Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

szkoda że wersja ZOTAC GTX 1080 PGF będzie dostępny tylko w Chinach raczej skusze się na 1070 od ASUSa ale oczywiście zaczekam na testy narazie mam upatrzonego właśnie ASUSa i ZOTACa.... Gigabyte jak zawsze ten sam "plastik"

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

jestem ciekaw jak EVGA czy znowu będzie krzywo siedziało chłodzenie jak poprzenio...... w wersji FTW było dobrze. Cieszę się że są ludzie co rozkręcają karty :)

 

oczywiście też zaczekam na testy wszytskich nie-referentów i wybiore :)

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Co do tego strixa - zobaczcie dokładnie jak gościu na filmie ściąga chłodzenie i co jest tam bardzo dziwnego.

 

Pisałem już o tym wcześniej, ale przypomnę:

- blacha udająca radiator na pamięciach nie zakrywa wszystkich kości

- na dwóch kościach jest termopad zamiast tej blachy

- na jednej kości blacha zakrywa jej część a reszta kostki została olana

- na kolejnych dwóch kościach jest chyba kawałek blachy i kawałek termopada

- na tych dwóch kościach z częściową blachą i termopadem nie widać kontaktu - tam już są okrągłe heatpipe więc czego dotyka ?

Wystarczy poszukać recenzji i na niemieckiej stronie można dokładnie zobaczyć fotki chłodzenia i pcb - odmierzyć odległości poszczególnych elementów i ich rozmieszczenia licząc najprościej od miejsc śrubek. Coś tam nie gra z tym pseudo chłodzeniem pamięci.

 

Jak dla mnie dziwna sprawa i asusowi dziękuję.

 

Nadal czekam na EVGA FTW / Classy, Inno3d X4 oraz Zotac AMP Extreme.

 

MSI odpada bo ma plombę na śrubce i bardzo gorącą sekcję zasilania.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak będą jeszcze trochę tańsze to będzie ciekawa alternatywa dla 1070tki lub 480 od AMD

 

Nie ukrywam, że bacznie obserwuję AMD i rx 480. Jeśli wersja 4GB będzie jak zapowiadają za ~1k zł, to może być ciężko z alternatywą. :) Oby tak było, bo gpu w okolicach 3k zł to trochę nie halo :x

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja widzę sens i nie zgadzam się z Tobą. Na ultra w 60fps nie wydoli ale tekstury ultra sobie ustawisz. Wyobraź sobie, że sprzedałem 970tkę głównie ze względu na mały vram, pomijam słynne 3,5+0,5. Druga sprawa, jak ktoś zechce robić CF z tych kart to tym bardziej opcja 4GB nie ma IMO sensu.

Link to post
Share on other sites

Ja naprawdę czekam tylko aż się w końcu pozbędę tej karty na rzecz czegoś z normalnym VRamem. Jak ją kupowałem, to nie miałem pojęcia że to będzie aż taki problem. Parę dni temu robiłem benchmark na GTA5 w GTX970, te same ustawienia, różnica tylko rozdzielczości. 1080p vs 1440p.
W opcjach podane użycie VRam odpowiednio 3433 MB vs 3714 MB.

 

Przy 1080p (3433 MB) wszystko normalnie:

Frames Per Second (Higher is better) Min, Max, Avg
Pass 1, 36.018131, 78.457932, 54.799175
 
Przy 1440p (3714 MB) "lekka" różnica:
Frames Per Second (Higher is better) Min, Max, Avg
Pass 1, 9.297362, 66.936157, 15.771332

 

Pozdrawiam, posiadacz GTX970.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...