Skocz do zawartości

Komputer za 3000zł i sporo pytań


Recommended Posts

Zastanawiam sie nad komputerem. Chyba już sie zestarzałem i już mnie gry tak nie ciągną (mam konsolę która się kurzy tylko), ale jak oglądam jakie gry wychodzą to myślę że bym sobie trochę pograł.

Komp będzie służył głównie do pracy (raczej mało wymagające programy), filmów HD, no i oczywiście do grania, ale nie jakiegoś szalonego (W GTAIV to bym sobie z chęcią pograł)

Podłączony będzie do telewizora full HD LG 42", a do pracy monitor LG 22" 1680X1050

 

Konfigurację wymyśliłem taką:

1. Płyta Gigabyte GA X48-DQ6 - 620zł ( X48, bo chciałbym CF może na gwiazdkę sobie sprawić)

2. procesor Quad Q8200 - 580zł (trochę budżetowy, ale mam nadzieję że da radę)

3. grafika Power color HD 4870 1GB - 680zł( czytałem że się kiepsko podkręca, ale za to niedroga i dobre chłodzenie)

4. Ramy OCZ Reaper 4GB 1066 - 255zł (sam nie wiem, kuszą, ale A-data czy corsairy są przecież równie dobre a tańsze)

5. Dysk Barracuda 7200.12 500GB - 200zł (tutaj chyba nie mam wątpliwości)

6. zasilacz - termaltake toughpower 750W- 405zł (może też być modecom lub chieftec, nie wiem który lepszy, ważne żeby mi pozwolił na podkręcenie, uciągnął dwie karty grafiki i miał 4x6pin do grafiki)

7. obudowa- tutaj znalazłem aerocool hi-tech 7 pro lub tacens sagitta II - 300 zł każda:

http://www.aerocool.com.tw/case/Hi-Tech ... eature.htm

http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art84

(to duże śmigło mnie po prostu niesamowicie cieszy, tylko nie wiem jak skuteczne ono jest. Ewentualnie mogę wziąć dobrego, sprawdzonego Centuriona 590)

 

Nagrywarkę i Cooler Pentagram alpaya (no właśnie, starczy?) już mam.

W sumie wychodzi 3000 z lekkim hakiem, sporo kombinowania, bo części brane w 3 sklepach, ale myślę że to jest najlepszy zestaw jaki mogę mieć za tą cenę.

Co możecie mi poradzić???

Mogę jeszcze trochę naciągnąć budżet

Link to post
Share on other sites

Q9550 już trochę sporo naciąga mój budżet. Jak już zaznaczyłem nie będę jakoś specjalnie szarpał w te gry dniem i nocą, tylko chciałbym trochę czasem w coś przyciąć.

jeśli corsair, be quiet i antec są już trochę drogawe, ale w zasadzie to nie odpowiedziełeś mi jaka moc mi jest potrzebna żeby trochę wykręcić tego słabiaka i pociągnąć dwa radki 4870, może staczy mi słabszy??

 

Sklepy to:

1. Giga multimedia - WWa, giełda elektroniczna przy trasie łazienkowskiej

2. LMS z Legionowa

3. firma która zaopatruje firmę w której pracuje szwagier admin (także trochę zniżkowo)

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja jest taka.

Wymień płytę na taką z chipsetem P45 (np. Gigabyte EP45-DS3), pamięci A-DATA (GAMING SERIES DUAL 4GB/1066) i weź lepszy procesor (Q9400-9550).

Dysk jest ok, grafika ok a te obudowy do mnie nie przemawiają ale to kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

1. Płyta Gigabyte GA X48-DQ6 - 620zł ( X48, bo chciałbym CF może na gwiazdkę sobie sprawić)

Nie wiem czy to taki dobry pomysł, tym bardziej, że będziesz chciał "od czasu do czasu pograć". Kubbak dobrze podpowiada. Możesz zaoszczędzić na płycie i zasilaczu (moim zdaniem 600W to max) i do tego dać np. 4850 na GDDR5, póki są dostępne :/ Z kręceniem jest ok, nie słyszałem, żeby 48xx się jakoś tragicznie kręciły. A obudowa, oczywiście, jakże by inaczej, wspaniała i jedyna w swoim rodzaju:

Antec Three Hundred

Link to post
Share on other sites

te obudowy do mnie nie przemawiają ale to kwestia gustu.

mnie rowniez nie przekonuja. to chyba najnudniejsza kwestia na forum... czyli proponowanie CM690. mozna by jeszcze jedna dorzucic, ale poczekam az zrobi to Torture :/

Pzdr

 

edit: :D

Link to post
Share on other sites

do tego dać np. 4850 na GDDR5, póki są dostępne :/ Z kręceniem jest ok, nie słyszałem, żeby 48xx się jakoś tragicznie kręciły.

