Skocz do zawartości

Przeinstalowywanie windowsa


Recommended Posts

Witam wiem że może to takie banalne pytanie itp ale jednak chce mieć pewną odp czy gdybym np kupił sobie przykładowego Windowsa 8.1 zainstalował na komputerze i używał tam dłuższy czas a następnie dostałbym nowy komputer to była by opcja by ze starego komputera zgrać na nowy?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli ten "przykładowy" Windows 8,1 będzie wersją box to tak.

 

Na drobną poprawkę pozwolę sobie :)

 

Jeśli ten "przykładowy" Windows będzie w wersji 7 lub niższej i będzie w wersji BOX to tak.

 

Natomiast... licencja OEM od Windows 8 i później nie tylko dopuszcza przeniesienie systemu na inny komputer będący własnością licenjobiorcy (pierwotnego nabywcy), ale nawet pozwala na jednokrotną odsprzedaż :)

 

cytując licencję OEM:

"Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inny komputer, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile a) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania (...) W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowy komputer Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego komputera. Licencjobiorca nie może przenieść oprogramowania tak, aby możliwe było współdzielenie licencji między komputerami."

Link to post
Share on other sites

Też tak sądziłem... ale mi przeszło, jak zdałem sobie sprawę z tego, że to zależy kto mówi. 

a co na piśmie - to na piśmie :)

 

w każdym razie MS mocno poluzował licencje od czasu Win 8, nie tylko jeśli chodzi o przenośność systemu.

 

pozdrawiam.

 

edit:

w skrócie by Mariusz Kędziora, człowiek u źródeł:

http://blogs.technet.com/b/mkedziora/archive/2013/01/22/windows-8-edycje-licencje-i-promocyjne-zakupy.aspx

Edytowane przez tofix
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...