Skocz do zawartości

GTX 970 gwarancja a uszkodzenie wentylatora


Recommended Posts

Witajcie,

 

Kupiłem MSI GTX 970 zaraz po premierze i trafiłem na egzemplarz z wadą.

Czasami kilka razy dziennie wentylator sam uruchamia się na 100% podczas spoczynku (czyli wtedy, kiedy powinien być na 0% - tryb 2D), podczas gdy drugi w ogóle nie pracuje.

 

W tym celu trzeba zatrzymać palcem ten pracujący, a ten wyłączony manualnie ruszyć.

Wtedy oba pracują przez kilka sekund, po czym oba wyłączają się i zostają na 0% jak być powinny.

Niestety podczas tego zabiegu palcem uszkodziłem wentylator (zawsze ten sam załącza się na 100%) i wyłamałem dwa skrzydła / łopatki (mega tandetny plastik).

 

Czy w takim wypadku gwarancja mi to uzna?

 

P.S.

Wk*rwia mnie to, że płacąc nawet ciężkie pieniądze za dobre, nowe podzespoły, co rok co najmniej dwa z nich muszą się zepsuć albo mieć wadę fabryczną. Mam tego kompa od 1,5 roku, a już musiałem wymienić połowę podzespołów.

Link to post
Share on other sites

(...)

P.S.

Wk*rwia mnie to, że płacąc nawet ciężkie pieniądze za dobre, nowe podzespoły, co rok co najmniej dwa z nich muszą się zepsuć albo mieć wadę fabryczną. Mam tego kompa od 1,5 roku, a już musiałem wymienić połowę podzespołów.

Muszą tak robić żeby zarabiać - mniejsze koszty produkcji i jakaś pewność, że w przyszłości klient znowu będzie musiał kupić podzespół :).

Link to post
Share on other sites

jakaś pewność, że w przyszłości klient znowu będzie musiał kupić podzespół :).

 

Na pewno nie ja. Jeśli coś się szybko psuje, u mnie jest zdyskwalifikowane. Dlatego już nigdy nie kupię nic Corsaira (miałem masę produktów, szajs), AsRocka czy Seagate - na każdej z tych marek kilka razy się przejechałem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Na pewno nie ja. Jeśli coś się szybko psuje, u mnie jest zdyskwalifikowane. Dlatego już nigdy nie kupię nic Corsaira (miałem masę produktów, szajs), AsRocka czy Seagate - na każdej z tych marek kilka razy się przejechałem.
Corsaira nie kupisz, AsRocka czy Seagate też nie, ale kupisz/kupiłeś MSI czy cokolwiek innego - o to mi chodziło. I kiedyś się to zepsuje. W dzisiejszych czasach nie robią już podzespołów na długie lata(z resztą nie dotyczy to tylko elektroniki), swoje ma wytrzymać o potem klient ma lecieć do sklepu i kupić nowe ;).

 

BTW, mam płytę AsRock i złego słowa nie powiem :D.

 

Daj znać co powie serwis w Twoim wypadku.

Link to post
Share on other sites

No pewnie, fajnie jakby chociaż te cholerne 2-3 lata wytrzymało bez psucia...

Zaufanie mam np. do gigabyte - miałem mnóstwo produktów tej marki i wszystko działało solidnie i bez zająknięcia.


O ile samego wentylatora z ułamanymi śmigłami mogą nie naprawić, o tyle nie powinno to wpłynąć na samą gwarancję i naprawdę wady fabrycznej, prawda?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...