Skocz do zawartości

Krótkie pytanie :)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zwolay,

Recommended Posts

Cześć-potrzebuję zwolnić slot PCI w którym siedzi moja karta sieciowa-po podłączeniu kabla internetowego do karty zintegrowanej nie mam sieci.W Biosie karta sieciowa na płycie jest enabled.Nie wiem czy to ma znaczenie ale kabel do mojego komputera idzie z domowego routera.Co mam zrobić by net znów mi działał?Czy to może chodzić o adresy MAC? Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

MAC nie powinien mieć związku, chyba że na routerze jest jakać filtracja. Sprawdź sterowniki i ustawienia połączenia sieciowego.

Filtracji nie ma,natomiast w menadżerze urządzeń wyświetla mi tylko kartę sieciową Realtek (tą którą chcę wywalić i zwolniony slot PCI przeznaczyć na coś innego),natomiast po kliknięciu by pokazał urządzenia ukryte ,w zakłądce urządzenia sieciowe pokazuje się chyba z 15 różnych rzeczy....(np jakaś karta asynchroniczna AS,jakiś Microsoft 6to4,Microsoft ISATAP i inne)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Część to urządzenia wirtualne, pytanie czy masz coś nie zainstalowanego. Bo rozumiem że w połączeniach sieciowych drugiego urządzenia nie widać?

dokładnie-nie widać.jak włożę wtyczkę do karty zintegrowanej to pokazuje stan taki jakbym sobie włożył ją w 4 litery ;) czyli kabel sieciowy odłączony i koniec.

EDIT:

 

Zrobiłem jeszcze eksperyment-zostawiłem jedne kabel wpięty w kartę sieciową (tę którą chcę zlikwidować) a drugi kabel podpiąłem w to gniazdo na płycie głównej-nic się nie dzieje.ale gdy odłączę kabel z karty sieciowej to mam komunikat "kabel nie podłączony" .Najgorsze jest to ze w tej karcie do odstrzału psuje mi się gniazdo wejściowe-już nie klika,wchodzi z oporem itd więc choćby z tego względu muszę się przesiąść na LAN na płycie (tam jest wszystko ok-stąd wniosek że to nie końcówka kabla nawala ale gniazdo w karcie)

Jeszcze jedno-dioda na karcie zintegrowanej się świeci-co jest grane??

Sprawa załatwiona wszystko już działa :)Zamykamy :)

Edytowane przez zwolay
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...