Skocz do zawartości

Problemy z dyskiem. Goodram CX100


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Longhorn,

Recommended Posts

Witam,

Jakieś dwa miesiące temu do komputera podłączyłem Goodrama CX100 jako dysk systemowy. Na początku wszystko działało, tylko raz na jakiś czas chrome wieszał się z komunikatem w status barze "oczekiwanie na pamięć podręczną". Teraz co kilka minut w taki sposób wiesza się i od kilku dniach wiesza się też na grach. Wnioskuję, że to wina dysku, ponieważ problemy zaczęły się od kupna dysku i aplikacje zainstalowane na starym HDD działają bez problemu.

Chciałbym się upewnić czy to wina dysku, a nie np. płyty główne. Jak to zrobić?

Komputer:
Procesor: fx 8350
GPU: Gigabyte Radeon R9 270

Płyta główna: Gigabyte GA 970A DS3P

Dysk: Goodram CX100

RAM: 8GB

Zasilacz: Zalman ZM-600 LX

 

Edit: Nie jestem pewien czy umieściłem temat we właściwym dziale.

Edytowane przez wviper
Link to post
Share on other sites

szczerze, to ten smart jest tak szczątkowy, że nic mi nie mówi o kondycji dysku.

Musisz zrobić skan "powierzchni" SSD-ka, np w HD tune w zakładce health z odznaczoną opcją Quick scan  ( powinno wykryć bady, mimo że jest to program do HDD ) Ta operacja nie zapisuje nic na SSD, więc nie ma wpływu na żywotność.  


Bo jedną z przyczyn błędów o których mówisz, może być właśnie dysk, ale równie dobrze wada kabla, kontrolera, niestabilne OC itp. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dysk nie jest powolny. Testy tego nie potwierdzają. W Swojej półce cenowej ma najlepszy stosunek cena do możliwości. Niestety trwałość tych SSD to już inna sprawa, a z tym nie jest za dobrze. Padają szybko i często bez przyczyny. Gdzieś czytałem, że w jakiejś partii tego modelu to co drugi wraca do serwisu po niedługim czasie od zakupu.   

Link to post
Share on other sites

 

 

HD tune w zakładce health z odznaczoną opcją Quick scan


Jeszcze raz , tym razem zrób dobrze 

 

 

W Swojej półce cenowej ma najlepszy stosunek cena do możliwości.
 

Za 203 zł jest sp920 na 20nm MLC i kontrolerze Marvella 88SS9189 ( znacznie lepszy, no ale to był prezent więc trudno ) 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jedni się sp920 zachwycają a inni piszą, że nie powala. Ale niech będzie, że nowszy to lepszy.
 No bo to jest najlepszy dysk pośród badziewia za ok 200 zł, ale daleko mu do dobrego dysku SSD ( słaba wydajność, ale inne wypadają jeszcze słabiej  ) 
Link to post
Share on other sites
próbowałeś sposobów z internetu ?

 

Tak, poza tym problem nie występuje tylko w chromie, ale też w innych przeglądarkach i ostatnio też w grach, i wszystko zaczęło się już dzień/dwa po postawieniu nowego systemu. 

Edytowane przez wviper
Link to post
Share on other sites

niestety trudno mi zgadywać czego to problem 

Możliwe że to przez niestabilny CPU ( FX potrzebują dobrej sekcji ), lub ram 
Spróbuj zrobić test na stabilność memtest 86 i prime95 


Zwykle pierwszy winowajca to dysk ( ale ten wygląda dobrze ), więc trzeba dalej szukać. 

Link to post
Share on other sites

http://pics.tinypic.pl/i/00768/4n3vokusy0nh.png

Jestem w szoku jak szybko ci schodzi life meter!

Average erase count 4 i już 4% znikło!?
Wychodzi na to że 100 cykli P/E i już warto by się rozglądać za nowym SSD!

100 cykli P/E to w twoim przypadku przekłada się na teoretyczne 12,5 TiB zapisu (128 GiB NAND * 100)

Dla porównania mój C100 na 19nm MLC
http://i.cubeupload.com/r0NR0f.png

 

U mnie life meter jest wyskalowany na około 3000 cykli P/E.
AverageEraseCount / (100-72) * 100 = 3079

Edytowane przez Atak Snajpera
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...