Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

No dlatego się lekko zdziwiłem, bo sam mam 6600K i mniej więcej mam pojęcie ile i kiedy to bierze prądu i 180W przy 4.7ghz coś mi nie pasowało :D bo wg. moich wyobrażeń już mi w głowie wychodziło 220-230W przy 4.7ghz.
Tak czy inaczej... 200-215W na wiedźminie 3 z takim kompem to bardzo dobry wynik gdzie sam tylko RX 480 bez power limitu ciągnie 200 na wieśku 3...
Nie żebym miał coś do AMD, sam miałem w przeszłości ich procesory i raz nawet miałem na chwilę swoja osobistą R9 290... ale po tym co piszesz teraz już wiadomo czemu karty NV kosztują trochę więcej.

Link to post
Share on other sites

GTX1070 wciąga 150W. Zdejmij mu napięcie z 1.05 na 0,862V i robi się ~100W.

Spory ten undervoltage! :o Dlaczego nVidia ustawiła stockowo tak wysokie napięcie, skoro tak mocno można je obniżyć?

Link to post
Share on other sites
Spory ten undervoltage! :o Dlaczego nVidia ustawiła stockowo tak wysokie napięcie, skoro tak mocno można je obniżyć?

Aby wyżej się kręciły a co za tym idzie maja większa wydajność ? Jak spadnie voltage, spada maksymalne taktowanie

Link to post
Share on other sites

Spory ten undervoltage! :o Dlaczego nVidia ustawiła stockowo tak wysokie napięcie, skoro tak mocno można je obniżyć?

Wszyscy, którzy kupili Gigabyte 1070 z tego samego źródła co ja mają bardzo dobre sztuki - nie wiem czy to loteria czy jakaś selekcja ale każda przy 0.862V robi w granicach 1930-1990Mhz.

Wiadomo, że są też takie, które wymagają znacznie większego napięcia.

Aby wyżej się kręciły a co za tym idzie maja większa wydajność ? Jak spadnie voltage, spada maksymalne taktowanie

Nie do końca ponieważ w dalszym ciągu karta ma PowerLimit 150W.

Mając 1950Mhz 1.05V karta znacznie szybciej dobije do limitu power i limitu temperatury niz karta, która ma 1950Mhz 0.862V. Przy pierwszym ustawieniu zaczniesz tracić wydajność bo będzie zbijanie taktowania/napięcia a przy drugim cały czas mieścisz się zarówno w limicie 150W jak i limicie temperatury 83C więc karta trzyma cały czas swoje taktowanie i napięcie a przy tym wciąga śmieszne ilości Watt jak na wydajność, którą oferuje.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Voltage/Frequency Curve Editor - piękne narzędzie do pracy z Pascalami

 

 

 

GTX1070 wciąga 150W. Zdejmij mu napięcie z 1.05 na 0,862V i robi się ~100W. 0.862V w 3D gdzie karta w 2D ma napięcie 0.62v

 

Dał byś radę opisać jak to zrobić w jakiś tutku ?  

Link to post
Share on other sites

@Tommy

 

1. W uruchomionym MSI Afterburner wciskasz ctrl + F.

2. Pojawia się Voltage/Frequency Curve Editor - domyślne ustawienia wyglądają następująco:

http://i65.tinypic.com/2v0n28k.jpg

 

3. Poziomo jest podane napięcie / Pionowo jest podane taktowanie

 

 

4. Szukasz interesującego Cię napięcia, klikasz na szary kwadrat i przesuwasz w górę bądź w dół na interesujące Cie taktowanie

NP

0.900V - 1950Mhz

http://i67.tinypic.com/141mknc.jpg

 

5. Po tym zabiegu wychodzisz z edytora i w MSI Afterburner zatwierdzasz ustawienia wciskając "Apply".

Przy "Core Clock" pojawia się informacja "Curve" co oznacza, że ustawienia z edytora zostały zatwierdzone.

 

http://i66.tinypic.com/264jq5t.jpg

 

6. Po zatwierdzeniu ustawień z pkt 4 edytor wygląda tak:

http://i63.tinypic.com/10yqosy.jpg

 

Od teraz po włączeniu trybu 3D karta będzie wbijać maksymalne napięcie 0.900V i maksymalne taktowanie 1950Mhz.

