Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja bym polecił:

Procesor: Intel Xeon X3450 935zł

Płyta główna: Asus P7P55D PRO 499zł

Chłodzenie: Scythe Yasya 169zł

1 Ram: Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 XMS3 225zł

2 Ram: Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 XMS3 225zł

SSD: OCZ Vertex2 E 60GB 499zł

HDD: Seagate 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 215zł

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 460 OC2 1GB DDR5 749zł

Nagrywarka: Byle by była ~80zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius 800 Pure Black 249zł

Zasilacz: Seasonic S12II-620 620W 80 Plus Bronze 315zł

Razem:

4179 zł

Monitor, nie wiem, nie znam się na tych profesjonalnych, wedle uznania ;)

Link to post
Share on other sites

skończ z tymi TN'kami, nie nadają się i koniec, matryca która jest zdolna do pokrycia góra 60% (i to w najlepszych modelach, zwykle jest to 50-kilka %) RGB nie nadaje się do grafiki i tego nie przeskoczysz

a, że możesz wymienić to mnie w cale nie dziwi stawiam, że z 70% osób pracujących w zawodzie grafika lub czymś zbliżonym ma pstre pojęcie o sprzęcie

Czyli chcesz mi powiedzieć że graficy głównie pracują na CMYK ?? Szczególnie webdesignerzy xDD ?? No to nowość bo grafika web jest zapisywana w RGB aby mniej zajmowała i dedyk mniej jadł ;)

Ogółem zależy o jakiej grafice mówimy, bo pewnie sam wiesz że jest szereg podkategorii ... Zresztą nie ma co gadać, ty się trzymasz swojego i ja swojego :)

 

tutaj masz recke tego monitora http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/L ... -2497.html więc można zobaczyć czy sie opłaca czy nie :)

 

aa dobra poczytałem i dodam, że ta matryca faktycznie jest lepsza w odzwierciedleniu kolorów, ale na tym się kończy xD

Link to post
Share on other sites

Czyli chcesz mi powiedzieć że graficy głównie pracują na CMYK ??

gdzie ja ci pisałem o CMYK? przeczytaj jeszcze raz mój post

 

aa dobra poczytałem i dodam, że ta matryca faktycznie jest lepsza w odzwierciedleniu kolorów, ale na tym się kończy xD

i o to zasadniczo chodzi, jak chcesz pracować z kolorem (pal licho w jakim celu), gdy twój monitor nie dość, że połowy nie pokazuje to (co gorsza), żeby to nadrobić przekłamuje? a tak robią TN'ki

 

abstrahując od kolorów, uniwersalne monitory na matrycy VA/IPS od profesjonalnych wyróżniają też inne mniej lub bardziej przydatne niemniej często cenione funkcje jak automatyczne dostosowanie jasności monitora do jasności otoczenia itp

Link to post
Share on other sites

 

skończ z tymi TN'kami, nie nadają się i koniec, matryca która jest zdolna do pokrycia góra 60% (i to w najlepszych modelach, zwykle jest to 50-kilka %) RGB nie nadaje się do grafiki i tego nie przeskoczysz

a, że możesz wymienić to mnie w cale nie dziwi stawiam, że z 70% osób pracujących w zawodzie grafika lub czymś zbliżonym ma pstre pojęcie o sprzęcie

Czyli chcesz mi powiedzieć że graficy głównie pracują na CMYK ?? Szczególnie webdesignerzy xDD ?? No to nowość bo grafika web jest zapisywana w RGB aby mniej zajmowała i dedyk mniej jadł :D

Ogółem zależy o jakiej grafice mówimy, bo pewnie sam wiesz że jest szereg podkategorii ... Zresztą nie ma co gadać, ty się trzymasz swojego i ja swojego :P

 

tutaj masz recke tego monitora http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/L ... -2497.html więc można zobaczyć czy sie opłaca czy nie ;)

 

aa dobra poczytałem i dodam, że ta matryca faktycznie jest lepsza w odzwierciedleniu kolorów, ale na tym się kończy xD

To zapewne zależy od grafika. Akurat pani grafik, z którą mam zajęcia pracuje głównie w CMYK.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...