Skocz do zawartości

Problem z użytkownikiem jellybe4r ( vel krystianjr)


Recommended Posts

Cześć wszystkim,
chciałbym podzielić się z Wami problemem, jaki mnie spotkał na konkurencyjnym forum (pclab) ze strony użytkownika   krystianjr / Na benchmark.pl jellybe4r

profil do wglądu pod linkiem:

pclab:

http://forum.pclab.pl/user/110402-krystianjr/

benchmark:

http://forum.benchmark.pl/user/12691-jellybe4r/

Po kolei- dnia 24 lutego 2016 roku napisałem do niego prywatną wiadomość , w której pytałem, czy posiada na sprzedaż jakąś kartę graficzną. W odpowiedzi otrzymałem informację, iż jest posiadaczem gtx 970 gigabyte g1 gaming, którą może mi odsprzedać w kwocie 1050zł z wysyłką. Zgodziłem się, dopięliśmy szczegóły transakcji , efektem czego był wykonany przelew (29 lutego, a zaksięgowany 1 marca) na wskazany przez niego nr konta oraz dane osobowe. Od tego momentu zaczęły się problemy- w czwartek (03.03) dostałem wiadomość sms (z numeru 501-025-579, który widnieje jako tel. kontaktowy w tematach tego użytkownika) , iż karta nie została jeszcze wysłana, ale czeka na kuriera, którego rzekomo zamówił. Od tego momentu kontakt z krystianjr się urwał , a kolejną wiadomość (sms) otrzymałem dopiero w środę (09.03). Tego dnia użytkownik stwierdził ,że karta uległa uszkodzeniu ( przeprosił za BRAK KONTAKTU od czwartku 03.03) oraz udzielił mi zapewnienia, że odeśle wpłaconą przeze mnie kwotę 1050zł na podane przeze mnie konto. Co ciekawe, od dnia 09.03 do dnia dzisiejszego nie mam z nim kontaktu, ponadto odkryłem, że krystianjr zablokował mój nr ( po 1 sygnale otrzymuję informację, że sieć jest zajęta, natomiast z innego nr tel. bez problemu można się z nim połączyć). Szczególnie smutny jest fakt, że w przeszłości zawierałem już z nim parę transakcji
( m.in kupno karty graficznej oraz dysku ssd), dodatkowo użytkownik cieszy się dobrą opinią na forum ( sporo sprzedanych komponentów, również z odbiorem osobistym).

 

Podaję  również jego nick na allegro, żeby każdy z Was zobaczył, z kim mamy do czynienia ( niestety, znalazłem go "po fakcie"):
http://allegro.pl/sh...arch_scope=user
nick: jellybe4r


Kontaktowałem się z osobą , którą ostatnio przekręcił. Jak się okazało, jakiś czas temu sprzedał jej gtx 980 ti (link do aukcji: http://allegro.pl/msi-gtx-980-ti-gaming-6g-oc-geforce-980ti-gw-box-i6026996194.html), przedmiotu nie wysłał, tłumacząc się tym, że ktoś inny już to kupił. Od 2 tygodni nie zwrócił tej osobie pieniędzy, także sprawa wyląduje na policji, razem z moim zgłoszeniem:)

cytując:
1. "SPRZEDAJĄCY TO PRZEKRĘT WYSTAWIA PRZEDMIOTY KTÓRYCH NIE POSIADA.PO WPŁACIE BRAK KONTAKTU POTEM GŁUPIA HISTORIA ORAZ OBIETNICA ZWROTU PIENIĘDZY.NIESTETY NA TYM KONTAKT SIĘ URWAŁ. SPRAWA TRAFIA OCZYWIŚCIE NA POLICJĘ A ZARAZ POTEM NA ALLEGRO. UWAGA!!!!"

2. "Na wysyłkę czekałem 4 dni po kilku mailach i kilku próbach kontaktu sprzedawca zaproponował zwrot pieniędzy. Jednak po tym kontakt sie urwał i pieniędzy nie ma,a minęło już kilka dni. Niestety sprawa prawdopodobnie wyląduje na policji. Nie polecam!"
3."21.09 zapłaciłem za towar. Miał być wysłany w ciągu 2 dni, co się nie stało. 29.09 sprzedawca wymyślił jakąś bajkę i zapewnił, że w ciągu 2 dni odda pieniądze. Do tej pory ich nie otrzymałem. Kontakt mailowy oraz telefoniczny beznadziejny."


Aktualnie jego konto jest zawieszone. Mam nadzieję, że mój temat nie zostanie usunięty przez moderatora ( dokonywałem u niego zakupów zarówno na pclabie, jak  i benchmarku).

 

PS. Rzecz jasna jednocześnie chciałbym przestrzec przed zawieraniem transakcji z tym człowiekiem ( a na pewno poza allegro). Niestety, jak widać nawet "zaawansowany " użytkownik forum może Wam wywinąć niezły nr;)

Link to post
Share on other sites

Nie wydało Ci się dziwne, że ktoś sprzedaje coś sporo taniej niż jest w rzeczywistości warte?

 

@Down:

Zgadza się, natomiast i tak pozostałbym zdania że dwa razy trzeba się zastanowić zanim kupi się coś co jest warte sporo więcej po okazyjnej cenie. Nawet od zaufanej osoby. Odbiór osobisty to jednak dobra rzecz.

 

Edytowane przez Czarny209
Link to post
Share on other sites

Nie wydało Ci się dziwne, że ktoś sprzedaje coś sporo taniej niż jest w rzeczywistości warte?

 

Tak jak wspomniałem wyżej, parokrotnie dokonywałem u niego zakupów. Przykładowo, 2 lata temu na forum benchmarka kupiłem msi 680 gtx lightning (która służy mi do dziś) z 2-letnia gwarancją (faktura) za 1050zł, więc oferta również była korzystna:)

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja:
Trochę poszperałem i wszedłem w posiadanie bezpośredniego kontaktu z bliską mu osobą ( oczywiście legalnie). Na moją sugestię ,żeby do 12:00 zrealizował przelew i w końcu udzielił odpowiedzi w tej sprawie odpisał SMS ( odblokował nr!), w którym podaje dzisiejszą / max poniedziałkową datę wykonania przelewu + zachowanie mojego sms z "groźbą" http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif 

Link to post
Share on other sites

policja tez ogarnie jak coś, kupiłem tu kiedyś procesor od chłopaczka poza allegro,

sam go w końcu dorwałem ale zgłosiłem na policje itd - nie wywinął się i jeszcze ojcowi narobił problemów - dostał 6miesięcy + 120h prac społecznych ileś tam kary + koszty sądowe i ma mi oddać cały mój hajs ; )

 

powodzenia! : )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...