Skocz do zawartości

Sprzedam Komputer i5 4690K GTX 970 Asus Strix


Recommended Posts

Witam, mam na sprzedaż komputer o poniższej specyfikacji.

Płytna Główna: Gigabyte GA-B85M-D3H

Procesor: i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz (niepodkręcany, nie było takiej potrzeby)

Chłodzenie Procesora: Cooler FORTIS 2

Karta Graficzna: GTX 970 ASUS STRIX (świeżo kupiona) Gwar producenta 3 lata

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W

Dysk HDD: Seagate 1TB

Ram: Good Play 2x 4GB 1600mhz cl9

Obudowa Zalman Z3 PLUS

CENA 3300 Allegro poza 3100

W razie pytań proszę zadać pytanie email lub tel. 530 978 230

Link allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=6123825710

Edytowane przez benytwist
Link to post
Share on other sites

Max ile mozesz zadać za używany zestaw to 2,5 k wtedy cena bedzie atrakcyjna.

tak, kurka, niech jeszcze dopłaci januszu biznesu :]

 

Cena lekko przesadzona (zwłaszcza to 3300 na allegro) bo nowy można złożyć za 3 690,00 z nowych części na allegro, cena w granicach 2900-3000 powinna być już ok, dużo się autor nie pomylił 8-)

 

edit: @benytwist, tutaj tak jest, że 90% postów w dziale sprzedam to same janusze co frajera szukają ;)

Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

nie wiem jak liczycie ale spokojnie idzie takie coś za 2600 złożyć... (oczywiście na używkach).

 

cpu 800 strix 1150-1200. gdzie reszta ceny? zestaw nawet SSD nie ma oO

 

cpu jeszcze nie wiadomo jaki ma potencjał a nowe z 3latenią gw chodzą po 1k...

 

 

Wy w końcu przestańcie szukać Januszy na forum a zacznijcie łosi we własnych domach...

 

a STRIX jak tak świeżo kupiony - to do zwrotu za 1,5k ...

 

SPAM // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

1350 za strixa?  -  za 1200 może nie pójść.

na allegro masz wysyp, jetstream za 1100, a potem za 1200-1250 masz do wyboru zotaci, strixy, msi i giga... i STOJĄ na allegro - a nie się sprzedają.

 

cpu za 850? nie testowany jak 1020 kosztuje nowy z gwarancją? wg. mnie 800

 

150 zł za dysk hdd 1TB ? segate... jak ktoś za tyle kupuje takie "cuś" to na palety będę sprzedawał.

 

SPAM // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

@ GPHero 

Nie wiem czy masz problem z glowa czy z czyms innym. Temat okazje cenowe masz tylko jeden na forum. Nie kazda oferta sprzedazy to ma byc super okazaja. Chcesz to szukaj sobie na allegro - siedz, poluj i "wyrywaj".  Zloz sobie z czesci doplac do przesylek, sprawdz kazda z osobna i licz na to ze wszystko z tych uzywek elegancko zagra :) Bedzies polowac z miesiac i wiecej ale urwiesz cos z ceny :) Nie chcesz kupic? nie zawracaj tylka. Mam wrazenie, ze jestes ta sama osoba, ktora ostanio pozegnali z innego forum i teraz przyszedles tutaj p#erdolic glupoty.

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

Jakie okazje?

Te które stoją i się nie sprzedają na allegro? Co to za "okazje"?

Okazja to gtx 970 (nieref) za 1000 zł a nie za 1200.

 

Na "innym" forum nie żegnają za odmienne poglądy - więc masz złe wrażenie.

 

 

Ja złożyłem sobie z części nie polując miesiącami na konkretne podzespoły...

 

Co do sprzedaży w zestawie - zazwyczaj trzeba sprzedać taniej niż po cenie poszczególnych części - a nie drożej.

więc albo Ty masz problem z głową ale nie masz pojęcia o funkcjonowaniu rynku.

 

Jak kolega chce to sprzedać w odpowiedniej cenie - to może kup? Wg. mnie cena jest przynajmniej o 10% za wysoka.

