Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Jeśli już o soundblasterze mowa to dziwię się że przy takim budżecie na komputer całkowicie go nie wywalił, i nie zastąpił jakimś porządnym DACiem na USB, zamiast trzymać świecidełka na PCI-E. ;) pewnie kwestia niewiedzy albo gustu.

Link to post
Share on other sites

Witam, chcę zakupić gtx 1070, jednak muszę się Was poradzić. Miałem zamawiać Founders Edition ale jednak rezygnuję. Szukam grafiki z najlepszym stosunkiem cena/wydajność. Trafiłem na kilka opinii o Palit Gamerock i chyba ją wybiorę. To dobry wybór czy polecicie coś innego? Mam mały ból głowy ale jednocześnie chcę coś zamówić jeszcze w tym tygodniu. Z góry dziękuję za odpowiedź. Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

//edit 

Wyłącz sobie podpis z TT, zapoznaj się z regulaminem 

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

"Palit to najlepsza karta jaką miałem."
~~posiadacz Palita

"Na początku też chciałem wziąć EVGA... ale potem odkryłem Palita."

~~posiadacz Palita

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chciałem wziąć Palita, ale odkryłem Palita i ostatecznie kupiłem Palita.P.S. Wspominałem o godnej polecenia propozycji Palita odnośnie 1070?Podpisano, Użytkownik Palita GameRocka

A tak poważnie, w przypadku GTX-ów 1070 i 1080 Palit odwalił kawał świetnej roboty i są to układy ze wszech miar godne polecenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Którą bardziej opłaci się kupić kartę? Z tego co widzę na porównywarce tych dwóch kart to GAMING Z jest nowszym wydaniem i mocniejszym.

 

https://www.morele.net/porownaj/ids=774380,974940&cat=12
 

2. GAMING X ma gwarancję producenta, a GAMING Z sprzedawcy, więc która gwarancja jest lepsza?

3. Czy ktoś z Was kupił MSI GTX 1070?

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

1. Gaming Z, to Gaming X z podświetlanym logiem producenta i teoretycznie wyższym OC (w praktyce różnica może nie istnieć z racji na nVidia Boost 3). 2. Lepsza jest oczywiście gwarancja producenta, natomiast oba modele takową posiadają.

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

1. Czyli Gaming X nie ma podświetlanego logo? Chodzi o to logo z boku karty? Bo w tym filmiku w 2:41 widać, że to logo się świeci.

 

 

2. Smok na backplate w Gaming X i w Gaming Z jest podświetlony?

 

3. Karta Gaming X jest fabrycznie podkręcona czy nie?

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Obydwie karty są fabrycznie podkręcone z czego Gaming Z nieco bardziej. Gdy przychodzi co do czego, to różnice mogą jednak nie istnieć, a to za sprawą wspomnianej technologii Boost (moja karta powinna mieć 1746 MHz wg. producenta, a ma 1924 MHz).Chodzi o podświetlanego smoka na backplate (z tyłu karty, po przeciwległej stronie do wentylatorów).

W Gaming Z jest podświetlony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obydwie karty są fabrycznie podkręcone z czego Gaming Z nieco bardziej. Gdy przychodzi co do czego, to różnice mogą jednak nie istnieć, a to za sprawą wspomnianej technologii Boost (moja karta powinna mieć 1746 MHz wg. producenta, a ma 1924 MHz). Chodzi o podświetlanego smoka na backplate (z tyłu karty, po przeciwległej stronie do wentylatorów).

W Gaming Z jest podświetlony.

 

Dziękuję za wyjaśnienie. 

 

Blaven Ty posiadasz kartę Gaming X? Pytam, bo chciałbym się dowiedzieć czy obudowa i backplate karty jest z plastiku czy z metalu? 

 

 

W 0:41 widać podświetlone logo smoka, filmik dla tych, którzy chcieliby zobaczyć.

Link to post
Share on other sites

No tak, dzięki za informację, ale chyba górna obudowa jest z plastiku.

 

Karty graficzne z serii MSI GAMING X wyposażone są w solidne, wykonane z litego metalu płyty tylne, które służą do wzmocnienia i usztywnienia ich konstrukcji. Czarne, matowe wykończenie tych płyt perfekcyjnie domyka stylistykę systemu chłodzącego TWIN FROZR VI.

 

Karty graficzne z serii MSI GAMING wyposażone są w solidne, wykonane z litego metalu płyty tylne, które służą do wzmocnienia i usztywnienia ich konstrukcji. Stosowane w kartach graficznych z serii MSI GAMING Z płyty tylne są dodatkowo wyposażone w wyjątkowe, diodowe podświetlenie RGB LED MSI GAMING, którego tryb pracy oraz kolor generowanego światła mogą być ustawione i kontrolowane z poziomu aplikacji MSI Gaming App.
Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Backplate nie może być z plastiku, gdyż podwyższałby temperatury karty. Ktoś też kiedyś tutaj wspominał, że backplate na Palitach jest plastikowy... (nieprawda) :)

Za to sama nakładka na chłodzenie na 100% jest plastikowa. Niewiele kart ma tą nakładkę z metalu.

Jeśli coś ma gwarancję producenta, to będą ci kazali odsyłać kartę do serwisu producenta. Jak masz gwarancję sprzedawcy to będziesz musial odsyłać do morele. Taki mają tam regulamin - podają nawet wszystkie te informacje po kupnie chyba teraz.


https://www.reddit.c..._gtx_1080_ftws/
Gość rozebrał swoje dwa GTX 1080 FTW i porównywał jakość chłodzen.
Okazuje się, że mimo iż termopady są również pod Vramem, to tak naprawdę praktycznie go nie dotykają...
Czyżby EVGA przy Pascalach dała aż tak bardzo ciała?

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Backplate nie może być z plastiku, gdyż podwyższałby temperatury karty. Ktoś też kiedyś tutaj wspominał, że backplate na Palitach jest plastikowy... (nieprawda) :)

 

Za to sama nakładka na chłodzenie na 100% jest plastikowa. Niewiele kart ma tą nakładkę z metalu.

 

Jeśli coś ma gwarancję producenta, to będą ci kazali odsyłać kartę do serwisu producenta. Jak masz gwarancję sprzedawcy to będziesz musial odsyłać do morele. Taki mają tam regulamin - podają nawet wszystkie te informacje po kupnie chyba teraz.

 

Rozumiem. No tak MSI ma plastikową nakładkę, ale ciekawi mnie jaką ma nakładkę Asus GeForce GTX 1070, metalową czy plastikową... Asus GTX 970 ma metalową. :) Dzięki za informację.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie że NVidia zrezygnowała z tego segmentu w PC... Np. nie było GT 940, ale był GT940M (mobilny). Ostatni GT chyba jest jeszcze z architektury Kepler. (GT 740), a nie było to nic ciekawego.
Jeśli potrzebujesz karty do gier to lepiej zostań przy GTX w nazwie.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Nie wygląda mi to na metal: http://images.bit-tech.net/content_images/2016/09/asus-geforce-gtx-1080-strix-oc-review/1080strix-11b.jpg

Sam miałem Strixa 970, i nie wspominam go dobrze.

 

Możliwe, że tym razem zastosowali plastik: http://images.bit-tech.net/content_images/2016/06/asus-geforce-gtx-1070-strix-review/1070strix-1b.jpg

 

Może wypowie się ktoś, kto ma tę kartę. :)

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...