Skocz do zawartości

Dobór kontrolera obrotów do pompy 18w DDC


Recommended Posts

Witam.

Złożyłem wczoraj chłodzonko wodne swoje pierwsze w życiu ^^.

Mam mały problem drażni mnie odgłos wentylatorów oraz pompki :P

Chciałbym zakupić kontroler obrotów jakiś fajny zastanawiam się nad czymś zpanelem dotykowym.

( Do zatoki 5,25 cala, Moc pompy 18w [ pompa ma 4pinowe wejscie jak od wentylatorów i zasilania sata ])

Z poziomu komputera niestety nie moge sterować pompka

( Pompa podpięta pod CPU Fan )

Chciałbym też aby był prosty w obsłudze max do 200 zł.

Podajcie jakieś linki do czegoś z allegro a może sami coś macie.

Sam myślałem o czymś takim :

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6121247947&reco_id=972933d2-0214-11e6-88ff-02eb15ce87d7&ars_rule_id=201

 

http://allegro.pl/regulator-obrotow-na-6-wiatrakow-gelid-speedtouch-i6010207108.html

 

http://allegro.pl/lamptron-fc5-v2-fan-controller-regulator-30w-kanal-i5572070284.html

 

Czy jak pod któreś z tych cacuszek podłącze pompke to będzie śmigała jak ją wyreguluje? :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Mówiąc szczerze nie mam podłączonej pompy pod Lamptrona bo... Nie ma takiej potrzeby. D5 na 2gim biegu w zupełności radzi sobie z moim loopem i nie ma sensu jej ruszać. Mogę zrobić test jak chcesz i podłącze ją pod kontroler co nie będzie prostą operacją. ;)

 

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

Mówiąc szczerze nie mam podłączonej pompy pod Lamptrona bo... Nie ma takiej potrzeby. D5 na 2gim biegu w zupełności radzi sobie z moim loopem i nie ma sensu jej ruszać. Mogę zrobić test jak chcesz i podłącze ją pod kontroler co nie będzie prostą operacją. ;)

 

D5 jeśli nie jest to wersja wpm nie da się sterować zewnętrznym kontrolerem. Zejdziesz poniżej (tylko nie pamiętam dokładnie) 10 lub 9 v i pompa się wyłączy

@RabbitOne, zrób dokładne fotki swojej pompki - wtyczek i naklejki 

Link to post
Share on other sites

Powiem tak na pompce naklejki nie miałem :P

Narazie pompa działa dosyć głośno znaczy denerwuje mnie to tylko jak przeglądam internety.

Jak gram siedzę na yt czy coś robię i mam dźwięk to jest okej :)

Co do pompy wiem ze ma 18w złącze pwm oraz zasilanie Sata, *****iście się kręci 4736 rpm , że jak ją podłączyłem pod Cpu to nie mogę nią sterować ( Płyta główna MSI Gamming 5 z97 <> programy którymi próbowałem to: MSI Command Center, SpeedFan i w Biosie. Może po prostu nie umiem ale jest taki suwak i jak nim ruszam od 100 do 50% nic sie nie dzieje dawałem też save load accept itp. itd.  brak reakcji.)

Dlatego też potrzebny mi jakiś zewnętrzny kontrolerek, najlepiej właśnie do zatoczki 5,25 bo by się fajnie komponował :)

 

@EDIT

No i jest to pompka DDC

Edytowane przez RabbitOne
Link to post
Share on other sites
D5 jeśli nie jest to wersja wpm nie da się sterować zewnętrznym kontrolerem. Zejdziesz poniżej (tylko nie pamiętam dokładnie) 10 lub 9 v i pompa się wyłączy

 

@RabbitOne, zrób dokładne fotki swojej pompki - wtyczek i naklejki

Tak, coś takiego mi się kojarzy jak podłączyłem pompę na szybko ale nie sprawdzałem tego dokładnie i pomyślałem, że coś źle podłączyłem czy ustawiłem.

Z DDC może być inaczej ale to musi się ktoś inny wypowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...