Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Jesteś pewien? Ponieważ gdzieś czytałem, że w fhd  tomb raiderze 3,5gb gtx 970 się dusiło

http://steamcommunity.com/app/391220/discussions/0/451852225136549843/

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2958259/rise-tomb-raider-high-vram.html

 

Ciężko mi powiedzieć czy to jedna gra, ale moze tak się zdarzyć, że te 6gb vramu nie będzie wystarczające dla coraz większej ilosci gier.

 

970 jest pokraczna pod względem vram a ten Tomb Raider nieco przesadza z tymi teksturami na ultra, z resztą, po ilości miejsca na dysku widać ile tego tam napakowali

jak będziesz szukał i będziesz fanem przesuwania wszystkich suwaków w prawo to z pewnością znajdziesz coś co wymagać będzie więcej niż 4GB vram

 

Na razie jednak nie zapowiada się jakiś wielki boom zapotrzebowania na vram

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Co do plomb - MSI i Palit mają plomby.

Najczęściej jest to nalepka "zakaz wjazdu" na śrubce na GPU. Palit/Gainward czasami nawet daje 2 takie naklejki na śrubkach - na gpu i gdzieś ka śrubce backplate. Po oderwaniu tej naklejki jest "po ptokach". Miałem kiedyś MSI GTX670 i za założeniu na nią bloku wodnego już miałem po gwarancji. Pytałem także o to w sklepie.

Od tego czasu preferuję tylko filmy bez tych naklejek - po roku czy później można przynajmniej przesmarować kartę bez obaw.

Link to post
Share on other sites

+ dzisiaj premiera Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming w sklepach PL od 15:00.
http://www.x-kom.pl/aktualnosci/3754-premiera-gigabyte-geforce-gtx1080-xtreme-gaming.html

3699 zł preorder

Co do GTX 1060, ja stawiam bliżej 1599 zł.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie spodziewam się żeby gtx 1060 FE był poniżej 1600-1700 złotych, mam nadzieję, że rozumiesz że wydawaniem takiej kwoty (czy trochę niższej na niereferencyjne) to dla mnie duży wydatek i wolałbym uniknąć sytuacji, że kupuje coś co szybko przestaje dawać radę tylko dlatego, że nie ,,zapowiadało się'' na to żeby potrzeba było aż 8 gvramu. Ja się w 2015 roku bawiłem w far cry 4 z 1 gb vramu, a teraz 18 miesięcy później nie mam pewności czy 4-krotność {3,5 krotność ;) } tej wartości będzie wystarczające, tak więc z mojej perspektywy ostatnie kilkanaście miesięcy to prawdziwy boom na zapotrzebowanie na vram i nie bardzo wiem na jakiej podstawie zakładasz, że przyszłość ma przynieść odwrócenie tej tendencji.

Link to post
Share on other sites

Nvidia sugeruje ceny :D
http://cdn.videocardz.com/1/2016/07/NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Pricing.jpg

To chyba nie jest źle? Nawet jak będzie 100, 150 zł więcej za niereferanta to chyba RX 480 nie będzie miał dobrze na rynku. Teraz czekać tylko na testy nierefentów.

edit: dobra nie napalam się. nie jest napisane czy to wersja 3 gb czy 6...

Edytowane przez subnamek
Link to post
Share on other sites

....

edit: dobra nie napalam się. nie jest napisane czy to wersja 3 gb czy 6...

Będzie tylko wersja 6 GB.

 

źródło:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-geforce-gtx-1060-zapowiedz.html

Drugą ciekawostką jest to, że GeForce GTX 1060 będzie dostępny tylko w wersji z 6 GB pamięci GDDR5 o częstotliwości 2000 MHz (efektywnie daje to 8000 MHz). Co prawda na początku pojawiły się pogłoski również o wersji wyposażonej w 3 GB pamięci wideo, ale Nvidia ostatecznie je zdementowała. Prawdę mówiąc nie ma się czemu dziwić, bo na obecne realia to jednak trochę za mało.

