Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Tak, cała góra to plastik is fantastik. Design jest jarmarczny to prawda ale tragedii nie ma. Ani Asus Strix ani GB G1 też jakoś urokiem nie powala. EVGA wg mnie paskudne nowe ACX 3.0, a o nowych pallitach nie wspomnę ;)

 

xDD omg, co ja czytam.

No offence, ale jeśli nie masz plexi na obudowie albo nie wpinasz grafiki pionowo to na co ci ładny wygląd karty jak jej nie widać? :P

 

Ja biore od EVGA; lepszy serwis.

Link to post
Share on other sites

Czytasz moją opinie na temat designu kart graficznych w odniesieniu do dostępnych wersji na rynku. Mi osobiście żadna z nich jakoś szczególnie się nie podoba.

 

Mam okno w obudowie. Mimo tego wygląd karty ma dla mnie marginalne znaczenie ;)

 

Powtórzę - MSI miała jedną wielką przewagę - była dostępna ;)

Edytowane przez daniello85
Link to post
Share on other sites

Tak, cała góra to plastik is fantastik. Design jest jarmarczny to prawda ale tragedii nie ma. Ani Asus Strix ani GB G1 też jakoś urokiem nie powala. EVGA wg mnie paskudne nowe ACX 3.0, a o nowych pallitach nie wspomnę ;) MSI miała jedną wielką przewagę - była dostępna ;)

 

Karta ogólnie spoko. Cichutka - na idlu 37° przy fan stopie - po godzinie Wieśka 73° przy 60% obrotów wentylatorów na karcie - wiatraki w obudowie cały czas na 5V ustawione - komputer jest praktycznie bezgłośny - slychać lekki szum jak jest cicho w mieszkaniu.

Wiesiek w 1440p na uber z włosami i HBAO+ - sporadycznie spadnie poniżej 60fps - normalnie ~70fps.

73 stopni to dobry wynik. Sam mam zamiar kupic msi ale 1070. Nie mam obudowy wiec taka 70 mam nadzieje po "ulepszeniu" predkosci wentylatorow do 1500obrotow (tak jak mam w 970) zejdzie do 60stopni :)

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy ta karta jest tak plastikowa na jaką wygląda? Mowię o wszystkich czerwonych elementach. Pomijam już ogólny design chłodzenia, bo o gustach się nie dyskutuje, ale przy takiej cenie... Mam nadzieję, że chociaż jest ono względnie dobre.

 

No , powinna byc ze zlota wysadzana diamentami. A z czego ma byc , z metalu nie zrobisz tak wygladajacej obudowy chlodzenia. Juz nawet Gigabyte nie robi tej zagietej blachy na rariatorze. Nie da sie upakowac tego calego RGB ze swiecacymi wycieciami itp. EVGA chciala nadac metalowej jakosci do obecnych kart, poprzykrecala blaszki  i jak to wyglada, jak indyjaka ciezarowka:

 

b85e10b2c0ad8c43b589f17ecc157a6f.jpg

 

http://media.gamersnexus.net/media/k2/items/cache/e13ee4b62d3db96de4569a439ec6257c_L.jpg

 

 

Co z tego ze plastik, ale dobrej jakosci , mialem 4 karty MSI min: R9 290 metalowa i R9 390 juz plastikowa i co z tego jak wszystko solidnie wykonane. 

Link to post
Share on other sites

A z czego ma byc , z metalu nie zrobisz tak wygladajacej obudowy chlodzenia.

Dlaczego? zwłaszcza przy tej cenie

Bardziej stawiałbym na ciężar, gdyż cała obudowa karty nawet z jakiejś cienkiej stali byłaby pewnie 'ciężkawa' a nie każdy ma w obudowie jakieś ramię czy podpórkę pod kartę

Ewentualnie jakieś aluminium ale to cena byłaby pewnie jeszcze bardziej zaporowa

 

Pytanie o plastiki jak najbardziej na miejscu ponieważ patrząc na prawie wszystkie modele windforce od gigabyte to istnieje coś takiego jak shit plastik

 

Co do EVGA: czy oni zrobili chociaż raz 'ładną' kartę?

