Skocz do zawartości

Jak uzyskać Dolby Atmos z PC


Recommended Posts

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość uzyskania ścieżki dźwiękowej dolby atmos z pc w konfiguracji 5.1.2. Posiadam amplituner Denon avr X1200W i zestaw głośników który do PC mam podpięty przez HDMIi S/PDIF

Link to post
Share on other sites

pogrzeb w intrukcji sprzetu jak to sobie poustawiać napewno w pudle dołaczyli masz zacznij od tego a potem zrób herbatke i zabierz sie za lekture co właściwie nabyłeś :)
http://www.denon.com/DtsxUpdate/DTS-X%20Update%20Inst.%20for%20De%207623%20(AVR-S710W-X1200W)/9.DTS-X%20Update%20Insertion%20De%207623_POL_150402.pdf

 

Link to post
Share on other sites

Bleck, w tym problem że trzeba teraz odpowiedni strumień wypuścić z kompa, ale który program to zdekoduje to nie wiem, Atmos jest formatem powstałym w 2012r i dopiero kilkaset kin na śwoecie ma takie sale, w tym multikino w Katowicach. Trzeba będzie postudiować internety, może Lukson miał z tym styczność.

 

EDYTA:

 

Poczytałem trochę, i wychodzi na to że film jeśli będzie miał Dolby Atmos to wystarczy odtwarzacz z kodekiem dla Dolby True HD i przez HDMI bądź optyk przesłać ten sygnał na ampli zdolny zdekodować pełnoprawny Atmos z dodatkowych pakietów dźwiękowych "schowanych" w True HD.

Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

Dlatego wysłałem mu link do aktualizacji softu wszystko ma napisane an stronie producenta wystarczy poczytac instrukcja obsługi pewnie też to wszystko ma

Dolby zawsze było kodowanie od początku istnienia takie założenia :)

Jeszcze trzeba w plajeze ustawić pewnie żeby dobrze pchal dźwięk po hdmi no i włączyć na amplitunerze ta opcje

Link to post
Share on other sites

Amplituner sam się zaktualizował, tak więc ma najnowszego softa jaki jest dla niego dostępny.

Gdzie i jak w systemie-playerze ustawić aby wychodził sygnał taki jak potrzeba.

 

W powerdvd mam mozliwośc dekodowania dźwięku przez program lub przez amplituner co wybrać ?

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...