Skocz do zawartości

Dobór pierwszych elementów


Recommended Posts

Proszę Was o pomoc w doborze pierwszych elementów do zwodowania :D

 

Trochę informacji z mojej strony

1. Buda PHANTEKS Enthoo Pro

2. Zwodować chcę na początek procesor i5 4690 i później MSI GTX 970, ale jeśli będzie to wskazane by od razu oba elementy zwodować to też to jest do przełknięcia.

3. Części raczej wolę nowe ale używki tez biorę pod uwagę.

4. W poniższej liście nie ująłem złączek bo nie wiem jeszcze gdzie i jak umieszczę chłodnicę, więc nie wiem ile i jakie złączki potrzebuję.

5. Do chłodnicy mam już wiatraki 3-4szt 120mm

 

Buda na chwilę obecną wygląda tak, więcej w wątku >> KLIK <<

 

http://tass.glogow.org/pc-mod/s8.jpg

 

Liczę na Wasze sugestie z poniższą listą, wiadomo, że cena się liczy, ale wolę wydać raz więcej niż później wymieniać i odsprzedawać. Czym się różnią elementy (Acetal / Nickel)

 

ek-water-blocks-ek-cools_31469_m.jpg

EK Water Blocks EK-CoolStream PE 360 (Triple)

ek-water-blocks-ek-xres_36926_m.jpg

EK Water Blocks EK-XRES 140 Revo D5 PWM (incl. pump)

waz-z-pvc-ultra-flexi-10_21198_m.jpg

Wąż z PVC Ultra Flexi 10/16 przeźroczysty

ek-water-blocks-ek-ekool_39211_m.jpg

EK Water Blocks EK-Ekoolant Pastel YELLOW (concentrate 250mL)

ek-water-blocks-ek-supre_33200_m.jpg

EK Water Blocks EK-Supremacy EVO

ek-water-blocks-ek-fc970_36563_m.jpg

EK Water Blocks EK-FC970 GTX TFX - Nickel
Edytowane przez dcieslik
Link to post
Share on other sites

Chłodnica wejdzie tam dosłownie na styk - 65mm miejsca masz na chłodnice + wentylatory. I napewno będziesz musiał pomyśleć o kilku złączkach kątowych.

Wąż zmień na :

http://angela.pl/p12242,mayhems-ultra-clear-tubing-3-8-5-8-10-16mm.html

 

Złączki jak ci się nie śpieszy to barrow z aliexpress - taniej od EK a jakość lepsza. Albo EK jak chcesz z PL.

Link to post
Share on other sites

65mm mówisz o grubości chłodnicy z wiatrakami tak? Wiatraki mam Akasa Venom 25mm grubości mają, chłodnica 38mm, łącznie 63cm na styk. Pośpiech to zły doradca, a alie nie jest mi obcy :D będą barrow'sy jak tylko będę wiedział jaki kształt i ile ich potrzebuję.

Link to post
Share on other sites

No ja od pewnego czasu podglądam parę modyfikacji Enthoo by się czymś zainspirować. A powiedz mi może zamiast chłodnicy EK 37mm lepiej poszukać coś cieńszego? np Alphacool NexXxoS ST30 ma 30mm grubości albo EK-CoolStream SE 360 (Slim Triple) 26mm

Edytowane przez dcieslik
Link to post
Share on other sites

Witam. 

 

Co do pompki EK-XRES 140 Revo D5 PWM to moge powiedzieć że cicha nawet na max obrotach (w środku nocy muszę się dobrze wsłuchać by ją usłyszeć), wydajna ale to już z parametrów widać. Pompka posiada jedną tylko wadę sterowanie PWM:

-napełnianie układu trwa i trwa i trwa (bez podłączenia przewodu PWM niby leci na 60%, według mnie leci na minimum),

-sterowanie tylko przez złącze PWM procesora, w każdym innym tylko pokazuje obroty i leci na max. Znalazłem tylko w płytach asusa ze posiadają 2 prawdziwe złącza PWM (z tym że był tu wątek na forum że ktoś miał niby z tym prawdziwym PWM u asusa kołopoty), Zostaie arduino jak ktoś chce się bawić lub http://www.overclock.net/t/1474470/ocn-aquaero-owners-club/50#post_21956203, <- ale mi się to akurat nie podoba :). Ale to problem dla tych co mają wentylatory PWM z podświetleniem.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Chyba nadszedł czas by wrócić do tematu wodowania, trochę to przemyślałem i lekko koncepcja się zmieniła. W związku z tym proszę Was o podpowiedź czy dobrze ponownie wybrałem elementy. Nad obrotami wiatraków, temperatura płynu, mocą pompki będzie czuwał Aquacomputer aquaero 6 XT

 

Chłodnica - Black Ice Nemesis GTS 420 XFlow grubość max 32mm bo z wiatrakami będzie bardzo mało miejsca w obudowie.

Wąż - PrimoChill PrimoFlex Advanced LRT 10/16 czy 2m wystarczą?

Płyn - EK-Ekoolant Pastel YELLOW

CPU - EK-Supremacy EVO - Nickel lub Aquacomputer cuplex kryos Delrin

 

I teraz mam największą zagwozdkę, pompa i rezerwuar, bo chcę by Aquaero 6 XT sterował obrotami pompy, wiatraków i odczytywał temp. płynu. I takie wybrałem opcje.

 

1. Komplet EK-XRES 140 Revo D5 PWM + czujnik temp - 588zł + czujnik

2. Pompa EK-XTOP Revo D5 PWM + rez EK-RES X3 150 i do tego jakiś czujnik temp - 682zł + czujnik

3. Pompa EK-XTOP Revo D5 PWM + rez Aquacomputer aqualis XT 150 odpada dodatkowy zakup czujnika temp - 822zł

4. Pompa Aquacomputer D5 + rez Aquacomputer aqualis D5 150 odpada dodatkowy zakup czujnika temp - 633zł

 

Najbardziej cenowo i mniej kombinacyjnie pasuje mi opcja 4, tylko czy do tego zestawu nie trzeba coś jeszcze dokupić? Jak się mocuje pompę do reza? Różnego rodzaju kolanka i złączki Barrow zamówię u chińczyka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...