Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

proszę o ocenę ewentualnie naniesienie poprawek w zestawie:

  • Zastosowanie komputera : Nowe gry (W3, DS3, RoTR, Far Cry4) + CS:GO (głównie), LoL, War Thunder + nauka programowania + tworzenie filmów w Vegasie czy After Effects
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak (na zmienionym BIOSie)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 23" FullHD (główny) + 19" 720p (ewentualnie w przyszłości zamiast tych 19" będzie FullHD 21:9 czyli 2560x1080)
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne Postawiłbym sobie RAID 1. Padł mi kiedyś CX100 i straciłem wszystkie dane. Nie chciałbym aby to się powtórzyło dlatego przezorny zawsze ubezpieczony. No chyba, że zamiast drugiego SSD kupić drugi HDD w Sata III, a nie II jak mam teraz (teraz mam Seagate 7200.11 z którego nie da się odpalić systemu...) i robić regularnie backupy, ale o tym cały czas trzeba myśleć i pamiętać o tym, a RAID 1 jest od razu :D No chyba, że są jakieś programy do automatycznego backupowania. 

SSd, zasilacz, mobo i grafikę już mam więc tego jeżeli nie musicie to nie zmieniajcie. 

 

RAM do wyboru jeden z dwóch- chociaż bardziej optuję za HyperX bo ma radiator i na niższym napięciu niż Geil, a różnica między nimi to tylko około 350 MHz (FuryX się przetaktowuje do 2666) więc mam nadzieję, że przynajmniej nie będzie mi się przegrzewać.

 

Co o tym sądzicie?

 

@Edit, przydałoby się jednak wrzucić link do koszyka...

http://www.morele.net/inventory/info/EegHMC/

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites

Procka będę podkręcał tylko na zmienionym BIOSie, który pozwala przez BCLK kręcić zablokowane procesory. 

A jak nie będzie mi to wystarczać to jak dozbieram pieniądze w przyszłości to może sobie wymienię na i7 6700K i przynajmniej od razu będę miał potrzebną płytę i chłodzenie :D

 

@up

Mobo mam już kupione za 500 zł nówkę więc chyba się opłacało :D 

A co do zasilacza to ciężko będzie mi go zmienić. Coś musiałbym zrobić z tym co mam teraz, a raczej nikt go nie kupi. 

Link to post
Share on other sites

Jest jakaś aukcja ale nawet nikt nie licytuje. Oferty widziało po 50 osób góra więc szału nie ma.

A co byście powiedzieli na Corsair GS600? Możliwe, że udałoby mi się zamienić z zasilaczem brata. On ma i5 2500K na stocku + GTX 750Ti. Dobry pomysł?

Link to post
Share on other sites

Nie zapominajmy o epickim czerwonym światełku :P

A tak poważnie, nie wiem czy brat się na to zgodzi. Jakby był młodszy to by może się jeszcze udało wmówić, że te czerwone są szybsze czy coś... No nic, pogadam z nim i zobaczymy :D

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że przeczytałeś, że biorę ten zasilacz od brata, prawda? Od tego brata, który mieszka w tym samym domu i u którego jesteś średnio 5 razy w ciągu dnia :D

Także jak przez 3 lata przez które ma ten zasilacz nic takiego nie słyszałem to nie sądzę by się u mnie miało to zmienić :D

Link to post
Share on other sites

Nie sądziłem, że w grach w ogóle cokolwiek różnicy zauważę. Bardziej myślałem o jakiś programach które w dość dużym stopniu wykorzystują RAM. Android Studio czy coś. Jak sobie włączę emulator Samsunga S6 no to jednak trochę ramu na samą emulację pójdzie. 

Wiadomo, że lepiej 3000, ale to znowu dodatkowe koszty i nie wiem czy różnica jest tego warta.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...