Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo proszę o ocenę zestawu jak i usprawnienie go . Komputer głownie do gier ale jako że zacząłem studiować na Polibudzie na Inżynierii Lądowej w grę wchodzi również CAD oraz inne pomocne na tym kierunku programy.

Z Góry dziękuję , za pomocne posty polecą pochwały.

 

Płyta: Asus P7P55-E PRO

Procesor: Intel i5 760 a może Xeon X3460?

Karta graficzna: Evga GTX 580

RAM: G.SKILL F3 1600MHz

Chłodzenie Zalman Extreme

Dysk: WD Caviar Black 640GB

Obudowa: CM 690 II ADV.

Zasilacz: Seasonic x-650W

Napęd: Plextor L890SA bądz Pioneer 216DBK

OS:Windows 7 HE 64bit

Monitor:Dell U2311H

SSD: OCZ Vertex 2 60GB

Link to post
Share on other sites

jak już pisałem jeżeli jeszcze prócz gier CAD to wybierz Xeona.Reszta jest elegancka.Jeżeli ci się niespieszy z zakupem to poczekaj po nowym roku będzie premiera nowych procków i socketa INTELA i kart graficznych AMD, to zapewne obecne podzespoły potanieją

Link to post
Share on other sites

Dziękuje ;) A ten Xeon jest dużo droższy bo i5 kosztuje 680zł a ten Xeon 1050zł i nie wiem czy opłaca się aż tyle dopłacić . Oczywista jest rzecz że będę podkręcał procesor do oporu , to chyba lepszym wyborem będzie xeon bo osiągnę wyższe taktowanie?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz kasę, bierz Xeona, jest pod każdym względem lepszy od i5.

 

Dziękuje ;) A ten Xeon jest dużo droższy bo i5 kosztuje 680zł a ten Xeon 1050zł i nie wiem czy opłaca się aż tyle dopłacić . Oczywista jest rzecz że będę podkręcał procesor do oporu , to chyba lepszym wyborem będzie xeon bo osiągnę wyższe taktowanie?

Xeony znoszą wyższe napięcia i temperatury. Tak - podkręcisz go bardziej niż i5.

Link to post
Share on other sites

A według Ciebie , która lepsza? Ogólnie bardziej podchodzi mi HAF ale ten 690 II też jest niczego sobie ;p

Bierz tą która bardziej ci się podoba. Obie są bardzo dobre.

Zestaw na samej górze może być, ja zmieniłbym w nim dysk na Samsunga F3 1tb oraz chłodzenie na Prolimatech Armageddon/Megahalems + jakiś wentylator ale nie chce mi się teraz szukać :lol:

Link to post
Share on other sites

Igoruss Procesor zmieniam na Xeona 3460 , a chłodzenie to wybiorę tego prolimatech'a tylko muszę kupic mocowanie na tego socketa ale to groszowe sprawy. a co do dysku wole WD nie wpadają tak w wibracje i są mniej awaryjne a wydajność jest na takim samym poziomie.

Link to post
Share on other sites

Zamiast nie potrzebnie lokować pieniądze w wyższym mnożniku lepiej wybrać X3450 albo nawet i X3440 (a najlepiej to byłoby się wstrzymać na premierę Sandy Bridge).

Jako cooler lepszy od D14 czy Prolimatech'ów będzie ThermalRight Silver Arrow (obecnie najwydajniejsze chłodzenie AC).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...