 

Link to post
Share on other sites

R.I.P Amd Radeon RX480 19.07.2016

 

 

GTX1060 w dniu premiery 1280pln(z vatem!) +150/250 za wersje referencyjne czekam na Zotaczka i za 1500pln cos sie kupi hahahaah i zebylo bylo smiesznie w dniu premiery juz beda autorskei karty radeonowcy wciaz czekaj na pazdzierze RGB od spahire XFX :majkel:

 

 

amd znow bedzie musialo obnizyc cenny 30 dniowego zlomu i sprzedawac to z stratami bo nikt normalny tego nie kupi w aktualnej cenie jak beda juz 19 lipca tansze i lepsze propzycje od zielonych

 

 

 

p.s to nie sa oficjalne ceny ale SUGEROWANE wiec bedzie drozej niz te 1280pln napewno nie bedzie drugiego przekretu cennowego 2016 jak z sugerowana cena przez AMD 1170 a sprzedawana za 1400pln

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

 

 

Po oderwaniu tej naklejki jest "po ptokach". Miałem kiedyś MSI GTX670 i za założeniu na nią bloku wodnego już miałem po gwarancji. Pytałem także o to w sklepie.


GTX670 to było już jakiś czas temu. I być może w twoim przypadku po prostu sklep ci odmówił gwarancji i nawet nie chciał wysłać na gwarancję producenta (albo nikt ze sklepu nie wiedział o polityce MSI czy uznają). Albo mogło być tak że np. były już GTX 700 na rynku i twój 670 został wyprodukowany pół roku przed twoim zakupem i po numerach seryjnych mogli dojść że zamiast 3 lat gwarancji producenta niestety było np. 2,5 bo pół roku leżała w sklepie i ostatnie pół roku było gwarancją sklepu i być może akurat wtedy padła, a sklep może mieć swoją politykę odnośnie naklejek.

Ja nieco ponad miesiąc temu MSI R9 290 oddałem na gwarancję producenta, gdy kupiłem była rozkręcana sprzedający mówił że karta wogóle nie ma gwarancji, naklejka miała ślad śrubokrętu. Sam ją też rozkręcałem, nawet wygrzewałem jak była zepsuta bo myślałem że gwarancji nie ma! po numerach seryjnych sprawdziłem że ma jeszcze pół roku gwarancji producenta i wysłałem na gwarancję producenta i wróciła naprawiona z nowiutką plombą. ;)
Nie pamiętam od kiedy ale chyba od 2014 albo 2015 roku MSI ma taką politykę że plomba jest jako taki straszak na tych co nie wiedzą co robią gdy rozkręcają kartę. W przypadku gdy byśmy byli na terenie Azji to musielibyśmy się albo pytać o zgodę albo w ogóle nie wolno nam nic zrobić. Jednak W Ameryce można zdejmować chłodzenie, w Europie również... choć czasami sobie zastrzegają że może być w danym państwie to trochę na innych zasadach.
W dużym skrócie, MSI na dzień dzisiejszy ma co do tego podobną politykę jak EVGA czy Gigabyte. Możesz o ile nic z własnej winy nie zepsujesz. Jeśli będziesz musiał skorzystać z gwarancji to musisz odesłać kartę w takim stanie w jakim była fabrycznie tj. nie możesz wysłać samej karty bez chłodzenia lub z jakimś blokiem wodnym. Musi to być karta w jej oryginalnym chłodzeniu poskręcana swoimi śrubkami itd.
Link to post
Share on other sites

R.I.P Amd Radeon RX480 19.07.2016

 

GTX1060 w dniu premiery 1280pln(z vatem!) +150/250 za wersje referencyjne czekam na Zotaczka i za 1500pln cos sie kupi hahahaah i zebylo bylo smiesznie w dniu premiery juz beda autorskei karty radeonowcy wciaz czekaj na pazdzierze RGB od spahire XFX :majkel:

 

Jeśli to prawda to w cenie 1300-1350 ( trochę zawyżę) dostaniemy takiego można by powiedzieć gtx 980. Jeśli jeszcze będzie można to troche podkręcić to nam jeszcze podejdzie po stock-ową gtx 980 ti. Mam nadzieje, że ceny będą dobre. Max te 1400-1450 zł za niereferenta. Ale jak na razie to wróżenie z fusów. Poczekamy zobaczymy. Moim zdaniem jedno jest pewne, Gtx 1060 zmiecie rx 480. 

