Skocz do zawartości

Chwilowe znaczne spadki FPS


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bialyboski,

Recommended Posts

Hej! Mój problem polega na tym, iż po zmianie karty graficznej z Gainward GTS250 (512 mb) na  r9 270x (2048 mb) gry jak np Battlefield 4 ścinają mi się do 15 FPS przez 20 sekund po czym gra działa normalnie w 60 FPS przez ok 3-4 min i tak w kółko Macieju. Czy ma ktoś jakiś pomysł co na to zaradzić?

Wstępnie podkręciłem procesor do 3.8 GHz, gdyż sądziłem że w tym leży problem. Jednak problem ten wciąż mnie nęka. Dodam, że na starej karcie tego typu problemów nie było a BF chodził w miarę płynnie.

Link to post
Share on other sites

Problem jest w tym,że usuwanie przez panel sterowania,nie czyści dokładnie systemu z plików Nividia,co może być przyczyną kłopotów przy zmianie producenta grafiki. Ja w takich sytuacjach (kiedyś,dawno) stawiałem system od nowa. Poszukaj jeszcze programu do dokładnego czyszczenia danych sterowników (ja tym programom nie wierzę).

http://forum.benchmark.pl/topic/79014-jak-usun%C4%85%C4%87-sterowniki-nvidia/

Link to post
Share on other sites

Tylko że jak będę chciał postawić system od nowa to czy nie będę musiał wklepać seriala. System upgrade'owany z 8. Podobno jest narzędzie w 10, które samo stawia system od nowa czyszcząc wszystko. Jednak nie znam nikogo, kto by z tej funkcji korzystał.

 

Wysłane z iksperii em przy użyciu aplikacji tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
z Gainward GTS250 (512 mb)

 

na r9 270x

 

usunąłem wszystko poza physx

WTF??

 

Uzyj programu Display Driver Uninstaller i za jego pomoca usuń stery w trybie awaryjnym, po czym zainstaluj sterowniki od nowej karty.

 

 

e//

 

 

 

Wysłane z iksperii em przy użyciu aplikacji tapatalk

weź to wyłącz

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites
WTF??

 

Uzyj programu Display Driver Uninstaller i za jego pomoca usuń stery w trybie awaryjnym, po czym zainstaluj sterowniki od nowej karty.

Tak wiem przepaść między kartami jest ogromna. Jednak zastanawiam się czy to wszystko nie jest winą procka. Z drugiej strony po oc z 3.2 na 3.8 problem jest taki sam.

 

Wysłane z iksperii em przy użyciu aplikacji tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak wiem przepaść między kartami jest ogromna

o czym Ty do mnie rozmawiasz?

 

Chodziło mi o to, że po co zostawiasz physx skoro zmieniłeś kartę z nV na AMD?

 

 

 

Jednak zastanawiam

niepotrzebnie. Użyj programu, który Ci podałem, zainstaluj nowe stery i zobacz czy jest ok.

 

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Link to post
Share on other sites

Ok, jutro sprawdzę i dam znać. Jak narazie dzięki.

o czym Ty do mnie rozmawiasz?

 

Chodziło mi o to, że po co zostawiasz physx skoro zmieniłeś kartę z nV na AMD?

 

 

 

niepotrzebnie. Użyj programu, który Ci podałem, zainstaluj nowe stery i zobacz czy jest ok.

 

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Zrobiłem tak jak pisałeś jednak nie rozwiązało to mojego problemu. Nadal ścinki występują pomimo tego, że zużycie procesora oscyluje około 80%. 

(Nie mogę edytować poprzedniego posta dlatego piszę kolejny.)

Link to post
Share on other sites

możesz spóbowac tego co pisał jarrino 

jakby nie było, przy zmianie bardziej znaczących komponentów najlepiej postawić system od nowa. Ja zawsze tak robię sobie i znajomym. Jeżeli pełne odinstalowanie sterów nic nie daje to wydaje się to być najlepszym pomysłem, szczególnie, że zmieniasz całkowicie stajnie, jeżeli chodzi o producentów.

Link to post
Share on other sites

możesz spóbowac tego co pisał jarrino

jakby nie było, przy zmianie bardziej znaczących komponentów najlepiej postawić system od nowa. Ja zawsze tak robię sobie i znajomym. Jeżeli pełne odinstalowanie sterów nic nie daje to wydaje się to być najlepszym pomysłem, szczególnie, że zmieniasz całkowicie stajnie, jeżeli chodzi o producentów.

Chyba nic innego mi nie pozostaje. Jeśli to nie pomoże to będę zmuszony wymienić procka albo dysk.

Link to post
Share on other sites
Zalkladaj temat w dziale "zestawy" jak cos. Jak z kasa slabo to krecilbym sprzet do oporu. W twoim przypadku OC ramu tez moze troche pomoc.
Pożyjemy zobaczymy narazie komp się resetuje (9%) :-)

Niestety, reinstalacja systemu nie przyniosła skutków. Czyli jednak muszę pokombinować z OC lub od razu wymienić CPU i mobo. Poprzednie OC gdzie z 3.2 udało mi się osiągnąć 3.6 lub 3.8 też nie dawały zadowalających efektów. Miałem wrażenie jakby komp wręcz lekko zwolnił.

Niestety nie pozostaje mi nic innego jak wrócić na GTS 250 do czasu wymiany procka. Dzięki za chęci.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...