Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Niestety SLI nie będzie.

Po pierwsze zapomniałem, że płyta obsługuje jedynie CrossFire (zakupy na szybko przez telefon)

Trochę słabo jak na kogoś kto ma dość sporą wiedzę na temat GPU;)

 

Cewki zero pisku nawet przy 500kl/s :)

Moja MSI bardzo cichutko piszczy w menu Wieśka gdy jest ok.3000kl/s. Podejrzewam że przy turbinie referenta dźwięk ten może być zagłuszony.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie, czy jest duzy przeskok wizualny z FHD na 4K?? Nie wdzialem jeszcze zadnej gry w 4k i nie wiem jak to w praktyce wyglada

4K to dokładnie 2x większa szczegółowość niż FullHD, więc przeskok jest masywny.

Niemniej warto zamiast monitora na matrycy TN wziąć jakiś na porządnym IPSie, bo to również ma duży wpływ na wrażenia z grania (lepsze kolory, kontrast, kąty widzenia).

 

Szkoda tylko, że do 4K nawet na GTX1080 trzeba będzie obniżać niektóre opcje... bo wprawdzie szczegółowość jest 2x większa, niemniej jest to okupione koniecznością renderowania 4x większej ilości pikseli (2x2 = 2x więcej w pionie i 2x więcej w poziomie), a to potrafi obniżyć wydajność czasem nawet 4-krotnie (w zależności od karty i gry).

 

Dla porównania jeśli średnio GTX1080 vs GTX970 w FullHD jest 2x szybszy, tak w 4K na tych samych ustawieniach będzie wolniejszy niż 970 w FullHD.

 

Plusem jest to, że na monitorach 4K można praktycznie bezstratnie ustawić rozdzielczość FullHD (równe skalowanie).

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Parę słów na temat GTX1070 Founders Edition,

Karta na pierwszy rzut oka jest znacznie mniejsza względem Sapphire R9 290 Tri-X, którą miałem do tej pory jednak jest cięższa. Byłem mocno zaskoczony wagą bo jest cholernie ciężka, znacznie cięższa od referencyjnego GTX980, którego również miałem.

Jakość wykonania to pierwsza klasa! Znacznie przewyższa to co było w referencyjnym GTX980!

Wydajność - 1070 z boostem utrzymującym się w granicach 1750-1911Mhz w Wieśku 3 1440p/1080p Uber + HW jest ~80% wydajniejsza od R9 290 @ 1100/1375Mhz przy czym cała platforma ciągnie z gniazdka 200-235W gdzie z R9 290 platforma wciągała 300-340W.

W kwestii OC, pierwsze zadane ustawienia są w pełni stabilne czyli +160 dla gpu i +600 dla pamięci co daje ~2070Mhz na GPU i 2300Mhz dla pamięci. Z racji niskiego PowerLimitu karta po oc trzyma Boost 1950-2070Mhz gdzie przy 1950Mhz napięcie spada do 0.85V :roll:

Jedyną bolączką, która w referencyjnym GTX1070 może przeszkadzać to "kaganiec" w postaci PowerLimit. W wyzszych trybach rozdzielczości karta już na domyślnych ustawieniach potrafi zbijać taktowanie bo przekracza PowerLimit.

Trzeba czekać na edytory Biosu ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

4K to dokładnie 2x większa szczegółowość niż FullHD, więc przeskok jest masywny.

1920 x 1080 = 2m 73tys 600 pikseli

3840 x 2160 = 8m 294tys 400 pikseli

 

Szczegółowość nie jest 2x większa a 4x większa niż FullHD, więc przeskok jest taki że ludzie mówią że przy 4k już anty aliasing nie jest lub prawie nie jest potrzebny bo tak nadrabia rozdzielczość.

Edit: i tak narzekasz że GTX 1080 takie słabe bo musisz i tak zejść z detalami. a teraz pomyśl sobie że taki GTX 1080 musi narysować w 4k 4x więcej pikseli a i tak mu to całkiem nieźle wychodzi moim zdaniem.

Edytowane przez joggy
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przy monitorach 4k trzeba uważać. Jest sporo na rynku monitorów które nie są prawdziwym 4k, zdarzają się hybrydy z 2 monitorów FullHD lub 1440P zamiast jednej pełnej matrycy 4k z którymi karty graficzne mogą mieć problemy i czasami wykrywają taki monitor jak 2 monitory.

Link to post
Share on other sites

Przy okazji dołączę się do tematu....

Czy z Full HD warto przechodzić na QHD - 144p ? Czy ta różnica jest warta gry czy czekać i kupować 4k. Tylko wiadomo z czym to się będzie jadło nawet z GTX1080 gra na srednich detalach....

Link to post
Share on other sites

GTX 1080 w 1440p powinien sobie spokojnie poradzić. Mówi się że GTX 1070 to taki nowy "sweet spot" dla 1440p.

Nie pamiętam już czy nawet GTX 980 nie jest okej do 1440p ale tego już taki pewny nie jestem.

