Skocz do zawartości

Zmiana z corsair na corsair i problem


Recommended Posts

Witam

Zacznę od specyfikacji komputera:

I7 920

Foxconn bloodrage x58

R9 290

Psu corsair 850tx

Windows 7 64bit

Do tej pory posiadałem ram w triple Channel corsair Dominator GT 3x2gb 1600 cl7 i wszystko działało elegancko. 6gb uniemożliwiało mi rozgrywkę w nowego tomb ridera i postanowiłem nabyć okazyjnie ram corsair 4x4gb 1866 CL9. Ze specyfikacji mojej płyty głównej wynika że obsługuje ona tylko 12gb ramu więc zamontowałem 3x4gb i tu zaczyna się problem... Komputer na 3 kościach zawiesza się na logo płyty głównej i nie mogę nawet wejść do biosu. Na dwóch kościach działa normalnie(8gb). Sprawdzałem każdą kość z osobna i każda działa. Lączyłem też różne kości ale działają tylko zawsze 2 co daje 8gb. Bios przywrócony do ustawień standardowych. Bios płyty najnowszy. Wychodzi na to że płyta obsługuje tylko 8gb?a może pamięci działają tylko w dual Channel?

Macie jakieś pomysły?:-)

Edytowane przez pietrov
Link to post
Share on other sites

Kupiłem  CML8GX3M2A1866C9R. Wczoraj niby działały tylko 2 kości ale nie mogłem zmienić ich taktowania(stoi na 1066) ani podkręcić procesora. Dziś o dziwo udało mi się podkręcić procesor na 4GHZ i pamięci na 1600MHz ale przy próbie jakiegokolwiek  obciążenia typu gry komputer łapie zawieche tzn obraz i dźwięk się zacina i pomaga tylko reset. Oczywiście wpięte tylko 2 kości bo trzeciej się boje na razie wkładać póki komputer jako tako działa :D

Link to post
Share on other sites

Ja myślałem że będziesz na tyle rozgarnięty ( bez obrazy ), że kupisz zestaw Quad channel ( wsadzenie 3 kości z takiego jeszcze ma szanse powodzenie ), ty żeś kupił zwykłe dual-ki ( w triple channel będzie ciężko to wymusić, jest szansa, no ale ) 

Gdzie masz stare kości RAM ?  


Ps. próbowałeś "dowoltowywać" RAM do 1.65V ? 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Stare kości jeszcze mam w domu. No nie pomyślałem nad quad Channel a triple jest mały wybór. Kupiłem ten ram za małe pieniądze także jak nie uda mi się go ogarnąć to poprostu sprzedam i kupię inny. Napięcie 1.65 a nawet wyższe nic dało.

Link to post
Share on other sites

w teorii powinno ci się przestawić na single channel i działać prawidłowo, ale z jakiegoś powodu nie chce. 
Zestawy pod Triple channel są fajne, bo są dedykowane konkretnie pod twój chipset i twój kontroler ( z tego powodu mogą być drogie, ale na 100% będą działać ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Próbowałem różnych biosów do mojej płyty ale tylko na najnowszym działa jako tako. Chociaż żeby dwie kości udało mi się zmusić do normalnej pracy to zawsze bym był 2gb do przodu hehe no nic, będę próbował dalej. Będę informował o moich wynikach :-) jeszcze każdy zestaw pamięci (2x4gb) ma inną wersję.. Jeden chyba ver3.24 a drugi ver8.16

Link to post
Share on other sites

niektóre płyty na x58 potrafią uciągnąć 48 GB RAM-u, więc wielkość IC's też nie ma znaczenia. 

A na jednej kostce wpiętej, działają dobrze ? 


 

 

jeszcze każdy zestaw pamięci (2x4gb) ma inną wersję.. Jeden chyba ver3.24 a drugi ver8.16
 

:facepalm:  coraz lepiej 

co ciekawe, przy dobrze wsadzonych 2 kostkach w x58, powinien się załączyć dual channel 


Jak eksperymentujesz, to spróbuj wsadzić 2 stare kości 2GB w pierwsze 2 banki od CPU i na ostatni jedną kostkę 4GB ( może ruszy ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie zmylił mnie opis aukcji bo napisane było 4x4gb a okazało się że to są dwa zestawy 2x4. Myślałem że są to identyczne kości a tu klops. Chyba nic z tego nie będzie, sprzedam i kupię jakiś zestaw triple widzę że jest kilka zestawów na morele :-) dwie kości działają w dual ale komputer zawiesza się pod obciążeniem. Na jednej kostce nie sprawdzałem czy się zawiesza, teraz jestem w pracy więc sprawdzę wieczorem.

Edytowane przez pietrov
Link to post
Share on other sites
Wczoraj niby działały tylko 2 kości ale nie mogłem zmienić ich taktowania(stoi na 1066) ani podkręcić procesora. Dziś o dziwo udało mi się podkręcić procesor na 4GHZ i pamięci na 1600MHz ale przy próbie jakiegokolwiek obciążenia typu gry komputer łapie zawieche tzn obraz i dźwięk się zacina i pomaga tylko reset.

Dwie kości czy jedna to zawiesza się tak samo. Pisząc "normalnie" miałem na myśli że komputer normalnie się włącza :) spróbuje oddać a jak nie to sprzedam.

Dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez pietrov
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...