Link to post
Share on other sites

Wiem wiem. Powiem ci tak. Nawet jak by to miało wydajność gtx 980 w cenie 1300 zł i nie dało się tego podkręcić to ja bym był zadowolony i bym go kupił. Cały czas czekam z kupnem kompa i patrze co się dzieje na rynku. Pewnie będę kupował dopiero pod koniec sierpnia.

Link to post
Share on other sites

Po premierze rx480 miałem kupić gtx 980 ale pokazały się newsy o 1060 i dobrze że poczekalem. Jeżeli cena będzie około 1400 za referenta lub nie , z wydajnością 980 to po 4 Amd będzie nv

 

Edytowane przez smoczu
Link to post
Share on other sites
Maniuox to się chłopie rozczarujesz z tymi cenami i dostępnością. ^^ 

Powiedz mi to czemu jest taka lipa z 1070 i 1080,jeśli chodzi o cenę,modeli też jeszcze nie ma za dużo dostępnych?

Czemu nagle w przypadku gtx 1060 ma być inaczej?

RX 480 będzie się miał dobrze zobaczysz,bo to karta z innego segmentu.

Link to post
Share on other sites

To akurat może się sprawdzić bo uzysk pełnych chipów z wafla jest może i kiepski, ale to co nie kwalifikuje się do 1070 i wyżej to NV będzie wpychać do 1060, wątpię żeby pozwolili sobie na jakiś falstart.

Link to post
Share on other sites

GTX1060 w dniu premiery 1280pln(z vatem!) 

Nvidia sprzedaje tylko karty FE za 299 dolarów czyli mnożąc przez 4 i dodając vat masz prawie 1500 złotych, nie widziałem na morele żadnych gtx 1070 tańszych niż FE, więc oczekiwanie, że w polsce gtx 1060 w wersji nierefencyjnej będą po 1280 złotych jest jako oczekiwanie, że radeon rx 480 będzie po 1100 na podstawie tabelki z reddita. 

 

 

grzybolevsky » Kowal_, 08-07-2016 18:14
#2
W indeksie hurtowni mi pokazuje w detalu 1729zł za niereferenta od MS
Edytowane przez weres
Link to post
Share on other sites

Maniuox to się chłopie rozczarujesz z tymi cenami i dostępnością. ^^ 

Powiedz mi to czemu jest taka lipa z 1070 i 1080,jeśli chodzi o cenę,modeli też jeszcze nie ma za dużo dostępnych?

Czemu nagle w przypadku gtx 1060 ma być inaczej?

RX 480 będzie się miał dobrze zobaczysz,bo to karta z innego segmentu.

 

 

rozczarowac sie z cenami to moga sie uzytkownicy radeonow i ich polityka cenowa AMD ktory z nieba w PL robi cenne z kosmosu jak nvidia zapowiedziala cenny 1080 1070 to takie sa w sklepach cos gorzej u AMD z ich zapowiedziami :rotfl: prawda?

z dostepnoscia 1080 i 1070 cuz tak to juz bywa z drogimi ekskluzywnymi produktami ktore stanowia symboliczny ulamek rynku jak jakis szejk chce kupic zlotego merceda z diamentowymi felgami to musi uzbroic sie w cierpliwosc ale kompletnie inna polityka w stosunku do produktu na ktorym nvidai ma glownei zarabiac czyli przedzial 700-1500pln moze zabraknac najlepszego kawioru w sklepie ale swiezy chleb ma byc codzienie dostarczany

 

 

i RX480 wcale nie bedzie sie mial dobrze on bedzie jednym z kolejnych faili AMD hehe on juz jest marketingowym wydajnosciowym failem a premiera 1060 bedzie juz tylko jego symbolicznym pogrzebem na elektronicznym smietniku

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

Nikt oczywiście nie powiedział że cena sugerowana 1279 zł jest to cena za nie referencyjne karty!
Cena za nie referenty 279 euro u nas 1279 zł, ALE cena za referenty to 319 euro czyli licząc tym samym przelicznikiem to cena sugerowana referenta to będzie 1462 zł a wiemy jak skończyło się to cenowo z wyższymi modelami.
Chyba że dostępność GTX 1060 będzie duża to może będzie jakimś cudem 1279 za jakieś pseudo referencyjne Pality itp.
Taki np. Windforce G1 Gaming czy Strix czy inny Gaming X będą chodzić po 1500-1550 zł.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...