Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

@up

 

To, że kupiłeś kartę a na stanie było 17 sztuk, to nic nie znaczy :) Uwierz mi, że po drodze znalazło się paru znajomych sklepu morele, którzy też chcieli mieć tą kartę :) A co do samego tematu, to również przymierzam się do GTX'a 1060. Orientuję się ktoś czy BF1 będzie na DX12? Jeśli tak, to może warto zwrócić uwagę na RX480... Chociaż w specyfikacji 1060 jest jasno napisane, że wspiera DX12.

Link to post
Share on other sites

Już wiem, że wybór padnie na Palita. Cały czas się gryzę czy dopłacić tego tysiaka do 1080 bo jednak różnice w wydajności są spore. Z drugiej strony mam monitor Fhd i raczej przez dłuższy czas nie będzie mnie interesowała rozdzielczość 4k. Ceny na pewno nie spadną prędko w dół bo zieloni nie mają konkurencji. Na dniach premiera Titana, a później 1080 Ti, których ceny będą tak wysokie, że nie wpłyną one na modele 1080/1070. Żeby coś się ruszyło to AMD musiałby wypuścić jesienią swoje Vegi.
JeRRyF3D

Co zdążyłeś ograć na swoim nowym potworze ? :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja w piątek dostałem maila koło 17, że komputer wraz z msi gtx 1060 będzie gotowy na czwartek na godz. 17, próbowałem się dziś dodzwonić do netpunktu, dzwoniłem 6 razy i bez skutku. I teraz myślę, czy skoro nie ma w magazynie msi tzn., że te karty poszły do ludzi takich jak ja i wmontowują je do kompów i później dostarczają, czy też zostały już wyprzedane i teraz będę czekał nie wiadomo jak długo. 

Link to post
Share on other sites

1080 nie nadaje się do grania w 4K bez cięcia detali. Może następna generacja.

ewentualnie mozszesz sie cieszyc styabilnymi 35fps + ciagle lepiej niz ,,next genaration consoel expirence gaming,, z kinowymi 25fps ustawieniami na low jak na PC w rozdzielczosci 720p

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

 

 

Na razie to Directx 12 jak widać raczkuje, dopiero za  jakieś 2 lata będzie w pełni wykorzystywany, ale wtedy Nvidia po raz kolejny zmasakruje AMD sterownikami i nic z przewagi RX 480 na directx 12 nie zostanie.
 

Za 2 lata to już raczej nikt nie będzie pamiętał o czymś takim jak RX 480 :P:->

Link to post
Share on other sites

Co myślicie o tej 1060...

https://youtu.be/XHvNwlijQrs

?

Widzę że temperatury są naprawdę bardzo ok nawet przy rozdzielczościach wyższych niż FHD.

W sklepie koło mnie mają tylko dostępny ten model za 1400 i chyba będę zmuszony ją zakupić. Ma dodatkowo backplate i ledy,ale to najmniej ważne. Tu >>> http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_1060_g1_gaming_review,39.html <<< jest porównanie paru 1060 i widzę że jest na równi z MSI Gaming X.

Co Wy o niej myślicie?

Link to post
Share on other sites

po obejrzeniu materiału wybieram MSI :)

Ja by wybrał JetStream! On jest praktycznie bezgłośny w porównaniu do reszty kart! :o

I do tego tańszy i pobiera mniej prądu nawet po OC...

Współczuję wszystkim którzy kupili Gigabyte G1 :)

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

1080 nie nadaje się do grania w 4K bez cięcia detali. Może następna generacja.

 

1080 nie mam ale mam 1070 i gram ostatnio we W3 w 4K.

MSI Armor OC 1070 podkręcona o 150mhz i 200mhz na pamięciach

Wszystko na ultra tylko Hairworks rzecz jasna wyłączone.

Gra działa pomiędzy 30 - 35 fps ( zablokowałem na 30fps na stałe ).

Skoro ta moja 1070 daje radę to bardzo ciekaw jestem jak to wygląda na 1080 bo musi być naprawdę świetnie.

 

Osobiście po tym doświadczeniu uważam, że szkoda 1080 bez 4K. Tak naprawdę bez 4K nie dowiemy się jak mocną kartę mamy na pokładzie :)

 

A Wiesiek 3 w 4K i 30fps wygląda obłędnie. Moim zdaniem bez porównania lepiej niż 1080/60.

Choć nie będę ukrywał, brakuje trochę tych 60fps ale jakość obrazu jest po prostu genialna a 30fps jest dla mnie jak najbardziej do zaakceptowania. No, ale ja całe życie gram na konsolach, dopiero przy aktualnych padakach przerzuciłem się na PC.

Link to post
Share on other sites

Oniemiałem oglądając test palitów. Cisza, świetne temperatury i cena. Nie ma się absolutnie do czego przyczepić. Zotac jest ciekawą propozycją. Jego cena nie jest taka wysoka biorąc pod uwagę 5- letni okres gwarancji.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Game Rock fajna karta tylko ten wygląd kultura pracy na poziomie MSI wydajnościowo trochę gorsza. Jet najcichszy ale najmniej wydajny bez OC wymagane wgranie biosu od Game Rocka by poprawić power limit. Zotac najwydajnjeszy ze wszystkich ale najdroższy, kultura przeciętna zaleta to 5lat gwarancji.

 

Jak już wcześniej pisałem MSI moim zdaniem wypada najbardziej optymalnie i taką zakupiłem :)

 

PS

co do wydajnośći to dużo miedzy sobą się nie różnią +-5kl/s więc wydajność można sobie chyba odpuścić.....

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Wydajnosciowo nawet jesli podkręcić JetStream na standardowym BIOSie to różnice są tak minimalne że ocierają się o błąd pomiarowy, a karta jest cicha i bierze mniej prądu nawet po OC  ;)
Także JetStream to faworyt dla ludzi którzy itak wiedzą, że będą kartę podkręcać.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

oczywiście JetStream to najlepszy wybór +200zł w kieszeni :) jednak wolałem MSI i 2 slotowe chłodzenie, miałem 970 AMP extreme 2,5 slota + 30cm długości..... teraz widzę że wole jednak mniejsze karty jeżeli nie ma różnicy w wydajności po OC ( kultura pracy i temp )

Link to post
Share on other sites

Okej karta w postaci Palit GeForce GTX 1070 Super JetStream doszła.

Tu macie kilka zdjęć owej karty: http://imgur.com/a/Wzsva

Tutaj screen z GPU-Z: http://imgur.com/a/nE7zG

Kilka osób na PW prosiło o przetestowanie w grze, dajcie mi chwilę czasu abym jakąś ludzką grę kupił. Chyba, że BF3,COD MW3 kogoś satysfakcjonuje ;)

Co do karty jest naprawdę wielka, zajmuje 2,5 slotu a wejść w płycie głównej można zobaczyć ile blokuje, nigdzie nie występuje aluminium, nawet backplate jest z plastiku. Jak coś Was interesuje śmiało pytać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przyszła do mnie karta Palita JS z techplanet. Karton wyglądał jakby miał się rozlecieć. Pytanie, czy to wina kuriera siódemki, czy ich. Tak czy inaczej w środku wyglądało spoko.

 

Ma ktoś pomysł, jak to wsadzić do mATX? Trochę kable przeszkadzają. :D

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...