Skocz do zawartości

Obudowa pod chłodzenie wodne


Recommended Posts

Jest jeszcze złoto!

 

Ale cena poszła w kosmos! https://www.ekwb.com/shop/ek-supremacy-evo-gold


Panowie a jaki polecacie kontroler do wentylatorów? Bo własnie zrozumiałem że będę miał ich 15 i nie mam żadnej możliwości kontroli ich wszystkich, a nie chce mieć lotniska w domu  :/


Znalazlem taki wynalazek:

http://www.swiftech.com/8-WayPWMsplitter-sata.aspx

Link to post
Share on other sites

Tam jest tylko sygnal PWM podanyna wszystkie wentyle i zasilanie z sata

Istota tego rozwiazania jest zawansoeany sterownik w wentylatorze

W wentylach bez PWM sterujemy amplituda napiecia wiec potrzebujemy cos na lm317 tp

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

mowie ogolnie

LC to tak worek bez dna do ktorego wrzucasz hajs...zreszta sam poczujesz z czasem na wlasnej skroze...na wlasnym portfelu %-)

ja tez myslalem na poczatku ze wydam 1500/2000zl i bedzie spokoj

a w sumie na graty do LC wydalem blisko 9000/10000zl juz (juz nawet rachobe stracilem zeby dokladniej podac sume) ale cos kolo +8000zl to bylo przed ostatnimi zmianami a ostatnie zmiany kosztowaly mnie +370/400€...

Link to post
Share on other sites

bitsa czy barrowa jeden 'uj' jak juz sie wezmie za LC i zacznie sie przy tym dlubac to nie ma konca...tym bardziej ze non stop wychodzi cos nowego nie to co bylo kiedys

Dlatego radze @Dudi/emu zeby poszedl w rurki odrazu zamiast wyrzucac hajs na zlaczki do wezy a potem za jakis czas wymieniac

Link to post
Share on other sites

Tylko ze z rurkami jest wiecej roboty a jak wymienię 1080 na Ti albo tytana i będzie inny rozstaw wejść na WB to co zrobię? Bo za tym przy wężach i będę mógł większość systemu wyciągnąć z kompa bez spuszczania wody np przy wymianie CPU którzy planuje po wakacjach.

Link to post
Share on other sites

Jak to co zrobisz spuscisz plyn wymierzysz nowy odcinek i zalejesz

rurki mozesz dac na zewnatrz tzn tam gdzie jest mobo i cala reszta podzespolow...weze dasz w piwnicy tam gdzie nie beda widoczne...w takich miejscach jak piwnica lepiej sie psrawdzaja weze niz rurki 

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

To po co w ogole sie bawic w LC cienko cos widze ciebie i LC...

kupic AIO dla cpu 360 i AIO dla GPU jak chcesz wode... albo poprostu wydajne chldozenie powietrzne i tyle

masz kozacka obudowe w sam raz do 'mega' chlodzenia wodnego...

zebym wiedzial ze ty masz takie podejscie do tego to wcaale bym tobie nie polecal tak wielkiej obudowy tylko jakiegos midi tower phantexa albo fractala DF5 (cos w ten desen) i basta

Link to post
Share on other sites

Dla mnie to tam mozesz wrzucic itx i boxa na cpu...probuje tobie przetlumaczyc zebys nie popelnial bledow co ja popelnilem ale widze ze to jak walka z wiatrakami

z jeden strony nie chcesz miec problemu z docinaniem spuszczaniem plynu itd

natomiast z drugiej strony chcesz drugi raz te same pieniadze wydawac (+/-)

 

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_ESs7jIk3PcIN0G6NIjuvZ8jYM2ODuqeg.gif

Link to post
Share on other sites

Ponieważ przez najbliższy rok będę wymieniał dużo części a potem dość długo okres bez niczego grubszego. A po za tym przyznam ze rurki są wydajniejsze, ładniejsze i nie maja tego problemu z odpadaniem sylikonu w czasem ale ich montaż jest 100 razu trudniejszy.

 

Biorę wąż, przykładam, widzę że potrzebuje 10 cm obcinam 11 żeby mieć luz i zakręcam zaciski na końcówkach. A z rurkami.... Wymierz długość, podgrzej, zegnij ale odpowiednio nie za mocno nie za lekko, przymierz, jak źle to od nowa jak dobrze to odmierz odległość do kolejnego zgięcia  itd, itd. A patrząc ile zmian w sprzęcie robię w ciągu roku, to bym musiał mieć po instalacji jeszcze z zapas 10m rurek w domu. Przyznaje Ci racje i zdaje sobie z tego sprawę ale węże są po prostu praktyczniejsze z mojego punktu wiedzenia. 


