Skocz do zawartości

Który procesor z wymienionych wybrać?


Recommended Posts

Po przejrzeniu rankingu (http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2016?page=0,5) wybrałem 5 procesorów, spełniających warunek mojego portfela. Który z nich jest najlepszy do zastosowań powiedzmy inżynierskich, niewielkiej obróbki wideo.

1. Intel Celeron G1840 2,8GHz 2/2 LGA1150

2. AMD A6-7400K 3,5GHz 2/2 FM2+

3. Intel Pentium G3260 3,3GHz 2/2 LGA1150

4. AMD Athlon X4 860K 3,7GHz 2/4 FM2+

5. AMD FX-6300 3,5GHz 3/6 AM3+

Edytowane przez empiryk_pl
Link to post
Share on other sites

Jak reszta sprzętu? Dopiero kupuesz?

 

Przesiadka z LGA775 wskutek awarii płyty głównej (lub procesora). Według rad znajomych, postanowiłem rozważyć kupno czegoś nowszego niż to, co miałem do tej pory (Intel E8500).

Do wykorzystania mam:

Radeon HD 4850 512MB

dwa dyski SATA

Cooler Master 500W

Pamięci DDR2 pewnie nie użyję, więc chodzi o płytę, procesor, ram.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to żadna opcja nie ma sensu. Znacznie lepiej iść w i3 6100 przy tanim h110 i ddr4. Kupowanie pentiuma czy celerona nie ma sensu, podobnie jak inwestycja w starą architekturę amd z małymi perspektywami rozbudowy. 

A jeśli używane to spokojnie masz w tej kasie i5.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Najlepsza opcja według mnie to i3 z serii 21XX lub 32XX jeśli chodzi o używki. A i płytę idzie tanio wyrwać nawet nową. Jeśli idzie o stosunek cena/wydajność. Bo i i5 2400 też głupi nie będzie. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Masz jakiś określony budżet na te podzespoły? Mogą być używki?

 

Używek nie chcę kupować, a już na pewno używanego procesora. Brak gwarancji to jedno, a nie ma pewności, że ktoś nie "molestował" go, podkręcając ile się da. Propozycje oscylujące wokół 900zł to dla mnie za wysoka kwota.

Link to post
Share on other sites

Używek nie chcę kupować, a już na pewno używanego procesora. Brak gwarancji to jedno, a nie ma pewności, że ktoś nie "molestował" go, podkręcając ile się da. Propozycje oscylujące wokół 900zł to dla mnie za wysoka kwota.

 

Tak to można spekulować gdy kupujesz kartę graficzną. Procesory są nie do zajechania nie było przypadku by z innego powodu niż wykrzywienie pinów czy spalenie się przy słabym zasilaczu te się psuły. Jak działa to nic mu nie będzie.

 

W twoim zestawie na pewno padła płyta, a nie procesor.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz kupić używany z gwarancją , takie też są . Jeśli nie jesteś pewny . Starego i3 nie bierz pod uwagę bo jeśli chodzi o Twoje zastosowania to on zbyt dużej wydajności nie ma porównując z fx6300 . Przewagę może uzyskać w starych grach jedynie . 

Link to post
Share on other sites

Możesz kupić używany z gwarancją , takie też są . Jeśli nie jesteś pewny . Starego i3 nie bierz pod uwagę bo jeśli chodzi o Twoje zastosowania to on zbyt dużej wydajności nie ma porównując z fx6300 . Przewagę może uzyskać w starych grach jedynie . 

 

Być może wyraziłem się nieprecyzyjnie, więc poprawię się. Komputer nie jest mi potrzebny go gier. W takim wypadku mam nie brać pod uwagę i3?

Edytowane przez empiryk_pl
Link to post
Share on other sites

Właśnie i3 jest skierowany do takich jak ty. Bo do gier to poleca się generalnie i5. Na które może zawsze wymienić gdy w przyszłości zabraknie mocy.

Link to post
Share on other sites

Właśnie i3 jest skierowany do takich jak ty. Bo do gier to poleca się generalnie i5. Na które może zawsze wymienić gdy w przyszłości zabraknie mocy.

 Szczególnie i3 jest super do obróbki video . http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-fx-6300-vs-intel-core-i3-2100

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-fx-6300-vs-intel-core-i3-6100 http://forum.benchmark.pl/topic/86891-i3-3220-vs-fx-6300-obr%C3%B3bka-film%C3%B3w-hd/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...