Jeżeli przekroczysz PowerLimit bądź limit temperatury to karta zacznie zbijać taktowanie i napięcie tak jak wcześniej ale gdy zejdzie z limitu to wbije ponownie 0.900v i 1950Mhz.

 

7. Sprawdzasz stabilność ustawień w grach.

 

EDIT.

Edytując napięcie i taktowanie w ten sposób nie działa zwiększanie PowerLimit!

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
Posiada ktoś może Palit GeForce GTX1070 Super JetStream ? Warto brać tą kartę ? Bo cały czas zastanawiam się nad asusem i nie wiem czy jest sens czekać.
Przejrzyj wcześniejsze strony, znajdziesz testy na różnych stronach. Palit ma bardzo dobre chłodzenie i ciche, Asus jedno z głośniejszych. Dla mnie nie byłoby sensu czekania na fuszerkę Asusa Edytowane przez Vayson
Link to post
Share on other sites

Mysle, ze nie mniej wazna jest gwarancja. Niestety Palit/Gainward daja tylko 2 lata i to jest najmniej. Gdyby bylo chociaz 3 lata jak u wiekszosci producentow lub mozliwosc rozszerzenia jak u Gigabyte czy Zotaca to faktycznie bylaby to najlepsza opcja. Sam sie jednak przez to waham ciagle.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites
Posiada ktoś może Palit GeForce GTX1070 Super JetStream ? Warto brać tą kartę ? Bo cały czas zastanawiam się nad asusem i nie wiem czy jest sens czekać.

Przejrzyj wcześniejsze strony, znajdziesz testy na różnych stronach. Palit ma bardzo dobre chłodzenie i ciche, Asus jedno z głośniejszych. Dla mnie nie byłoby sensu czekania na fuszerkę Asusa

Link to post
Share on other sites

Mysle, ze nie mniej wazna jest gwarancja. Niestety Palit/Gainward daja tylko 2 lata i to jest najmniej. Gdyby bylo chociaz 3 lata jak u wiekszosci producentow lub mozliwosc rozszerzenia jak u Gigabyte czy Zotaca to faktycznie bylaby to najlepsza opcja. Sam sie jednak przez to waham ciagle.

To zależy od wersji. Z tego co zauważyłem są wersje z 24-miesięczną, jak i gwarancją 36-miesięczną.

Edytowane przez lemur20
Link to post
Share on other sites

http://videocardz.com/61917/nvidia-geforce-gtx-1060-to-cost-249-299-usd

 

GTX 1060

cena 250 USD

FE 300 USD

non-ref 350USD?

non ref PL 1700-1800zł?

MSRP 250$ dotyczy sugerowanej ceny dla non ref.

 

Przyjmijcie do wiadomości, że FE to jest jedyna referencyjna karta od Nv. Żadnej innej, tańszej wersji refa od NV nie ma!

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

MSRP 250$ dotyczy sugerowanej ceny dla non ref.

 

Przyjmijcie do wiadomości, że FE to jest jedyna referencyjna karta od Nv. Żadnej innej, tańszej wersji refa od NV nie ma!

Dokładnie sugerowanej ceny czyli karty będą między 270$ do 330$ (no może jedna sztuka się trafii za te 250$).

Czyli będzie powyżej 1500zł u nas w kraju.Interesuje mnie tylko dostępność-bo pewnie kart jest bardzo mało co jeszcze zawyży ceny.

Link to post
Share on other sites

MSRP 250$ dotyczy sugerowanej ceny dla non ref.

 

Przyjmijcie do wiadomości, że FE to jest jedyna referencyjna karta od Nv. Żadnej innej, tańszej wersji refa od NV nie ma!

Czyli reasumując cena 250 dolarów jest manipulacją, kłamstwem, marketingowym trikiem dla największych frajerów świata czyli graczy. Tym samym życzę wszystkim forumowiczom miłego dnia  :D

Link to post
Share on other sites

To ile 300 USD za refa wychodzi na polskie? Z 1500 będzie?

tyle to wychodzi bez zadnych podatkow po suchym kursie wymiany waluty teraz dodaj do tych 1500

 

-22% VAT

-marze hurtowni sklepow dostawcow podatkow od nowsci januszowe cebulowe

-i 1mln jeszcze innych niespodzianek

 

a z 1500pln zrobi sie 1700-1800pln :o

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...