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Takie ciezarowki maja Pakistanczycy a nie mieszkancy Indii

Idzie gdzies zamówic MSI 1070 Gaming zeby dostawa byla w ciagu tygodnia no max 2 ?

caseking.de. Powinni do piatku je miec. Jak zamowisz w piatek to w przyszlym tygodniu bedziesz mial. Ja G1 1070 od nich bede mial w tym tygodniu (juz wyslali) ;). I cena lepsza niz w PL Edytowane przez TracePL
Link to post
Share on other sites
Takie ciezarowki maja Pakistanczycy a nie mieszkancy Indii

Taaa, zobacz jakiej marki jest ta ciezarowka. TATA. Indie 100% :D  

Jak szukalem wpisalem "indian trucks" w google.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Pakistan i Indie kiedyś były jednym państwem, rozdzieliła ich religia. Po drugie, Pakistan słynie właśnie z dekorowania ciężarówek.

 

Piękna ta papierowa premiera, jednak poczekam aż bedą testy wszystkich wariantów, szczególnie EVGA, mi się podoba.

Edytowane przez Vayson
Link to post
Share on other sites

Takie ciezarowki maja Pakistanczycy a nie mieszkancy Indii

caseking.de. Powinni do piatku je miec. Jak zamowisz w piatek to w przyszlym tygodniu bedziesz mial. Ja G1 1070 od nich bede mial w tym tygodniu (juz wyslali) ;). I cena lepsza niz w PL

 

 

ee czyja wiem

 

MSI 1070 jest za 529 Euro co daje 2349zł.

 

No nic , i tak mi sie nie spieszy az tak,poczekam do polowy lipca :)

Link to post
Share on other sites

Tak. Zamówiłem GLS International Shipping za 8euro.

 

A co do Pakistanu i Indii to wiem ze to kiedys byl jeden kraj.

 

Co do 539=2349zl to euro podrozalo. Jak ja kupowałem w czwartek tydzien temu to bylo po 4.36. Wiec wtedy cena byla lepsza a od tamtej pory kursu nie sprawdzalem eiec nie wiedzialem ze skoczyl o 0.04

Edytowane przez TracePL
Link to post
Share on other sites

Wentylator na bocznej ścianie powinien wdmuchiwać zimne powietrze na karty czy powinien wdmuchiwać gorące powietrze z nad kart? Mam dwa referenty htx1080 jeśli to ma znaczenie.


Wentylator na bocznej ścianie powinien wdmuchiwać zimne powietrze na karty czy powinien wdmuchiwać gorące powietrze z nad kart? Mam dwa referenty htx1080 jeśli to ma znaczenie.

Link to post
Share on other sites

I jeszcze mam problem  z zamontowaniem wentylatora w podłodze obudowy. Zasilacz zsłania otwory na śruby i niemal połowę miejsca przeznaczonego na wentylator. Kupić jakiś wentylator wdmuchujacy 80 mm i go tam umieścić czy położyć 140 mm nad zasilaczem lub próbować go przymocować w przestrzeni między dolnym gpu a zasilaczem? Dodatkowo mogę dać kolejną 140 mm pomiędzy górna kartę a radiator cpu - chodzi mi o to aby dmuchając w górę zabierał gorące powietrze z nad tej górnej karty, bo ona się grzeje nawet do 90c po oc. Nie wiem czy takie mielenie powietrza w obudowie ma sens czy lepiej poprzestać na jakimś jednym ale   wydajnym 80mm w podłodze i dać sobie spokój Martwi mnie, że chłodzenie cpu jest blisko górnej karty i zastanawiam się nad zmianą go na box intela. Obecnie mam 2027 mhz na kartach i przypuszczam, że oc blokują temperatury.

Edytowane przez tchibo
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze się powtarzasz, po drugie masz dział chlodzenie powietrzem i tam pytaj.

Niby tak. Mi jednak chodzi tylko o pomoc w dobraniu gratow aby sli działało, a z tego co czytałem to sli z referentów może się źle sparowac na standardowo dobranym chłodzeniu. Proszę moda o przeniesienie postu, bo nie mam możliwości go skasować. Karty mi po rozgrzaniu zwalniają o 70 mhz pomimo, że mam limity mocy i temperatury ustawione na max. Myślałem już nawet nad wymiana zasilacza na mniejszy np. Corsaira sf 600w i umieszczenie go z przodu tak żeby mieć miejsce na dwa wentylatory w podłodze.

Edytowane przez tchibo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...