Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Parę słów na temat tego, jak bardzo aktualnie sprawa sterowników do kart grafiki w wysokopoziomowych API jest skopana, można poczytać tutaj:
http://blog.mecheye.net/2015/12/why-im-excited-for-vulkan/
(sekcja "Dishonesty"). Polecam, bardzo ciekawa lektura. Gość pisze w OpenGL, ale Direct3D jest bardzo podobny pod tym względem.

Dlatego bardzo się cieszę na zwiększenie popularności niskopoziomowych API, które w dużej mierze pozwolą nam zminimalizować takie problemy ze sterownikami w grach, bo mniej będzie zależeć od producenta układu, a więcej od developerów.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Ja prawie nie gram  :P

 

Titan to jest karta do wyduszania z frajerów ostatniego grosza po pozorem profesjonalnych zastosowań   ;)

Ma niby DP ale...główna zaleta to te 12GB w obecnych wersjach które przydają się/mogą się przydać w renderingu GPU.

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

Że co ??? Czy ty czytasz te bzdury które piszesz ?

Czyli te same tekstury zajmują albo 3,2 GB na karcie z 6 GB ram, albo 2,5 GB na karcie z 3GB ??

Bez komentarza.

nie, jak na karcie kończy się miejsce to wtedy pliki są pakowane do ramu a jak i w ramie skończy się miejsce to wtedy pliki są doczytywane cały czas dysku. generalnie rzecz biorąc karta nie potrzebuje dużej pamięci jeżeli nie zależy nam na płynnej rozgrywce.

Link to post
Share on other sites

...które są znacznie wolniejsze, co powoduje czkawkę na kartach z mniejszą ilością ram i zbyt wyśrubowanymi "w prawo" suwakami, dokładnie to pisałem  :)

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

Witam. Czy jest może ktoś z Zotac 1070 amp? Zupełnie nie mogę ogarnąć tego softu firestorm. Program nie zapamiętuje ustawiń oc, nie można zapisać profili, dodatkowo nie zapamiętuje podbitego napięcia. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie proszę o pomoc. ;)

Link to post
Share on other sites

Już dawno na to wpadłem ale...martwa jest opcja podkręcania napięcia. W icestorm po ustawieniu 100% vcore napięcie  1,940 - 1,750, bez podbijania 1,625 - 1,310, niby nic ale te 50 Mhz wyżej daje rade na podkręconym napięciu. Wszystko działa tylko po każdym uruchomieniu właściwie wszystko w tym "zotackowym" sofcie trzeba od nowa ustawiać co jest upierdliwe.

Edytowane przez bielas22
Link to post
Share on other sites

Właśnie, programy do overclockingu wymagają raczej uruchamiania z systemem, żeby pamiętać ustawienia (tak jest z MSI Afterburner).

Ludzie, możecie mi powiedzieć, co jest "nie tak" z tym Palit GTX 1080 JetStream, że mimo 3 lat gwarancji jest taki ehm "tani" na tle modeli EVGA, MSI, Asusa i Gigabyte? Przecież podobno chłodzenie ma dobre.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

dla mnie nic niezwykłego.

Czyli chcesz powiedzieć, że nie opłaca się brać droższych wersji, i taki Palit w zupełności wystarczy, bo wcale nie jest gorszy...? (poza podkręceniem)

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Oczywiscie, ze tak. Jezeli zadowala Cie 3 lata gwarancji, cena i bazowe zegary (ktore mozesz sam podkrecic za pomoca odpowiednich programow) to ten Palit jak i inne wersje (GameRock) czy GS/GLH od Gainwarda dysponuja jednym z najlepszych niereferencyjnych chlodzen (kultura pracy - karta cicha i niskie temperatury). Ja sam mam zamiar kupic wlasnie Palit/Gainward tylko nie zdecydowalem sie jeszcze na konkretny model (SuperJetStream, GS/GLH czy GameRock). 

Link to post
Share on other sites

Właśnie, programy do overclockingu wymagają raczej uruchamiania z systemem, żeby pamiętać ustawienia (tak jest z MSI Afterburner).

Afterburner u mnie się nie uruchamia z systemem. W ogóle go nie uruchamiam praktycznie a ustawienia OC zachowują się. 

Link to post
Share on other sites

Mnie wciaz dziwi, dlaczego w Polsce Palit ma 3 lata gwarancji na karty a za granica wszedzie 2 lata. ;/

W morelach ma 2 lata :)

 

Oczywiscie, ze tak.

Dzięki. W takim razie muszę przeprowadzić konkretniejszy risercz na temat JetStream. Bo to jest zbyt piękne aby było prawdziwe.

Link to post
Share on other sites

Ceny za granica niczym sie nie roznia od tych z Polski. Na overclockers.co.uk masz za JetStream 599 funtow, Superjetstream 629 funtow, Gamerock 609 funtow, Gamerock Premier Edition - 638 funtow. Gainward Phoenix 629 funtow. Takze sa to podobne ceny. Za inne modele trzeba placic wiecej. Najwiecej chyba kosztuje Gigabyte Extreme.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...