonic GTX 460 1 GB

 

Zasilacz: Be Quiet! 530W

 

 

Taktowanie pamięci zniżyłem do 1200MHZ, timingi dałem mniejsze.

 

Mnożnik HT obniżyłem ... Jest 1920MHZ

 

Przy 3,5GHZ dałem napięcie na 1.4V

 

Cool&Quiet - wyłączone

 

c1e support - wyłączone

 

 

 

jeszcze mam pytanie...czytałem na necie że podczas podkręcania procka trzeba też trochę zwiększyć napięcie dla CPU NB VID i DRAM VOLTAGE

 

Czy to prawda..? O ile je mam zwiększyć?

 

 

Oto zdjęcia z biosu:

 

http://img524.imageshack.us/i/29122010184.jpg/

 

http://img232.imageshack.us/i/29122010185.jpg/

Link to post
Share on other sites

Być może 3,5GHz to maks tej sztuki, i tak nie jest źle. Ale:

1. Zwiększ napięcie do maksymalnego zalecanego (napisz przy okazji jakie masz chłodzenie i temperatury w stresie)

2. Wyłącz w biosie Spread Spectrum

3. Co masz na myśli pisząc, że dałeś "mniejsze timingi"? jeśli faktycznie zmniejszyłeś ich wartości to może to być przyczyna twoich niepowodzeń. Żeby sprawdzić maksymalne możliwości procka poluzuj timingi (zwiększ ich wartości) i dopiero po ustaleniu maksymalnego stabilnego taktowania procka zmniejszaj je do maksymalnie niskich i jednocześnie stabilnych wartości.

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie to PENTAGRAM FREEZONE HP-90 AlCu Alpaya

 

Timingi na 3.5GHZ dałem standardowe czyli ... 9-9-9-24-2T ale... już aby podbic procek do 3,6 musiałem znowu je zmienic do 11-11-11-29-2T Jak podbiłem procka na 3,6 GHZ ze standardowymi timingami 9-9-9-24-2T to był BSOD...

 

Nie wiem o co tu chodzi..? To co mam czyli zrobić..?

Link to post
Share on other sites

Z tego co piszesz wynika, że to pamięci ograniczają OC procesora. Ustaw timingi 11-11-11-29-2T (skoro przy takich komp jest stabilny) i kręć dalej, żeby sprawdzić maksymalne stabilne taktowanie cpu a potem ewentualnie daj ramom wyższe napięcie i próbuj skracać timingi.

Link to post
Share on other sites

pamięci daj niżej, timingi domyślne, i spróbuj dla procka tak:

14,5*250 @ 1,425V

 

Twój pomyhsł niewypalił dałem mnoznik dla procka 14,5 ustawiłem pamięci niżej -

1000MHZ , HT 2000MHZ podniosłem procka do 3.6GHZ z napięciem 1,425 i... przy testach OCCT BSOD

 

To jest dziwne... przy 3,5 GHZ i napięciu 1,4V wytrzymał wczoraj w teście OCCT w ustawieniach Large Mode i Piorytet wysoki 3 godz , dłużej nie testowałem...

 

Może jakieś dalsze pomysły..?

 

Zaznacze że przy timinagach 11-11-11-29-2T chodzi stabilnie na 3.6GHZ....

 

Ale takie timingi duże będą miały wpływ na wydajność komputera..?

Link to post
Share on other sites

Nikt nie wie ?

Tak jak napisałem na początku - żeby w tym modelu uzyskać stabilne 3,6GHz trzeba napięcie dać na min. 1.5v - tutaj masz test: http://nvision.pl/AMD-Athlon-II-X4-620- ... ls-24.html Dotyczy modelu 620, ale to to samo tyle, że z obniżonym mnożnikiem, a potencjał OC taki sam.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...