Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

 

Kupiłem tv Panasonic: PANASONIC TX-48CX400E – 4K 3D /VA 50/60hz /37,4 /SMART /WIFI

 

Niestety input lag w tym modelu jest kosmiczny i ogromnie psuje jakąkolwiek skuteczną rozgrywkę. Czy to możliwe że mam wadliwy egzemplarz? w testach tv miał laga na poziomie 37ms a więc w miarę dobry wynik.

Może w konsoli PS4 jak i samym TV należy wybrać jakieś opcje polepszania płynności?

Link to post
Share on other sites

Z przykrościa stwierdzam ale tv z matrycami 4K nie dośc, że mają matryce "low response" to takze wiekszy input lag. Musisz przede wszsytkim włączyc game mode przynajmniej w swoim TX47 tak mam i wylaczyc redukcje szumow oraz korekcje MPEG. 37 ms to ma mój TX47AS650 jeden z najszybszych panasów

Edytowane przez Melman1980
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W większości telewizorów jest jakiś tryb przeznaczony do gier, który ma za zadanie zmniejszyć input lag, niestety często kosztem np. kolorów. Spróbuj poszukać czegoś takiego w ustawieniach i instrukcji.

 

 

Tak jest tryb "gra" lub game w zależności od języka menu, po jego wybraniu jest o wiele lepiej, powiedział bym że da się grać jednak dalej lag jest koszmarny.

 

Wymienią mi taki TV powołał bym się na wadę ukrytą no bo przecież nigdzie nie poinformowali mnie o gigantycznym lagu

Link to post
Share on other sites

Coś ty myślał, że za ~2,2 tysie będziesz miał dobry telewizor 4K?  :roll:

 

 

Dobry to może nie ale coś takiego nie powinno mieć miejsca, 5 lat temu kupiłem najtańszy model Full HD 42" i nie było z nim najmniejszych problemów, zero lagów

 

Bez przesady a na dodatek zapłaciłem 2,7 tyś

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie on miał mieć 200Hz, jutro spróbuje go wymienić podając za powód "wprowadzenie w błąd" bo tak doradził mi pracownik sklepu gdy powiedziałem że szukam TV pod gry PS4. I drugi powód wada ukryta bo nigdzie nawet na stronie producenta niema wzmianki o responsywności matrycy.

 

a propos Simondd czy to że kupuje produkt tańszy zwalnia producenta od jakiej kol-wiek jakości swojego produktu? Bez urazy ale Twoja wypowiedź jest nie na miejscu 

Link to post
Share on other sites

 

 

Dobry to może nie ale coś takiego nie powinno mieć miejsca, 5 lat temu kupiłem najtańszy model Full HD 42" i nie było z nim najmniejszych problemów, zero lagów

Dokładnie - "pięć lat temu". Pięć lat temu to ja kupiłem Samsunga 40" serii C za 1,2k co bije obrazem najnowszego J6300  ;) 

 

Bez przesady a na dodatek zapłaciłem 2,7 tyś

 

 

a propos Simondd czy to że kupuje produkt tańszy zwalnia producenta od jakiej kol-wiek jakości swojego produktu? Bez urazy ale Twoja wypowiedź jest nie na miejscu 
Za te 2,7 tysie to można już dostać bdb 4k 50", a ty kupiłeś jakiś shit. ​Po pierwsze jak się kupuje TV ze średniej klasy to trzeba wiedzieć, który jest adekwatny możliwościami i jakością obrazu do ceny, a nie słuchać opinii jakiegoś jakiegoś pracownika ze sklepu co nie ma pojęcia o telewizorach i patrzy tylko, żeby wcisnąć klientowi towar.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...