Akurat Adrian ma rację. Kupisz teraz złączki zwykłe i kątowe które przy wężach są konieczne a za rok sprzedasz je za połowę wartości. Twoja kasa. Ale jak się chcesz brać za LC to musisz lubieć grzebać przy PC.

 

Wiem, wiem ma ktoś jakiś poradnik jak dobrze robić rurki i czym itd?

 

W kompach grzebie od małego, to było moje hobby potem praca a teraz pasja. Wiec potrzeba rozbierania go co tydzień nie sprawi mi kłopotu tylko przyjemność. Po za tym modernizuje go średnio 3 razy do roku wiec i tak dużo czasu sprzęt spędza po za skrzynką i własnie dlatego bardziej chce iść w kierunku węży.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj o 7h54:

 

 

 

pamietaj jak pojdziesz w weze to 10/16mm i ladnie 'prosze' dopasowac wszystko kolorystycznie  :[

 

Własnie obejrzałem kilka video na YT o hard tubing, wgląda kozacko ale weź to wszystko podgrzewaj i zginaj....

 

Edit:

 

Do tego jest jeszcze kilka różnych wersji rurek... Z tego co widzę PETG są najlepsze i EK ma takie w formacie 12/16 i 10/12. Mialo być tak pięknie a przez was skończę z chłodzeniem na reaktor atomowy. I tak z zestawu przeszedłem na samoróbkę z 2 radiatorami potem z 4 radiatorami a teraz rurki...

Edytowane przez Dudi4Fr
Link to post
Share on other sites

Troche zmarnujesz na poczatku napewno zanim nabierzesz wprawy wszystko zalezy od twoich zdolnosci i cierpliwosci do tego

jako ze to twoje pierwsze LC lepiej byloby zeby to byly weze na poczatek ale nie ma sensu wyrzucac pieniedzy (inaczej tego nazwac sie nie da) lepiej kupic rurki i pocwiczyc troche i nabrac wprawy niz kupic weze i potem zamienic je na rurki...

 

zdecydowales sie juz na jakies komponenty pompke rez wentyle chlodnice kolor zlaczek itd

bo z dwie strony jest gadane mozna powiedziec o niczym 'tam gdzie bylismy tam nadal jestesmy' dzuo pisania malo konkretow :/

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie jestem pewien bloku na CPU, czekam na odpowiedz od Tomka

 

Zestaw wygląda mniej wiecej tak:

http://www.docmicro.com/panier_public_Dudek-Krzysztof-EK-v2_189660.html

+

To do obcinania rurek ponieważ jeśli dobrze zrozumiałem do PETG trzeba mieć wypełnienie do środka na czas zginania:

http://www.docmicro.com/watercooling_tuyau-Rigide_EK-Water-Blocks-Kit-EK-HD-Tube-D-I-Y-Kit-10-12mm_11357.html

 

Wentylatory Corsair sp + af 120 tylko muszę znaleźć jakiś sensowny kontroler do tego inaczej skończę z huraganem w domu.

 

Co o tym sadzisz?

Link to post
Share on other sites

po co tobie ta chlodnica 120

sie zdecyduj albo plyn czerwony albo zlaczki czerwone...

za 16€ drozej masz szklany rezerwuar xspc http://www.highflow.nl/reservoirs/tube-reservoirs/xspc-photon-270-tube-reservoir.html

(ile razy mozna sie powtarzac)... :/

blok cpu bierz nicklowany jak chcesz plean clear (pod taki blok to tylko pastelowy kolor zeby zakryl ta miedz)

Link to post
Share on other sites

120mm pójdzie na tylna ściankę miedzy CPU a GPU.

 

Nie mogę mieć czerwonych złączek i płynu? patrząc na to ze cala reszta jest czarna fajne by to wyglądało.

 

No dobra już wezmę tego XSPC i wsadzę tak czerwonego led'a i w sumie Raystorm Pro tez będzie co mi tam.

 

I jeszcze muszę dokładnie policzyć ile i jakich złączek będę potrzebować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...