Bardzo dobry pomysł - sporo tańsze a niewiele ustępujące HD4870.
Link to post
Share on other sites

Procka chyba się jednak będę trzymał, najwyżej roczek posiedzi i dopiero poleci coś lepszego.

Co do ramów to może rzeczywiście a-data a różnica pójdzie w lepszy zasilacz (OCZ albo corsair)

Obudowa: ten antec sie prawie niczym nie różni od tego centuriona, a tegoż drugiego mogę mieć ciupkę taniej

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam sie nad komputerem. Chyba już sie zestarzałem i już mnie gry tak nie ciągną (mam konsolę która się kurzy tylko), ale jak oglądam jakie gry wychodzą to myślę że bym sobie trochę pograł.

Komp będzie służył głównie do pracy (raczej mało wymagające programy), filmów HD, no i oczywiście do grania, ale nie jakiegoś szalonego (W GTAIV to bym sobie z chęcią pograł)

Podłączony będzie do telewizora full HD LG 42", a do pracy monitor LG 22" 1680X1050

Dokładnie do tego samego złożyłem sobie zestaw za 2700. Jak sobie zmienisz obudowę na centuriona 690 (bardzo fajna ale kasy brakło) i dorzucisz napęd DVD to ci wyjdzie komp za 3 koła :)

 

Ja we wtorek mam dostać coś takiego:

CoolerMaster Elite 332 Black-Silver - bez zasilacza

OCZ ModXstream PRO 600W

Gigabyte GA-MA790X-UD4

AMD Phenom II Quad-Core 940 Black Edition BOX

Kingston HyperX Black Limited Edition DDR2 2x 2GB 1066MHz CL5

Radeon 4850 Palit 512MB HDMI & DVI (PCI-E) Sonic Special Edition (DDR5)

Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II)

Link to post
Share on other sites

Dzienx sueno, bardzo fajny zestaw, tylko że ja chciałem żeby płytka obsługiwała CF x16, x16 a takich płyt pod AM3 na razie mało i wyszłoby koniec końców drożej niż na intelu.

Lepiej zaciśnij zęby i dopłać do tego centuriona, a jak nie, to zawsze trochę skromniejsza wersja centurion 590 (wszak buda to jedyny element, który jak kupisz dobry to się nie zestarzeje w dwa lata)

 

Ostatecznie za radą udzielających się panów powyżej postawiłem że będzie to wyglądać tak:

1. płytka- GA X48-DQ6

2. procek- Q9400 (gryzłem się, ale macie rację że warto)

3. grafa- Power Color 4870 PCS+ 1GB

4. ramy- Reapery 4GB 1066

5. Dysk - barracuda 7200.12 500GB

7. zasilacz - OCZ780MXS (albo myślę jeszcze nad zasilaczem NOX, ma fajny wygląd, jak Tagan a sporo tańszy. czy NOX jest coś wart?)

8. obudowa - jeszcze obejrzę z bliska tą Sagitta II, a jak nie to będzie Centurion

Link to post
Share on other sites

ale po co ci 2 karty skoro grasz od wielkiego dzwonu? Ta ci spokojnie wystarczy a jak wejdą nowe radki (5XXX) to tą spylisz a kupisz sobie lepszą ;) Po co masz płacić krocie za prąd (za utrzymanie tych kart) pracując w aplikacjach biurowych? :) Wtedy będziesz mógł zejść z zasilaczem do 600W a pewnie i 500 pociągnie ;)

 

A co do mojej obudowy to klamka już zapadła ;) Zestaw zamówiony i czekam na dostawę ;)

Link to post
Share on other sites

Doskonale sobie zdaję sprawę z faktu, że to prądu żre i części droższe i w ogóle.

z drugiej strony to jest jednak bardzo rajcująca sprawa I dająca sporo możliwości. zawsze miło mieć świadomość że można coś wsadzić do tego drugiego slotu (kumpel jedzie na wakacje na letni kurs na tajwan, więc może stamtąd wróci w jego torbie coś w okazyjnej cenie)

Link to post
Share on other sites

do CF możesz użyć dwóch różnych kart,ale lepsza będzie pracowała z taką prędkoscią jak gorsza. W teorii miałbys wiec cos ala HD4870X2. Ale tylko w teorii. Zarówno Cf jak i SLI to nadal bardzo niedopracowane technologie, nie ma az tak wielu gier w których się w pełni czy dobrze skalują (okolo 40% tytułow chyba ma obsluge multi GPU). A jak sie slabo albo wcale nie skaluje CF w grze, to nie tylko nie bedziesz mial wiekszej, ale nawet czasem mniejsza wydajnosc niz pojedynca taka sama karta.

