Skocz do zawartości

Przywrócenie danych z funkcji przywrócenie ustawień fabrycznych


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

co chcesz zrobić ? odzyskać dane po przywróceniu systemy do ustawień fabrycznych ? Czyli z dysku systemowego ? ( bo opcja "przywrócenie ustawień fabrycznych" nie przywraca usuniętych plików, a wręcz ona usuwa wszystkie prócz osobistych  ). 

Opisz jaki masz stan obecnie, czysty dysk po formacie, czy dysk z świeżym Windowsem bez niczego innego ? 

Jeśli tak, to po pierwsze, najlepiej zrobić to spod innego komputera, bo teraz jakiekolwiek aktualizacje, instalacje itp. będą nadpisywać dane na dysku systemowym

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem funkcję "usuwanie wszystkich danych i ponowne instalowanie systemu operacyjnego Windows". Teraz nie mam nic oprócz systemu i google chrome, którego zainstalowałem. A chcę przywrócić dane zanim zrobiłem tego "formata". Funkcja ta instaluje system poprzez ukrytą partycję "Recovery" bodajże. 

P.S. To jest laptop

Edytowane przez Orenz
Link to post
Share on other sites

Ja bym natychmiast wyjął dysk z laptopa ( aby nie nadpisywać danych ) i odzyskał dane spod innego komputera ( z pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych ) 
 

 

A chcę przywrócić dane zanim zrobiłem tego "formata". Funkcja ta instaluje system poprzez ukrytą partycję "Recovery" bodajże. 


Znowu mylisz pojęcia, ta partycja Recovery NIE ZAWIERA  twoich plików osobistych, to jest tylko obraz instalacyjny systemy wraz z podstawowymi sterownikami ( jest ona stałą, nie zmienia się od jej stworzenia ), uruchomienie jej wiąże się z utratą wszystkich plików ( które i tak już "straciłeś" ).  


Ps. Skoro teraz masz system, to włącz sobie widok plików ukrytych i poszukaj folderu "windows.old" ( jak masz szczęście, to tam będziesz mieć kopię większości plików osobistych ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

easeus data recovery 8.8 ( jest instrukcja na internecie, są też wyższe chyba do wersji 9.8 "darmowe", ale ja używałem 8.8 ) 

Oczywiście nie zachęcamy tutaj do "piracenia", tylko darmowymi programami ( lub ich wersjami) mało zdziałasz.  
kompletnie darmowe programy ( lub ich wersje ), to np DMDE na ograniczenie do 3000 plików a R-studio ma do wielkości plików 256KB ( w darmowych wersjach ). 

z testdisk-iem bym się nie bawił. 

Pamiętaj, że musisz program odpalić na innym komputerze i odzyskiwane dane zapisywać na innym dysku ( aby nie nadpisać danych z tego usuniętego )  

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

no on jest ukryty ( siedzi bezpośrednio na C ), tzn może siedzieć, bo nie musi. Zapisywane są tam pliki osobiste z ostatniej instalacji windowsa, jeśli instalujesz system, bez formatowania partycji. ( niestety nie mam pojęcia, czy jest tworzony razem z "przywracaniem ustawień fabrycznych" )  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...