 

1920 x 1080 = 2m 73tys 600 pikseli

2560 x 1440 = 3m 686tys 400 pikseli

3840 x 2160 = 8m 294tys 400 pikseli

 

Także 1440p to około 46-47% większy ekran (więcej pikseli / szczegółów) od FullHD.

Link to post
Share on other sites

1920 x 1080 = 2m 73tys 600 pikseli

3840 x 2160 = 8m 294tys 400 pikseli

 

Szczegółowość nie jest 2x większa a 4x większa niż FullHD, więc przeskok jest taki że ludzie mówią że przy 4k już anty aliasing nie jest lub prawie nie jest potrzebny bo tak nadrabia rozdzielczość.

Edit: i tak narzekasz że GTX 1080 takie słabe bo musisz i tak zejść z detalami. a teraz pomyśl sobie że taki GTX 1080 musi narysować w 4k 4x więcej pikseli a i tak mu to całkiem nieźle wychodzi moim zdaniem.

Po co po mnie powtarzasz?

Jedna korekta:

Szczegółowość obrazu =/= ilość pikseli.

Szczegółowość liczy się w pionie LUB w poziomie, a nie mnożąc oba wymiary ze sobą. Mnożąc je ze sobą otrzymasz poprostu wynik w pikselach ile razy musi się zwiększyć rendering pikseli, a tym samym zmniejszyć wydajność (uproszczenie moje), aby otrzymać większą szczegółowość w pionie i w poziomie.

1080 x2 = 2160 = 2x większa szczegółowość obrazu, bo na każdy piksel w FullHD na jeden wymiar przypadają 2 piksele w 4K, co łącznie daje 4x więcej pikseli bo są dwa wymiary.

 

Dla przykładu jakbyś miał monitor 3840x1080 to również miałbyś 2x większą szczegółowość obrazu, z tym że tylko w jednym wymiarze.

3840x2160 to 2x większa szczegółowość w obu wymiarach, stąd konieczność renderowania 4x większej ilości pikseli.

 

To samo się tyczy aparatów cyfrowych. Jeśli mamy aparat 5-mpix to aby uzyskać obraz o 2x większej szczegółowości obrazu, konieczne będzie kupno aparatu 20-mpix (a nie 10-mpix), bo aparaty, tak samo jak ekrany, operują w 2 wymiarach, a nie w jednym.

 

Tutaj jest to szczegółowo wyjaśnione. https://photographylife.com/camera-resolution-explained

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

jakby ktoś zastanawiał się nad 980Ti a 1070 a to dopiero początek za rok różnica będzie większa

 

www.youtube.com/watch?v=CVFW1acGmM4

 

Filmik tego kolesia porównuje:

 

niżej taktowanego referenta GTX980Ti 

do mocno wykręconego Zotaca GTX1070

 

nie wiem czy to rzetelne  :>

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

tutaj referent 980 Ti vs referent 1070

nieuniknione jest to że 1070 będzie coraz bardziej "odjeżdżał" 980Ti to samo było z 780Ti vs 970

im nowsza gra wyjdzie tym 1070 będzie szybszy od 980Ti....

 

NV jak zawsze zapomni o starej generacji 9xx -  Maxwellach i będzie optymalizowała sterowniki pod Pascale

 

https://www.youtube.com/watch?v=urv1W2RQYZY

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

 

 

to samo było z 780Ti vs 970
 

Właśnie ja to przerabiałem. O ile na początku różnica była niewielka, czasami wręcz 780Ti był szybszy o tyle czym dalej tym było coraz gorzej. Różnica robiła się coraz to większa. Co z tego że karta teoretycznie w/g specyfikacji była nieco lepsza jak gwoździem do trumny okazały się sterowniki. Teraz już nigdy nie popełnię tego błędu i nie kupię karty ze starszej generacji gdy wychodzi nowa. 

Link to post
Share on other sites

To nie jest takie oczywiste, między Keplerem a Maxwellem były duże różnice w architekturze, między Maxwellem a Pascalem są kosmetyczne i nowe sterowniki nie powinny tak bardzo dystansować te karty.

Edytowane przez delfinn
Link to post
Share on other sites

Mam MSI GTX 1070 Gaming X i z przykrością stwierdzam, że cewki bardzo głośno piszczą. Zastanawiam się nad wymianą. Mam zaklepany w sklepie jeszcze jeden egzeplarz (tym razem Gigabyte G1 Gaming). @TracePL wspominał wcześniej, że w jego Gigabycie cewki piszczą, ale byłbym wdzięczny, gdyby więcej posiadaczy podzieliło się wrażeniami.

Link to post
Share on other sites

 

 

Witam takie pytanie mam wiadomo coś kiedy premiera 1080ti? Bo się zastanawiam nad 2x 980ti vs 1080... i jakby niedługo była premiera to bym poczekał na 1080ti

 

Oj tam ,poczekaj jeszcze dluzej na 1180ti. Zapowiada sie niezle. Nowa architektura itp. :menda:   

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...