Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Planuje up kompa do pracy z grafika. Chcialbym podzielic sie swoim zestawem i zobaczyc co o nim sadzicie, co byscie zmienili. Zasadniczo nie mam sztywnych granic co do kwoty, nie mniej jednak nie chce wydawac kosmicznych pieniedzy.

 

Moj zestaw to :

 

Procesor - AMD 1090T

Ram - 2x4GB 1600 A-data gaming lub 2x4GB 1866Mhz CORSAIR Vengeance

Plyta glowna - MSI 890FXA-GD70 - juz zakupiona

Zasilacz - Seasonic X-650

Grafa - 2x6850 Asus 1GB

Obudowa - SilentiumPC Gladius 600 PB GD-600

Mysz - CM Storm Inferno

Monitor 1 - NEC PA241W

Monitor 2 - 24" ~500zl

Monitor 3 - 24" ~500zl

Dysk 1 - OCZ Vertex 2E 60GB

Dysk 2 - 1TB F3 SP Samsung

Wentylator - Zalman CNPS10X Quiet

 

Licze na wasze komentarze i ciekawe propozycje.

Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=28284 do tego chlodzenie i krec jak najwyzej.

plus jakas karte od nvidi co obsluguje CUDA. moze byc jakies quadro lub sli z gtx460 jak chcesz sobie tez pograc

jak to jest u nvidi z obsluga wielu monitorów?

na ale on ma już zakupione MOBO. Więc myśle że proc dobry wybrałeś. Lrcz myśle żebyś wzioł HD 6970 i podem do CrossFire. Na tego proca musi być lepsze chłodzenie np. http://www.proline.pl/?p=TR+TRUE+BLACK+FANDER i do tego drugi wentylator fander selecta. :]
Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=28284 do tego chlodzenie i krec jak najwyzej.

plus jakas karte od nvidi co obsluguje CUDA. moze byc jakies quadro lub sli z gtx460 jak chcesz sobie tez pograc

jak to jest u nvidi z obsluga wielu monitorów?

Chyba nie wiesz czym się różni quadro fx od rodziny geforce ... więc po kiego polecasz 2x sli w GTX460 jak tego za żadne skarby nie wykorzysta żaden program ? GTS 250 wystarcza w 100% do photoshopa, przez CUDA.

Link to post
Share on other sites

jak chce sobie tez pograc! czytaj dokladnie. wywnioskowalem to po tym, skoro sam sobie w pierwszym poscie daje 2x 6850

I według ciebie jeżeli dał w 1 poście CF 6850 twierdzisz że on będzie grał na komputerze ?? Mimo że napisał iż komputer ma służyć do pracy graficznej i CAD/3ds max ?? N/C

Jeżeli ktoś przychodzi na forum to raczej się zapytać, a jeżeli by znał się na komputerach to od razu by wybrał GF ponieważ ma CUDA, myśl racjonalnie. Po prostu wzorował się na podawanych zestawach z innych tematów. Max GTS250 albo karta Quadro FX, i to ty naucz się czytać człowieku.

Link to post
Share on other sites

nie ma takiej powaznej opcji by przy tym pozostac jesli ma sluzyc do pracy - plyta w handel (starata 30/40 zl) i od nowa

 

zasilacz za 600 zl a po co tak marnowac kase skoro jej nie ma w nadmiarze?

Quiet do 1090 ? - zarty (5x6mm moze byc fajne dla athlona x3 ) a w tej cenie to eclipse thermal2 lub alpenfohn nordwand - mugen i powyzej mile widziane

3 monitory do pracy z grafika - znowu zarty? - dell 27 cali

Link to post
Share on other sites

I według ciebie jeżeli dał w 1 poście CF 6850 twierdzisz że on będzie grał na komputerze ??

jest taka mozliwosc, wiec ją uwzglednilem. trzeba czasami pomyslec, co autor mogl miec jeszcze na mysli.

jezeli nie bedzie grac, to napisalem quadro. PROSTE, wiec nie rozumiem do czego piejesz.

gts250 to sie juz do gier nie nadaje, od biedy moze zastapic quadro.

w reszcie sluchac sie lopeza, on dobrze prawi.