 

I nie wiem, czy jest mozliwosc by byly na jednym kompie karty jednoczesnie od NNVIDII i ATI. Jak masz coś kupować, to weż pojedynczą HD4870 i czekaj cieprliwie do pol roku do na karty HD5870 z obsluga DX11. Chyba że "rajcuje" cie tak bardzo wywalenie niepotrzebnie kasy. Mając HD4870 w tej chwili i przez najlbizsze pol roku zagrasz w kazda gre w full detalach.

 

EDIT: sorry ale po kiego grzyba Ci taki zasilacz?? do twojego zestawu 600W bo zbytni bajer a ty chcesz 700?? Nawet na upartego do CF starczy ci markowy 600W.

Link to post
Share on other sites

Zawsze lepiej mieć jedną mocną kartę niż dwie słabsze. Nie wiem czy to takie rajcujące , że można sobie dołożyć drugą kartę. Rajcowanie się dla samoego rajcowania, a pewnie i tak nigdy nie zrobisz CF. Będzie głośniej , drożej , cieplej. Zainwestuj lepiej w 4890 kosztem płyty z CF. No i pomyśl też o dodatkowych wentylatorach do obudowy.

Sam powiedziałeś że jesteś "niedzielnym" graczem, a CF czy SLI to jest rozwiązanie dla entuzjastów.

Link to post
Share on other sites

@Darodaredevil: No to też właśnie się pytałem o zasilacz, jakiej mocy ma być żeby to wszystko uciągnął. Skoro tak mówisz, to się przyjrzę bliżej zasilaczom 600-650W

 

Nie wiem jak to będzie z tą niedzielnością grania przy nowym kompie :)

 

Wiem, że to ma mniejszy sens, ale od czasu do czasu trzeba dać upust swoim dziecięcym zapędom.

Płyta jest dobra i zostaje, wolę mieć tą ewentualność. Jakbym wziął P5Q pro, albo MSI P45 NEO, czy cokolwiek lepszego P45, to bym przyoszczędził koło 100-120 zł, więc to jeszcze można zaakceptować, a co się wysmaży z dodatkowego PCIe to się zobaczy za miesiąc jak dostanę maila co słychać na Tajwanie.

 

Anyway płyta już kupiona, więc nie ma co się rozwodzić bez celu.

 

Nie wiem tylko jeszcze jakie pudło: centurion 590, antec three Hundred, albo aerocool hi-tech 7 pro z tym śmiesznym śmigłem

Link to post
Share on other sites

A na procka jakieś lepsze chłodzenie będziesz brał?

Co do budy , to ja mam Antec300 i jest w dobrze. Wymieniłem w niej tylko ten 140mm wentylator bo przenosił wibracje na obudowę i troszkę głośny był z racji że dosyć szybko się kręcił.

Link to post
Share on other sites

Nope. do CF możesz użyć dwóch różnych kart i dlatego warto jest rozważyć taki wariant. Równie dobrze do tego 4870 będę mógł dorzucić 4890 :)

 

Albo w drugi slot jakiego geforce'a taniego, typu 9400gt który by tylko physx robił

wątpie bo one mają inną technologie neo

Link to post
Share on other sites

Co do kart to było na Pclab i jeszcze czytałem na jakimś hamerykańskim serwisie że tak można.

 

Cooler na razie jest pentagram alpaya, nie jest to nie wiadomo co, ale już jest ze starego kompa, więc na razie zobaczymy ile się da na tym wyciągnąć.

 

Jaka jest odległośćw tym antecu między kratką wentylatora na boku a front panelem? (mam w domu jakieś kawałki plexi całkiem ładne)

Link to post
Share on other sites

Jaka jest odległośćw tym antecu między kratką wentylatora na boku a front panelem? (mam w domu jakieś kawałki plexi całkiem ładne)

Stary nie jestem w stanie wyobrazić sobię o co pytasz. Ale się zamotałeś. Katra wentylatora ... a co to jest ? :?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...