Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Asus GTX 1070:
 

Półpasywny cooler pracuje całkowicie bezgłośnie dopóki rdzeń graficzny nie osiągnie 60 stopni Celsjusza, aby wówczas dyskretnie rozkręcić śmigła wykorzystujące technologię Wing-Blade, mającą zapewniać około 30% wyższe ciśnienie i zdecydowanie lepszą cyrkulację powietrza względem rozwiązań referencyjnych.


MSI GTX 1070 GAMING X:

 

Całość działa pasywnie do momentu przekroczenia 60 stopni Celsjusza.

 

Może mi ktoś wyjaśnić, na czym polega pasywne działanie wentylatorów do momentu przekroczenia 60 stopni? 

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Tak samo jak w Asusie. Śmigła rozkręcaja się po przekroczeniu 60 stopni. Do tej temperatury wentylatory się nie krecą i ciepło jest oddawane przez sam radiator. Karta jest wtedy bezgłośna (nie licząc potencjalnie śpiewających cewek).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy ustawienie trybu pasywnego aż do 80c jest bezpieczne? Teraz mam ustawione tak: 80c - 0%, 89c - 30%, 95c - 60% i jest bardzo cicho a mam średnio 88c czasem 91c. Skoro da się tak ustawić to powinno być bezpieczne dla karty ale wydaje mi się, że to trochę za wysokie temperatury.

Link to post
Share on other sites

@UP

Dla mnie jesteś "hardkorem" i do tego można skomponować jajecznice na specjalnej patelni.

Możesz zrobić eksperyment jak długo pociągnie w takich temperaturach. Tak spytam z czystej ciekawości powyżej 83 stopni nie łapie jej już throttling ?

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

kurde, bylem zdecydowany już na palita 1070, a dzisiaj patrze w techplanet msi gaming 980 Ti za 1730 zl :o, jak dla mnie bardzo dobra cena za tę kartę. Gdzie palit ma 24 miesiące gwarancji, a msi 36 .. :/

 

dodam jeszcze, że 980 ti uzwyki na allegro okolo 1750.

Edytowane przez marcelo92
Link to post
Share on other sites

980 ti vs 1060 wybór jest prosty, bo 980 jest dużo szybsza, a w porównaniu do 1070 obie karty na styku, i teraz jeszcze ta 980 ti  tansza. A myślę ze temat ubijania sterownikami przy serii 900 nie bedzie tak istotny ponieważ pascale to wykręcona na maksa poprzednia architektura. Dylemat spory :D

Link to post
Share on other sites

Pozwolę się zacytować:

 

 

To zobacz jak sytuacja wygląda w nowszych grach, na podstawie purepc.pl(rok 2016)

  • RotR na dzień 29-01-2016(1920x1080 / High / HBAO+ / SMAA) - specjalnie nie brałem najwyższych ustawień, żeby nie stwarzać problemu z Vram. Przewaga 980tki nad 780Ti: 30%
  • Need for Speed na dzień 17-03-2016(1920x1080 / High / TAA / HBAO) - Przewaga 980 nad 780Ti 16%
  • Tutaj akurat z 2015 roku(końcówka): Fallout 4 na dzień 10-11-2015 20:37(1920x1080 / Ultra / SSAO / AF x16 / TAA - Sanctuary Hills) - 39% na niekorzyść 780Ti

Teraz sytuacja jeśli chodzi o premierę 980tki(2014):

  • Tomb Raider(1920x1080 / Very HIgh / FXAA / AF x16 / TressFX) - Różnica pomiędzy 980 a 780Ti - 5%
  • Battlefield 4(1920x1080 / Ultra / MSAA x4 / SSAO / AF x16) - Różnica pomiędzy 980 a 780Ti - 5%
  • Crysis 3 Welcome To The Jungle(1920x1080 / Very High / MSAA x2 / AF x16) - Zabójcza różnica 4%

Ba, to się powtarza w większej liczbie tytułów, w dniu premiery o średnio te 4-6% 980tka była wydajniejsza od 780Ti. Spójrz na testy z 2016 roku i końcówki 2015. Dalej twierdzisz, że ta różnica dzisiaj to 5%?  :rotfl:  :rotfl:  Że mi się chciało z takim zakutym łbem tracić czas na takiego posta.

 

 

W dotychczasowych grach owszem, wydajność zostanie zachowana, ale w nowych będzie inaczej ;)

Link to post
Share on other sites

No kolego to wrescie 1070 czy 1060 sie zdecyduj. Bo 1070 to zupelnie inny poziom.

 

A w kwestii wyboru 980ti a 1060 i tak bralbym GTX 980ti. Porownywanie starej architektury z nowa  i to w roznych tytulach jest slabe. Solidny test powinien bazowac na tych samych sterach i tym samym tytule, a tutaj takie maslo maslane. Stawiam 4pak piwa jesli za 2 lata gtx1060 wydajnosciowo wyprzedzi 980ti w danym tytule. 

Link to post
Share on other sites

Dwie z trzech gier opierają się na tym samym silniku. Ale nie każdy mógł zauważyć ;). Nvidia nie postarza kart sterownikami, ona po prostu zaprzestaje wydawania poprawek optymalizacyjnych dla serii Legacy. W kółko zieloni robią to samo, a ludzie maja klapki na oczach i tego nie widzą. W dniu premiery też tak gadali jak Pan wyżej, że nie ma sensu przesiadać się z 780Ti na 980, i co dzisiaj jest? ;) Zanim ktokolwiek powie coś na temat Vramu, dodam, że informacje z cytowanego posta bazują na takich detalach, aby vram nie był wąskim gardłem.

+Plus wrócę do posta wyżej za dwa lata wrazie wu.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

 

 

W dniu premiery też tak gadali jak Pan wyżej, że nie ma sensu przesiadać się z 780Ti na 980, i co dzisiaj jest?

 

Crout ja nie zaprzem ze cos zle piszesz, ale ...

 

780Ti na 980 OK , ale tutaj jest troszeczke wiekszy rozstrzal. Przeciez to oczywiste ze jakby byla mowa 980TI vs 1070 to bym polecil 1070, ale w przypadku 1060 vs 980Ti , wybor jest oczywisty. Przeciez nie bede sie zastanawial co bedzie za 2 lata skoro teraz 980TI jest 30% bardziej wydajna niz 1060.

Link to post
Share on other sites

Co do 1060 i 980Ti to sytuacja owszem jest jasna, Po magicznych sztuczkach Nvidii w nowych grach 1060 będzie czymś pomiędzy 980 a 980Ti. Ja osobiście nie wymieniam 1060 na 980Ti, gdyż wątpię, aby 980Ti okazała się tak cicha i chłodna jak 1060. Do FHD 1060 starczy jak ulał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...