Skocz do zawartości

8GB OCZ dual DDR2 1066MHz Reaper? czy płyta pociągnie?


Recommended Posts

Witam. mam zamiar kupić sobie 4x2gb OCZ dual DDR2 1066MHz Reaper.

I tu pytanie, czy płyta GIGABYTE X48 DQ6 pociągnie je?

i czy da sięje podkręcić?

no i czy wogule sie je opłaca kupować? tzn 8GB, bo 4GB to na 100% biorę.

 

W programach tylu photoshop będą wykorzystywane 8GB ramu?

Jaki program operacyjny pociągnie 8GB ramu + 2GB karta graficzna?

 

Pozdrawiam i czakam na odpowiedz

Link to post
Share on other sites

Co do 8GB... cóż dzisiaj 4GB starcza niemal do wszystkiego, jednak np. Crysis Warhead, czy jak mu tam, potrafi pociągnąć i te 4GB. Jeśli gry będą tak zapychać pamięć to np. gra wymagająca 4,5GB już zwolni. Dla tego już lepiej mieć te 6GB (platforma i7) lub 8GB, ale... to tylko jak masz kase. 8GB może przydać się w Photoshopie, czy edytorach map do gier, jak DaVinci do Wiedzmina czy Electron (aurora) do Neverwintera, czy innych takich. Innymymi słowy 4GB powinno ci styknąć do niemalże wszystkiego.

 

Żeby komputer mógł wykorzystać taką pamięć potrzebny jest system 64bitowy, jak Windows XP x64 (O ile pamiętam już kupić nie można, tylko angielska wersja), Windows Vista 64bitowy, polecam Home Premium, no ale można też Ultimate jak chce się przykozaczyć, czy ewentualnie poczekać do premiery Windows 7, od Lipca może być taka promocja, że jak kupujesz Windowsa Viste to dostanie się darmowy update do Windows 7 no i pozostaje ewentualnie Linux :)

Link to post
Share on other sites

Kolejny próg jest bardzo wysoki, chyba 192GB, (matematycznie jeszcze więcej?) więc wszystko powinno być dobrze. O ile Vista, jak Windows 7 nie ma jakiś dziwnych ograniczeń, ale jak nie wszystko powinno być ok.

 

Ludzie mają w systemach i 16GB, są wersje serwerowe i7, które mają 192 :), więc na pewno problemów nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Vista x64 Home Premium obsługuje do 16GB RAM.

 

jednak np. Crysis Warhead, czy jak mu tam, potrafi pociągnąć i te 4GB.

Czyli twierdzisz, że Crysis Warhead został wydany również w x64?? Bo ja o tym przyznam się szczerze nie słyszałem.
Link to post
Share on other sites

Niby tak jest, ale jednak historia pokazuje, że takie 4GB potrafi nie starczyć :)

 

Nie będę wciskał się w techniczne szczegóły bo się nie znam, ale programy 32bitowe, które używałem potrafiły (na kompie szkolnym) ładnie zapchać pamieć, chyba głównie plikami, które nie są uzywane, ale "mogą się przydać"

Link to post
Share on other sites

Ale nie była to jedna aplikacja tylko wiele.

Ja mówię, że na jedną aplikację 32bitową może być przeznaczone do 2GB pamięci.

 

OT:

Fajną miałeś szkołę. W mojej kompy miały tylko 1GB pamięci a przyszły na początku tego roku szkolnego. Tylko makówki mają 2GB ale to już inna historia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...