 

Obiektywnie:

2500 okazja

2700-2750 adekwatnie

3000 - za wysoko

 

ale co ja tam wiem o cenach :)

 

SPAM // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Oferta sprzedaży może być okazją wtedy, gdy sprzedający chce sprzedać szybko. Jeśli ustali ceny na poziomie tych, które oferują inni, to nie sprzeda tak szybko, bo kupujący poszukają czegoś lepszego - będą się liczyły szczegóły (kwestia podkręcania, gwarancja, możliwości odbioru osobistego lub odległość, możliwość targowania i inne). Jeśli cena będzie wyższa, niż u innych, to sprzedaż nie dojdzie do skutku najprawdopodobniej.

 

Teraz co jest problemem? To, że właściciele przeważnie zbyt wysoko wyceniają swój sprzęt. Bardzo oczywiste, bo kupujemy za duże pieniądze i nie chcemy tego oddać za grosze, a cenę zawsze można obniżyć. Są jednak ludzie, którzy wysoko coś wycenią i nie dadzą sobie przemówić, że robią z ludzi idiotów i co najlepsze, czasami znajdują się tacy, którzy kupują zbyt drogo. I to właśnie na tym forum ma miejsce. I nie tylko na tym, bo u konkurencji widziałem podobne rzeczy.

 

Każdy świadomy użytkownik wie, że już w momencie zakupu sprzęt traci wyraźnie na wartości. Jak ktoś kupi kartę graficzną za 1200 zł, to przy chęci sprzedaż jej tego samego dnia nawet bez wcześniejszego wypakowania nie może liczyć na to, że ktoś zapłaci za produkt tyle samo, ile kosztuje on w sklepie. W przypadku takiej karty cena spada już o jakieś 50-100 zł.

 

Co do powyższego zestawu, to można ceny porównywać do nowych części, bo wtedy widać różnicę. Czasami ktoś wyceni sprzęt np. na 3500 zł, gdy nowy można dostać za ok. 3800 zł. Ostatnio była tutaj na forum taka sprawa z laptopem. Koleś wycenił średniej jakości sprzęt za 300 zł mniej, niż kosztuje on w sklepie. I podobno jakiś głupiec to kupił. Wycena taka ma więc sens, gdy różnica okazuje się niewielka i warto dołożyć do nowych części, by otrzymać taki sam sprzęt, ale nowy i tylko nieco drożej.

 

Tutaj jednak różnica między używanym i nowym będzie większa. Porównuje się więc do innych, używanych części u innych sprzedawców. Ktoś już tutaj coś takiego zrobił.

 

Trzeba wziąć w sprzedaży jeszcze inne czynniki pod uwagę - wysoko wycenić można produkty dobrej jakości, które zawsze się sprzedadzą. Tutaj nie ma wątpliwości, że używane procesory Intel sprzedają się zawsze niewiele taniej niż nowe. Różnica wynosi kilka procent. W wypadku innych produktów, które łatwo zamienić na coś innego, różnice te będą wyższe.

 

Na podstawie powyższej kwestii stwierdzić mogę, że w tym zestawie tylko procesor i karta graficzna są przyzwoite i można je wycenić na kilka procent taniej w porównaniu do części nowych. Pozostałe komponenty są nijakie i raczej nie wzbudzą większego zainteresowania, a różnica ich wartości w porównaniu do nowych komponentów jest znacznie większa. Na tyle duża, że może sięgać nawet 50%.

 

Kolejna kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę - gdy ludzie chcą wydać sporą kwotę, a 3000 zł nie jest niską kwotą, to starają się szukać czegoś dobrego i przeważnie wolą kupić coś nowego. Poza tym kupowanie całych zestawów, szczególnie używanych, jest rzadkością. Coraz więcej ludzi składa na własną rękę. Dlatego też lepiej rozbić to na części. W dodatku komputery stacjonarne nigdy nie sprzedają się zbyt dobrze. Sprzedawcy wystawiają je na allegro, wiszą one tam przez długi czas i właściciel się rozmyśla lub sprzedaje na części. Sprzedawanie na części jednak grozi tym, że nie wszystko da się sprzedać, bo niektóre produkty w zestawach są po prostu gorzej dobrane - np. do ogólnie bardzo wydajnego zestawu dobiera się słaby dysk, który może nikogo nie zainteresować.

