Skocz do zawartości

Jakich programów graficznych używacie?


Recommended Posts

Tylko można testować je 30dni. Jak będziesz się uczył kodowania stron (html + css + javascript/jquery + pewnie php) to miesiąc ci zdecydowanie ci nie wystarczy.

 

Bardzo dobry jest GIMP, sam używam go częściej niż photoshopa. Jakoś tak się przyzwyczaiłem. Wersje 2.6 i wcześniejsze naprawdę były biedne, niewygodne i niedorobione ale z wersją 2.8 wszystko się zmieniło i wreszcie można go używać jako substytut PSP. Photoshopa używam tylko do wielkoformatowej grafiki do wydruku (niestety wciąć gimp nie obsługuje CMYKa w sposób bezpośredni) oraz do skalowania obrazów (świetne algorytmy skalowania do których gimpowskie nie mają startu)

 

Gorzej z wektorami bo Inkskape mimo wszystko nie jest jeszcze moim zdaniem tak dojrzały jak GIMP. Ale Corel dla zwykłych userów nie jest drogi, bodajże 300zł czy nawet mniej. Tyle to trzeba płacić za miesiąc za subskrybcję w chmurze Adobe (o ile dobrze pamiętam) więc Corel zdecydowanie się opłaca. W firmie go używamy i jest spoko.

Edytowane przez doman18
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Aktualnie ucze się grafiki wektorowej tak więc pracuję na Corelu. Zastanawiałem sie nad photoshopem ale Corel jest tańszy i tak naprawdę jeśli chodzi o ten rodzaj grafiki daje o wiele lepsze możliwości.

Jeśli chcielibyście się nauczyć to proponowałbym zakupić sobie jeszcze jakis dobry kurs bo samemu nie da się tego wszystkiego ogarnąć:

Ja korzystam z:

http://strefakursow.pl/kursy/grafika_dtp/kurs_coreldraw_x5_-_esencja.html

http://strefakursow.pl/kursy/grafika_dtp/kurs_coreldraw_-_projekty_marketingowe.html

Link to post
Share on other sites

@kamil

 

Po pierwsze - photoshop to nie jest program do grafiki wektorowej (co nie zmienia faktu, że wszystko można w nim zrobić), więc porównywanie go do Corela to pomyłka.  Po drugie - pakiet Adobe Creative Cloud z PS CC i LR masz za 12 euro miesięcznie. Po trzecie - z 70+% artystów CG w dzisiejszym świecie to samouki, takie pieprzenie o niemożliwości ogarnięcia tematu samemu i polecanie jakiś kursów to sobie wiesz, wsadź. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kamil i jego koledzy (nie wiem czy to jedna osoba i wiele kont czy kilka reklamiarzy) chyba nie zdają sobie sprawy z tego że robią antyreklamę. Ludzie na forach zorientowali się już że te wszystkie polecenia to reklama i teraz nawet jeżeli się znajdzie zwykły użytkownik, który rzeczywiście będzie z jakiegoś ich kursu zadowolony to nikt mu w to nie uwierzy tylko stwierdzi że to kolejny reklamiarz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 lat później...
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...