Skocz do zawartości

Podkręcanie AMD Phenom II x4 955 BE


Recommended Posts

Mój komp:

-Procesor: AMD Phenom II x4 955 BE

-Cooler: Prolimatech Megahalems + Scythe Slip Stream 120 mm (1900 obr./min.)

-Płyta główna: Gigabyte 870A-UD3

-Karta graficzna: Gigabyte GTX 260

-Zasilacz OCZ 750W (nie pamiętam nazwy)

Chciał bym go na początek podkręcić do maksymalnie 3,6GHz albo maksymalnie bez zmiany napięć ( chyba że w tym przypadku jest to raczej niemożliwe :D ). Co do obudowy to mam AeroCool PGS VX-9 PRO Limited Edition. Chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej go podkręcić. Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki nie lubie zbytnio grzebać w BIOS-ie ale z BE podkręci nawet pani Krysia z gazowni :D . Dzięki za odp.

 

A właśnie mam jeszcze jedno pytanie, bo ten procek ma tak że jak nie jest pod obciążeniem to zmniejsza zegar procka np. u mnie z 3200 MHz teraz mam 803,7 MHz. Można to jakoś wyłączyć i czy to ma jakiś wpływ na podkręcanie ?

Link to post
Share on other sites

Ja się podłacze do pytania ponieważ kolega zakupił kompa powiedzcie mi on kupił mojego dawnego Phenoma x4 810.W biosie poszedł 3055mhz 235 fsb ale jako dałem na 240 nie wstał to wrzucać napięcie prawda ? jakie maksymalne napięcie można dać ? Aha i jak mam tam mnożnik północnego teraz mam wartość x8 i mam 1880 coś koło tego a jak dam na x9 to mam 2170 może być tak ? czy to odgrywa jakieś wielkie znaczenie dla pracy komputera lub szybkości ?

Link to post
Share on other sites

Z moich małych doświadczeń bez zmiany napięcia nie podkręcisz go do 3.6, maksymalnie do 3.4.

 

viewtopic.php?f=43&t=22368

Mi się trafiła sztuka, która bez podbicia napięcia pójdzie bez problemu na 3.6GHz.

Co do podkręcania. Jeżeli zależy Ci tylko na procku wal z mnożnika. Jeśli na ogólnej wydajności to FSB. I wypadałoby by podkręcić NB.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dobra udało mi się podkręcić mojego phenoma do 3,8 Ghz bez zwiększenia napięcia. Po dwóch godzinach testu w prime95 temperatura wynosi 41 stopni i jest w pełni stabilny. Przy 3,9 komp się wyłączał po 1h. Więc jednak da się podkręcić phenoma II x4 955 BE do 3,8 bez zwiększenia napięcia. :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Mam 3,8Ghz bez podbijania napięcia i chcę podkręcić do 4,0, ale jest jeden problem o ile mam zwiększyć napięcie ? Przypominam rewizja C3. Standardowe napięcie to 1,392 V. Może mam po prostu zwiększać napięcie o 0,025 V i sprawdzać czy będzie stabilny ?

Link to post
Share on other sites

Po co wyłączać? Jeśli nei zużyjesz tej mocy to idzie w powietrze, a za nią pieniażki za prąd.

A czy w windows XP tez dziala ta funkcja Q&Q?

Bo np jak ustawie swoj procesor na fabryczny zegar to dalej mam pobor mocy 85W

Czyz nie powinien sie zmniejszyc pobor jak nic sie nie robi?

Link to post
Share on other sites

Powinien. Sprawdź przede wszystkim w biosie czy jest włączona ta opcja. Nie pamiętam jak to było w XP, ale chyba też jest coś takiego jak "plany zasilania". Tam jest opcja "zarządzanie energią procesora", ustawiasz wartość minimalną na 5% i powinno być ok.

Link to post
Share on other sites

Powinien. Sprawdź przede wszystkim w biosie czy jest włączona ta opcja. Nie pamiętam jak to było w XP, ale chyba też jest coś takiego jak "plany zasilania". Tam jest opcja "zarządzanie energią procesora", ustawiasz wartość minimalną na 5% i powinno być ok.

Mam ustawiane Q&Q na auto czyli jest wlaczona ,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...