Skocz do zawartości

i5 750 - prosba bo sprawdzenie oc


Recommended Posts

Witam, dziś tak w miarę na szybko podkręciłem swego porcka i5 750, chłodzenie to mugen 2 a mobo P55-GD65

Mam pytanko, oto screen z wyników podkręcania http://img641.imageshack.us/i/55910117.jpg/

V core niskie ale będę próbował jeszcze zejść niżej, 3Dmark06 bez żadnych problemów na tych ustawieniach, lecz martwią mnie trochę te temperatury na rdzeniach, gdyż mają to być ustawienia na co dzień, jeszcze eist i c1e nie włączyłem. Na procku max było 53 stopnie (mierzone w oryginalnym control center) a na rdzeniach w real temp 70 stopni max. Co o tym sądzicie?

 

Edit:

Oto ostateczne wyniki podkręcania, sprawdzałem tylko 10 min stabilność, ale wieczorkiem zapuszczę linxa na 1h i wtedy zobaczymy, wstępnie wygląda to tak

http://img716.imageshack.us/i/39612680.jpg/

lecz nadal nurtuje mnie to 68 stopni na pierwszym rdzeniu. Temp procka 52 stopnie max. Eist i c1e jeszcze wyłączone, włączę dopiero po pełnym sprawdzeniu stabilności

 

Wasze opinie?

Link to post
Share on other sites

Apropo tych temperatur, to zakończyłem już proces podkręcania i znalazłem najniższe napięcie dla mojego procka na 3,6GHz na Vcore 1,176V i vtt 1,170. W occt max temp 60 stopni a w linxie 66.(mierzone w realTemp) Trochę wysokie jak na mugena 2 i tu nasuwa się pytanie - czy możliwe jest to, że większe temperatury są powodowane bardzo bliskim sąsiedztwem HD5870? Jest jakiś centymetr pod mugenem i nie wiem czy to nie jest jeden z czynników tych temperatur. Jeśli potrzeba to jutro podeślę zdjęcie środka obudowy. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...