Skocz do zawartości

Nowa vs stara podstawka?


Recommended Posts

Spotkałem się w Vegasie z sformułowaniem "Render using OpenGL" lub "Render using CUDA" więc sądzę, że będzie wspierał CUDA. No chyba, że jest coś takiego, że do danych funkcji używa się CUDA, a do innych korzysta jedynie z CPU?

 

A patrząc np. ja takie programy jak właśnie Android Studio czy Eclipse? Duża będzie różnica między 4/4 a 4/8? 

Link to post
Share on other sites

W zależności od tego ile będzie działał taki program. Jak kompilacja w android studio przykładowo będzie trwała 2 minuty na 4/4 to po co dopłacać do 4/8?

Na temat działania CUDA w Vegasie najlepiej będzie jak prześledzisz fakty na ten temat - ty lepiej wiesz co będziesz renderować.
Do reszty w sumie też możesz troszkę doczytać.
Np.:
https://www.eclipse.org/forums/index.php/t/995999/
Napisane jest tutaj że ilość i szybkość ramu oraz SSD bardziej wpłynie na ten program niż mocniejszy procesor.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Gdzieś spotkałem się z teorią, że renderując filmy w vegasie za pomocą GPU zrobimy to o wiele szybciej niż używając samego CPU, jednak nigdzie nie spotkałem się z jakimiś danymi, tabelkami czy wykresami... Czasem się w tym nie orientujesz, prawda?

 

Robimy, tylko jak kojarzę tracimy na jakości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, chodzi o yt. O dziwo nie uważam się za drugie 20th Century Fox :D

 

Coś czuję, że jednak bardziej będę się skłaniał ku wersji na i5 i tanim jakimś tanim mobo (Co sądzicie o tym night elfie? Tak, nazwa dość oryginalna, ale chodzi mi bardziej o opłacalność jak za płytę za 280 zł -> https://www.msi.com/Motherboard/B150M-NIGHT-ELF.html#hero-overview )

 

Jakby coś to dałbym radę na nim odpalić zablokowaną i7 6700 czy ośmiowątkowego Xeona czy konieczna byłaby zmiana? (Nie, nie podkręcałbym CPU)

 

 

 

@Refresh

Ostatnie trzy krótkie pytania i kończę wątek, bo zrobił mi się temat na ponad 30 postów...

1. Po przeglądnięciu płyt z cashbacku stwierdziłem, że jedynie te dwie są w cenie mniej niż 300 zł. Różnią się czymś znaczącym? Zauważyłem, że Mortar ma więcej USB oraz HDMI z tyłu, jednak po co mi to, jak i tak przecież nie będę korzystał ze zintegrowanej grafiki...

Wybór:

A. MSI Night Elf - LINK DO STRONY PRODUCENTA

B. MSI Mortar -    LINK DO STRONY PRODUCENTA

 

2. Czy na takiej płycie odpalę w przyszłości np. i7 6700 czy osmiowątkowego Xeona (oczywiście bez podkręcania)?

TAK/ NIE

 

3. Mam zamiar jak na razie upić tylko mobo, z racji cashbacku, żeby później leżało jakiś miesiąc. Jest w tym sens, czy za miesiąc cena płyt głównych może być o wiele niższa niż nawet teraz po cashbackach? Kupować: TERAZ/ PÓŹNIEJ

 

Prosiłbym o odpowiedz na te 3 pytania chociażby w sposób ( A, TAK, TERAZ czy B, TAK, PÓŹNIEJ ) przez jak największą ilość osób. Zależy mi na każdej opinii. 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

PS. Już lecą plusiki :D

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites

Z ciekawości szukałem jeszcze informacji na temat podkręcania BCLK i stwierdziłem, że chyba mądrzejszym jednak pomysłem, pomimo mocno nadwyrężonego budżetu będzie kupno i5 6400 i MSI Gaming Pro Carbon na Z170 (500 zł). Na początku odpuszczę sobie chyba kręcenie. Jak znajdę coś dodatkowych funduszy to wtedy kupię jakieś sensowne chłodzenie i spróbuję wykręcić do tego 4.0Ghz, co podobno przy tych procesorach nie jest problemem. 

 

Mam nadzieję, że nie zmieniło się to o czym mówi Lipton w filmie czyli, że nadal dostępne są BIOSy umożliwiające OC i nie zanosi się na to by miało się to zmienić.

Co prawda myślałem również o MSI Tomahawk (450 zł) czy Asus Gaming Pro (550 zł) ale wybór chyba jednak padnie na MSI.

Do tego później Fortis 3 czy Grandis i powinno działać, prawda? 

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Aby podkręcić przez szynę trzeba najpierw mieć odpowiednią płytę główną z odpowiednim biosem.

O płycie głównej z odpowiednim biosem wiem. Stąd właśnie myśl by zamiast b150 kupić droższe z170.

 

 

 

2. Ostatnio wszystkie płyty miały update'owany microcode procesora.
 

Właśnie, że tego się boję, że kupię sobie mocną płytę, a jak się później okaże i tak jej nie podkręcę. Ale rozmawiałem z @@Funkie, który właśnie niedawno wykręcił swojego 6400 na 4.5 GHz. Jeżeli udałoby mi się mój wykręcić chociażby do 4.0 to i tak byłbym zadowolony :D

 

Tylko teraz najlepsze pytanie, czy te cashbacki są do 18 IV włącznie? Wedle morele jeżeli dzisiaj zamówię to mogę odebrać właśnie 18 kwietnia...

Link to post
Share on other sites

Zakup nalezy dokonac do 18.04, czyli do konca tego dnia. Pozniej czekamy 30-60dni i zgłaszamy cashback.Bios mozna wgrac zawsze zmodowany. Jest ich sporo w sieci.Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Na 4.0 pojdzie spokojnie. 4.4-4,5 bedzie w zasiegu. Powyzej to juz niewiadoma.Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Przerażająca jest jednak trochę adnotacja z 15 sekundy filmiku czyli http://screenshot.sh/n9iHmw9Jx682p

Nawet gdy MSI przestanie wspierać OC zwykłych procesorów i tak będzie można je podkręcać "na własną rękę"?

Czy podkręcanie będzie wtedy całkowicie niemożliwe, nawet po wgraniu odpowiedniego BIOSa (o ile takowego będzie można jeszcze wtedy gdzieś znaleźć)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wgrasz odpowiedni BIOS to i tak będzie to możliwe, bardziej bałbym się że Intel zrobi jak w przypadku bodajże procków 3gen gdzie po prostu przez update w Windowsie wyłączyli możliwość podkręcania poprzez BCLK. 

Link to post
Share on other sites
przez update w Windowsie wyłączyli możliwość podkręcania poprzez BCLK.

 

Jakoś nie przepadam za update'ami windowsowskimi. Używam Win 7 x64 Home Premium z wyłączonymi aktualizacjami (A co! niech mnie zlinczują za to!) O takie aktualizacje chodzi, prawda?

 

Jeżeli nie będę updatetował windowsa to wszystko powinno być ok? Czy aktualizacje tego typu będą po prostu wymagane i nie do ominięcia? Jakoś średnio mi się uśmiecha kupić sobie mocną płytę i chłodzenie tylko po to, by w następnym miesiącu dowiedzieć się, że muszę jeszcze kupić odblokowany procesor...

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...