Link to post
Share on other sites

I według ciebie jeżeli dał w 1 poście CF 6850 twierdzisz że on będzie grał na komputerze ??

jest taka mozliwosc, wiec ją uwzglednilem. trzeba czasami pomyslec, co autor mogl miec jeszcze na mysli.

jezeli nie bedzie grac, to napisalem quadro. PROSTE, wiec nie rozumiem do czego piejesz.

gts250 to sie juz do gier nie nadaje, od biedy moze zastapic quadro.

w reszcie sluchac sie lopeza, on dobrze prawi.

Noo, ale niestety swoją inteligencją i tym po czym stwierdziłeś że chce grać nie dorównujesz innym "wodzu" :D Pewnie wiesz że 8800 da się przerobić na quadro fx więc nie muszę ci o tym mówić ( tak samo 8600 i większość innych modeli ), pewnie wiesz jak więc też ci nie muszę mówić, dla tego powinieneś wiedzieć czemu poleciłem GTS 250 pod grafikę :) ale chyba nie wiesz bo się wypierasz nadal że gts to śmieć ... mimo że jego też da się przerobić pod quadro fx, dla tego nie mogę ci tu powiedzieć ze wszystko odbywa się przez modyfikacje pliku inf bo wiesz to na pewno.

 

Mam nadzieje że zrozumiałeś czemu polecam teraz GTS250 bądź jeżeli facet ma więcej kasy to quadro fx ( tak gts250 można przerobić na quadro fx i zaoszczędzić kasę ). Więc to ty nie piej proszę cię i weź się za lekturę :P ( w sumie to wystarczy na g80 i będzie miał już lajtowo po przerobieniu na fx, bo o ile pamiętam GTS250 ma zabezpieczenia ale udało im się obejść to )

 

aaa dodatkowo poczytaj co daje ten quadro fx w grafice 3d to powinno cię nakierować stosownie :

http://www.nvidia.pl/object/optix_pl.html

http://www.nvidia.pl/object/scenix_pl.html

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Dziękuję za ciekawe propozycje. Niektóre są bardzo trafne i dały sporo do myślenia. Poczytałem też trochę w necie i zdecydowałem się zmienić płytę główną pod intel Xeon (czekam tutaj na odpowiedz kolegi zza Odry może uda mi się nabyć płytę na dwa procesory w ciekawej cenie) do tego grafikę od NV (tutaj z wyborem wstrzymam się do otrzymania płyty głównej).

 

@lopez2

Jeśli kolega mówi tutaj o Dell U2711 zamiast PA241W to dalsza rozmowa nie ma sensu, i tak praca na 2-3 monitorach pomaga i to bardzo. 1. Nie musisz zmieniac widoku warsztatu co chwile. 2. Umozliwia szybki podgląd na monitorku CRT. 3. Daje mozliwosc latwego wgladu do plikow zrodlowych. Itp itd...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

bez urazy ale uznalem ze skoro wybralas do pracy procesor jaki wybralas to poprostu nie bardzo sie orientujesz w sprzecie i na tej samej zasadzie dobralas monitor - bezwiednie .Ot poprostu dlatego ze jest przeznaczony dla grafiki - a szczerze to mysle ze nie jestes wcale przekonana co do monitora a raczej ktos go polecil a skoro polecila Ci go ta sama osoba co procesor to nie jestem przekonany ze jej wybor byl obiektywnym - ot poprostu wybrano cos co ma renome i ma byc najlepsze

 

na moje wygoda to wielka rozdzielczosc podgladanie plikow to mozna zrobic w oknie a prace na duzym formacie ulatwia rozdzielczosc - nic nie zastapi wygody 2500x1600 zadne 3 ani 4 monitory

 

co do odwzorowania kolorow rob jak uwazasz oczywiscie - potrzebny Ci ideał kupuj, nie ideal wielce sie nie rozni chyba ze pracujesz dla telewizji czy studia bilboardowego ale wowczas nie pytalabys tu o opinie

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Kolego ale ja pytałem o ZK nie monitor. Zestaw wybierał dla mnie informatyk nie grafik, sam też nie orientuje się obecnie w możliwościach bebechów blaszaka dlatego też szukam pomocy na różnych forach odnośnie jego podzespołów. Za dużo kolega snuje domysłami, a za mało faktami.

