Skocz do zawartości

Ram pod i5 750 OC


Recommended Posts

Witam, poszukuję ramu 4x4GB pod kręcenie i5 750.

Płyta Asus Maximus III Formula (pamięci do 1600MHz, do 2133MHz już tylko OC).

Fajnie by było gdyby były dostępne z białym lub czarnym radiatorem (lub takie i takie w sprzedaży).

 

Zależy mi, żeby RAM nie ograniczał mi CPU (planowo 4GHz do codziennej pracy)przy podkręcaniu oraz sam w miarę dobrze się kręcił. Technicznie może być też bez radiatora bo dla walorów estetycznych myślę o bloku wodnym na RAM.

Link to post
Share on other sites

Obecnie korzystam z podkręconego procesora i5 750 do 3,9ghz

Mnożnik: x21

Szyna Cblk: 187MHz

Napięcia: auto

Pamięć ram: 1x Goodram play (niebieski radiator) 1866Mhz cl10 (10-11-10-30)

Wyłączyłem oszczędzanie energii w biosie.

W moim przypadku jest ok. Nie narzekam ;D

Edytowane przez pawcio10
Link to post
Share on other sites

za bardzo nic ciekawego nie mogę powiedzieć, jedynie tyle, abyś brał kostki rank 2 
A tak to każde 2133MHz z dobrymi timingami powinny być dobre ( rank 2, czyli 16 kostek pamięci na kostce RAM ) 


jak chcesz mieć pewność co do zestawów, to możesz sobie nawet zestaw quad channel kupić ( będą trochę lepsze pod OC ), ale tylko jak różnica w cenie będzie niewielka. 

Link to post
Share on other sites

 

 

rank 2

 

Powiem Ci, że nie zauważyłem różnicy. Niegdyś ich mi trochę przez pc przeleciało (tak właśnie w okresie panowania na wynku pierwszych i5/i7). Jak mają się kręcić, to będą sporo zależy od szczęścia. Zresztą jeśli pamięci zostawi na zadeklarowanym np w xmp poziomie, a tylko ustawi odpowiednio resztę gratów, aby uzyskać te 4GHz, to tym bardziej nie ma to znaczenia.

 

Jest jeszcze inna kwestia:

 

 

 

i drogie

 

a inwestowanie 16GB (4x4) do 750 ma sens?

Link to post
Share on other sites

boję się tylko niekompatybilności odnośnie maksymalnej obsługiwanej gęstości IC's  przez kontroler pamięci i5 750 
bo na starszych kontrolerach pamięci występowała ( a wątpię czy znajdę dokładne informacje odnośnie tak "starego" cpu )

No i wydajności też trochę daje 


jeśli kupi gdzieś,gdzie będzie mógł łatwo zwrócić w razie czego, to nie mam nic przeciwko rank 1 

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/kingston-ddr3-hyperx-beast-cl11-8192-mb-2400-mhz-i6125142360.html

 

 

 

 

to najlepiej mem 2000 i szyna 200 o ile się na tym egzemplarzu 750 da

Taka 750 przy 4GHz to się chyba ładnie musi grzać, nie?

 

Można ustawić szynę na 200, tylko w moim przypadku nie ma to większego sensu, bo bym musiał podkręcić pamięć ram z 1866Mhz do 2000Mhz.

Temperatury w stanie spoczynku wynoszą 52stopnie, podczas grania nie przekraczają 70 stopni.

Testowane około godziny, podczas gry w csgo.

Obudowę mam cały czas otwartą z jednej strony.

 

XbICWpA.png

Edytowane przez pawcio10
Link to post
Share on other sites

Pytanie co oznacza w specyfikacji, że częstotliwości powyżej 1600 mają dopisek O.C.?
A co do tego czy warto? Za pół roku czy rok planuje wymianę na i5/7 ale znowu używane i będę celował w 2/3/4 generację i core więc ram będzie pasował jak ulał :)


Co myślicie o Corsair Vengeance Low Profile 1600MHz CL9 1.35V?

Edytowane przez dooku655
Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie co oznacza w specyfikacji, że częstotliwości powyżej 1600 mają dopisek O.C.?
 Bo wszystko powyżej 1600 MHz nie jest oficjalnie wspierane ( można jak najbardziej działać, ale intel się zabezpiecza ( i firmy z ich chipsetem też muszą to tak oznaczać ) )

 

Co myślicie o Corsair Vengeance Low Profile 1600MHz CL9 1.35V?


Kup sobie normalne szybkie 2133MHz lub 2400MHz 1.65 V z dobrymi timingami  
Najlepiej rank 2 ( lub rank 1 jak będziesz mógł oddać bez większych problemów, gdyby coś nie grało  ) 
 
Link to post
Share on other sites

 

Kup sobie normalne szybkie 2133MHz lub 2400MHz 1.65 V z dobrymi timingami  

Najlepiej rank 2 ( lub rank 1 jak będziesz mógł oddać bez większych problemów, gdyby coś nie grało  ) 

 

 

No dobrze ale jeśli płyta obsługuje do 2400 to jak założę 2400 to nie przyblokuje mnie to w podkręcaniu?

Znalazłem http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-pro-8gb-2x4gb-cmy8gx3m2b2133c9-582065/jednak są to RANK 4 o.O

Link to post
Share on other sites

Prosiłeś o ram, co by co nie ograniczał OC procesora 

nie ma szans że będziesz mieć 2400MHz na RAM ( nie ma mowy ), ale będzie ci łatwiej podkręcać CPU, bo będziesz mieć wysoko taktowaną pamięć ( i tak najwięcej co dojdziesz to pewnie 2000-2133MHz )  


 

 

Znalazłem http://www.morele.ne...b2133c9-582065/jednaksą to RANK 4 o.O

gdzie dokładnie ci pisze, że to rank 4 ? ( bo w niewielu specyfikacjach producentów o tym wspominają ) i jest też zabawa, bo są określenia rank 1 rank 2 rank 3 i rank 4( i czasem nie znaczą tego samego, ale to pomijam )
JA znalazłem na liście QVL MSI że te co podałeś  CMY8GX3M2B2133C9 są rank 1 

 

 

jeśli chodzi o kostki corsair-a to znalazłem jedne 2x4GB rank 2 CMY8GX3M2A2133C11R ( 213zł

To są dokładnie 2x4GB 2133MHz cl11-11-11-27 1.5V rank 2 czyli mają większy potencjał OC niż te wcześniejsze corsair-y 

te wcześniejsze to sa 2x4GB 2133MHz cl 9-11-11-31 1.65V rank 1 gołym okiem widać że gorszy potencjał i droższe 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...