 

Powyższy zestaw na pewno powinien być wyceniony poniżej 3000 zł. Taka jest moja opinia. Przypominam, że w sieci, gdzie są różne społeczności, ludzie wymieniają opinie i je argumentują. Nie każdy z każdym musi się zgadzać, ale warto zachować szacunek i rozumieć to, że opinie mogą być różne. Poza tym w konwersacji chodzi o to, by podawać konktrargumenty.

 

SPAM // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Tak dyskusja ma jakiś sens.

W większości zgadzam się z Tobą - z jednym "ale":

GTX 970 poszły mocno w dół, oczekiwanie na pascale/polarisy zaburzyło rynek i spokojnie można trafić najbardziej pożądane MSI za 1200 zł. Czyli tu urywa się te moje 150-200 zł  które spowodowały "spór" z poprzednikiem.

 

1450 kosztuje np. nowa SSC jeszcze z grą czy nawet dwoma - to jak używany strix bez gier ma pójść za 1350?

+ osobiście nie kupiłbym używanego 1tb hddka :)

 

Każdy ma oczywiście prawo sprzedawać po cenie jakiej mu się tylko wyśni, tylko my jako społeczność mamy prawo wyrazić swoją opinię żeby zobrazować rozbieżności cenowe mniej zaawansowanym użytkownikom.

 

SPAM // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

GTX 970 poszły mocno w dół, oczekiwanie na pascale/polarisy zaburzyło rynek i spokojnie można trafić najbardziej pożądane MSI za 1200 zł. Czyli tu urywa się te moje 150-200 zł  które spowodowały "spór" z poprzednikiem.

 

 

Mocno w dol? Strixy na gwarancji dalej sprzedaja sie za 1300 zł . Super te mocno w dol, dolar sie poprostu lekko uspokoil i stad tez lepsze ceny w sklepach. Zanim nowe serie sie pojawia na dobre to jeszcze troche czasu minie az Nvidia zacznie przeceniac serie GTX 970 bo jest popularna i dobrze sie sprzedaje.

http://allegro.pl/asus-gtx-970-strix-dc2oc-4gd5-i6121375797.html

a pożądane na gwarancji MSI GTX 970 Gamin 4G za 

http://allegro.pl/msi-nvidia-gtx-970-gaming-4g-i6097212122.html

za 1350zł i to raptem po 40 wyswietleniach od super sprzedawcy z 2 komentarzami. Prawda jest taka, ze GTX 970 narobily sobie tyle "fejmu", ze jeszcze dlugo sie beda w sporych cenach sprzedawac, na allegro oczywiscie :)

 

SPAM // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Ty chyba masz jakieś problemy z używanie allegro:

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=gtx970&bmatch=base-relevance-popul-ele-1-1-0415&price_to=1300&offerTypeBuyNow=1&price_from=600

 

Nie dyskutujemy teraz o jakości 970ki - tylko cenie UŻYWANEJ. Osobiście STRIX to wg. mnie najgorszy wybór ze względu na serwis... ale tu pewnie też będziesz mądrzejszy :)

 

Nie wiem jak Ty ale ja znam pełno userów którzy kupili 970ki ze sporą gwarancją za 1200 lub niżej chwilę temu gdy dolar stał jeszcze wyżej.

 

Tak btw. w Twoich linkach Asusa ktoś kupił - MSi nie... Asus to dodatkowo STIX OC a nie zwykły strix. Ale co ja się tam znam :) Ty i tak wiesz lepiej i kupujesz używane sprzęty -5% od ceny nowych :)

 

SPAM // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

No niestety to ty masz problem z uzywaniem allegro. Gamin 4g zostal kupiony z tego linku co podalem, widac w zakonczonych na stronie czasem nie - taki urok allegro po poprawkach na stronie :) Pierwszy dzien internet podlaczyli ?

http://allegro.pl/obraz-i-grafika-4312?offerTypeBuyNow=1&string=%20GTX%20970%20gaming&buyUsed=1&bmatch=base-relevance-popul-ele-1-2-0415&search_scope=closed&order=td

Wiekszosc GTX 970 z gwarancja za ok 1200 schodzi raz dwa. Pokaz na allegro w tej chwili Strixa albo Msi Gaming za 1200 lub mniej z gwara? 