 

Wracając do tego della to przy rozdzielczości jaką oferuje to minimum 30".

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

wtrącę się a propos monitora: żaden dell nie jest bardzo dobrym monitorem dla grafików, bo starają się wszystko zbyt uniwersalnie projektować, to dobry wybór jak się chce rybki i akwarium (jak np ja) natomiast jeśli to ma być sprzęt tylko do pracy to sugeruję obejrzeć ofertę monitorów Eizo z serii s, albo po prostu z odpowiedniej kategorii: http://www.eizo.pl/monitory-do-grafiki

Link to post
Share on other sites

wtrącę się a propos monitora: żaden dell nie jest bardzo dobrym monitorem dla grafików, bo starają się wszystko zbyt uniwersalnie projektować, to dobry wybór jak się chce rybki i akwarium (jak np ja) natomiast jeśli to ma być sprzęt tylko do pracy to sugeruję obejrzeć ofertę monitorów Eizo z serii s, albo po prostu z odpowiedniej kategorii: http://www.eizo.pl/monitory-do-grafiki

No tak eizo jest profesjonalną firmą od monitorów, ale też ma swoją cenę. Płacić za monitor 4-5k to trochę dużo.

Osobiście wolał bym 2 monitorki 27" w matrycy TN, osobiście jeżeli mam większe projekty w grafice/editingu filmów to bawię się na 40" i drugi podglądowy 22" ( tv + monitor )

Link to post
Share on other sites

jak się chce mieć profesjonalny monitor o przekątnej ~30" to trzeba się liczyć z wydaniem tych 4-5k niezależnie od producenta, natomiast matryca TN do pracy z grafiką to jakiś żart

Dla tego napisałem że to zależy od tego ile zarabia :/ tak matryca TN jest gorsza, ale jeżeli zarabia np 2k miesięcznie to nie opłaca mu się kupować matrycy profesjonalnej, no bez jaj :) patrze właśnie teraz na cenę eizo i dobry monitor od nich kosztuje 8,5k więc jest lekka różnica jak by miał kupić takie 2 ... Jeżeli by brał na firmę i miał by na tym na prawdę dochody to mógłby spokojnie brać :)
Link to post
Share on other sites

A ja czytałem kiedyś temat użytkownika, pracującego zawodowo z grafiką, który twierdzi, że znaczenie monitorów jest przereklamowane i że on korzysta właśnie z della.

Też jestem tego samego zdania, tym bardziej że większość na prawdę rewelacyjnych grafików pracuje na matrycy TN ( z polski mogę wymieniać i wymieniać webdesignerów, tak samo art makerów - pm/vektor :/ )
Link to post
Share on other sites

A ja czytałem kiedyś temat użytkownika, pracującego zawodowo z grafiką, który twierdzi, że znaczenie monitorów jest przereklamowane i że on korzysta właśnie z della.

też korzystam z della ;)

tylko pewnie z trochę innego powodu

 

Też jestem tego samego zdania, tym bardziej że większość na prawdę rewelacyjnych grafików pracuje na matrycy TN ( z polski mogę wymieniać i wymieniać webdesignerów, tak samo art makerów - pm/vektor )

skończ z tymi TN'kami, nie nadają się i koniec, matryca która jest zdolna do pokrycia góra 60% (i to w najlepszych modelach, zwykle jest to 50-kilka %) RGB nie nadaje się do grafiki i tego nie przeskoczysz

a, że możesz wymienić to mnie w cale nie dziwi stawiam, że z 70% osób pracujących w zawodzie grafika lub czymś zbliżonym ma pstre pojęcie o sprzęcie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...