Skocz do zawartości

Trzeszcząca grafika przy starcie HD4890


Recommended Posts

Witam,

posiadam (z resztą, na sprzedaż...) grafikę Radeon HD4890 ze stajni Sapphire. Wrzuciłbym zdjęcie normalnie, ale jak już pisałem na forum, często wyłącza mi wtedy komputer, więc zostaje jedynie wrzucenie linku -> http://ecx.images-amazon.com/images/I/4186xtgcmNL._SX355_.jpg

 

Grafika za każdym razem gdy startuje brzmi jak odrzutowiec, nic dziwnego jeżeli obroty wtedy skaczą do 100% czyli prawie 80dB :D Suszarka <3 

Ale po 2 sekundach obroty wracają do zwykłego poziomu. Do tego już się przyzwyczaiłem. Jednak często, zanim grafika się "rozgrzeje", pierwsze 5 minut z włączonym komputerem, wentylator z grafiki potrafi nieźle chrobotać. Później już, po tych 5 minutach jest już wszystko ok. Poziom hałasu nie przekracza 35 dB. (obydwie wartości są wartościami przybliżonymi. Nie posiadam profesjonalnego miernika, używam jedynie tego z telefonu...) Od czasu do czasu wiatrak czyszczę odkurzaczem, ale zdaje sobie sprawę, że pewnie i tak jest mnóstwo kurzu w środku... Tylko pytanie czy to kurz jest przyczyną problemów czy to już raczej jest od wyeksploatowania sprzętu. Mam już go prawie 5 lat, a z tego co pamiętam tylko raz była rozbierana do zera i czyszczona w środku. 

Ktoś do mnie pisał przed chwilą w sprawie karty, nie ukrywam, że chciałbym ją sprzedać, jednocześnie nie dając komuś czegoś czego sam bym nie chciał dostać. 

Jak sądzicie, zwykłe przedmuchanie kompresorem powinno wystarczyć? Czy konieczne będzie jakieś oddawanie do serwisu, ew. jest możliwość zrobienia tego w domu? Nie pogniewam się jakby ktoś podrzucił jakiś poradnik

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czyszczenie odkurzaczem to kiepski pomysł. Końcówka od odkurzacza potrafi przenieść ładunek elektrostatyczny i uszkodzić układ. Powietrze z kompresora zawiera wilgoc w mniejszym lub większym stopniu. Najlepiej użyć sprężonego gazu do elektroniki. Na Twoim miejscu sciagnalbym chłodzenie i wymienił pastę termoprzewodzaca.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...