No wlasnie widac, ze w zasadzie wielkie G sie w znasz ale w kazdym temacie musisz cos po#@# tolic bo na innym forum jak juz pisalem powiedzieli ci PAPA

I nie kupuje sprzetu za -5% :) Swojego Gtxa 970 Gaming MSI kupilem ponad rok temu z Wiedzminem 3 za 1100 nowke w zamknietym pudelku. Nie oczekuje jednak, ze teraz te karty powinny kosztowac najlepiej 600-700.

 

BTW autor tematu wystawil na poczatku za 3300 na allegro poza 3100. Teraz jest 3100 na allegro i analogicznie bedzie chyba 2900 poza allegro. Wiec ma to juz jakis sens jako calosc.

 

SPAM // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony w zeszłym tygodniu przez 2 czy 3 dni Morele sprzedawało za 1417zł EVGA FTW + The Division, teraz jest np. za 1369 i darmową dostawą http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-gtx-970-4gd5t-oc-694685/Jeśli ktoś chce kupić to nawet nie jest takim wielkim problemem znaleźć okazję. Odliczyć koszt gry i wychodzi tyle samo za nowe karty co używki na Allegro. Na Allegro niestety dalej są fałszywe albo kradzione konta i nie każdy lubi ryzykować.

 

SPAM // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites
Asus to dodatkowo STIX OC a nie zwykły strix

Miedzy nimi jest 10zł różnicy, rzeczywiście trafny argument! 

Najtańszy Strix jaki widze jest za 1250, ale rok używany, więc za swojego niemal nowego może spokojnie wołać 1300-1350 ;)

 

SPAM //jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/asus-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-oem-gwarancja-fv-prom-i6116081213.html

 

nowy za 1199? oem

 

 

@

michaelred

czy dałbyś radę pohamować swój język? zachowujesz się jak cham.

 

kupiłeś swoją msi za 1100 a koledze strixa wyceniasz na 1350 i jeszcze piszesz że to ja się nie znam?

 

 

kolega wyżej podał Ci link za 1369 do tańszej wersji msi z grą w cenie...

 

 

co to znaczy świeżo kupiona? bo jak świeżo kupiona-  to tak jak pisałem niech odda za 1,5k do komputronika czy tam innego podmiotu od którego kupił. a jak jest starsza to już nie taka świeżutka...

 

SPAM // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites
nowy za 1199? oem

Bez gwarancji producenta tylko gwarancja serwisu krzak, okazja życia. I to jeszcze tylko 12 miesięcy. Bez pudełka i niczego. To po prostu pominąłem zasłoną milczenia 

 

SPAM // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/asus-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-oem-gwarancja-fv-prom-i6116081213.html

 

nowy za 1199? oem

 

 

@

michaelred

czy dałbyś radę pohamować swój język? zachowujesz się jak cham.

 

kupiłeś swoją msi za 1100 a koledze strixa wyceniasz na 1350 i jeszcze piszesz że to ja się nie znam?

 

 

kolega wyżej podał Ci link za 1369 do tańszej wersji msi z grą w cenie...

 

 

co to znaczy świeżo kupiona? bo jak świeżo kupiona-  to tak jak pisałem niech odda za 1,5k do komputronika czy tam innego podmiotu od którego kupił. a jak jest starsza to już nie taka świeżutka...

 

Karta kupiona 12.04.2016 więc świeżo myślę, problem w tym że chciałem  sprzedać na miejscu bo była kupiona w sklepie  caseking.de z odbiorem bo mój ojciec był za 400 euro.... a zwrot troche potrwa

Niepotrzebnie zrobiła się dyskusja na temat kart graficznych i cen. Wystawiłem zestaw na sprzedaż oddam za min 2900 i tyle, nie sprzedam to trudno. Nie ma sensu robić tematu rzeki cen,uzywki nie uzywki itd.

Edytowane przez benytwist
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...