Skocz do zawartości

Nietypowe spadki FPS w grach (GTA V, CS GO, FIFA 16)


Recommended Posts

Witam serdecznie, więc mam taki problem. Gram w gry wymienione w tytule i w każdych z nich spadają mi FPSy, m.in w GTA V gram mając 40-60 FPS, lecz czasami mam spadki FPS do 15 i to w taki sposób, że nawet stojąc nic nie robiąc mam w tym miejscu 40 FPS, jak nagle spadają do 15 FPS na około 10 sekund i po tym czasie wszystko wraca do normy. Dodam, że ostatnio wymieniałem płyte główną i od tej pory właśnie dzieją się takie rzeczy. 

Obecna płyta główna:

-ASUS M5A78L-M LX3

 

Poprzednia płyta główna:

-ASUS M5A78L-M LX V2

 

Pozostałe podzespoły:

Karta Graficzna: GeForce GTX 760

Procesor: AMD FX-6100 Six-Core Processor

Pamięć Ram: 2x4 GB DDR3

 

 

P.S Nie wiem co jeszcze mógłbym dodać, jeśli o czymś zapomniałem proszę napisać w komentarzu.

 

Link to post
Share on other sites

Spróbuj włączyć w panelu karty dla gier w których to występuje tryb - Preferuj Maksymalną Wydajność.

Nigdzie takiej opcji nie mogę znaleźć.

Spróbuj wyłączyć antywirusa na 10 minut i sprawdź czy wtedy to występuje.

Niestety nic nie pomogło :(

Nie widzę ogólnie żadnych przyczyn w systemie, czy też grach, gdyż jestem świeżo po formacie, a przed tym to samo występowało, ja bym szukał winny w czymś innym ale nie wiem czym, ale bliżej jednostki centralnej i mojej nowe płyty przed którą nie miałem takich problemów.

Link to post
Share on other sites

Panel sterowania Nvidia --> Ustawienia 3D --> Zarządzanie ustawieniami 3D --> Ustawienia programu --> dodajesz konkretną grę --> Preferuj maksymalną wydajność

Spróbowałem tego na GTA V i niestety dalej jest to samo. Jest 40-60 FPS nagle spada do 15-25 na około 10 sekund i tak co jakieś 2 minuty.

Edytowane przez aman1024
Link to post
Share on other sites

Przyczyna może leżeć w systemie i sterownikach.Nie wiem dlaczego ukrywasz nazwę systemu w tajemnicy,,, :) No chyba ,że ja już na starość ślepnę...

Nie napisałem tam nazwy systemu, ale nie widzę w nim winny, gdyż posiadałem Windowsa 8.1 i przed zamianą płyty głównej wszystkie gry chodziły normalnie, zmieniłem i właśnie działy się spadki FPS, dlatego też zrobiłem formata komputera i zainstalowałem Windows'a 8.0 myśląc o tym, że to pomoże lecz nie pomogło. Chyba możliwe, że sterowniki są stare, ogólnie chciałem z płytki zainstalować to wcale nie chciały się zainstalować wyskakiwał error, mówiący, że nie można zainstalować tych sterowników na tym systemie Windows.

Jak nowe MOBO, to byc moze masz W10 i przestarzałe sterowniki (niestety, W10 lubi zainstalowac poprzednie), dlatego recznie ze strony producenta pobierz najnowsze.

Co miałby pobrać z tej strony, bo o chodzi o te sterowniki z płyty głównej, tak?https://www.asus.com/pl/Motherboards/M5A78LM_LX3/HelpDesk_Download/

Link to post
Share on other sites

Witam, mam podobny problem lecz moj problem jest taki że mam nagły spadek fps dokładnie od wczoraj ze 80-100 fps na 20 stałe. Chodzi mi o gre csgo. Tak naprawde problem narodził sie z niewiadomej przyczyny. Dzis pezeskanowałem komputer przeczyscilem CCleanerem. 

Laptop Dell Studio 1749 

Procesor intel core i3  2x 2.13

3 GB RAM

karta graficzna AMD Radeon HD 5000 series

 

dodam że w csgo mam wszystkie ustawienia na LOW

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...