Skocz do zawartości

i5 6600k / i5 4690k+ GTX 750 Ti czy i5 4460 + R9 280x / 380


Recommended Posts

Wydajniejszy do gier i bardziej opłacalny będzie zestaw za około 2800zł:

1.

Socket 1151, i5 6600k

Płyta główna w okolicach 250 zł

DDR 4

Chłodzenie Fortis 3

GTX 750 Ti od Palit

2.

Socket 1150, i5 4690k

Płyta główna w okolicach 250 zł

DDR 3

Chłodzenie Fortis 3

GTX 750 Ti od Palit

3.

Socket 1150, i5 4460

Płyta główna za 175/200 zł 

DDR3

Chłodzenie Fortis 3

XFX R9 280X / R9 380 4 gb

 

Obudowa Zalman Z3 i dysk 1TB w każdym zestawie.

Edytowane przez marcin325
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - czy i kiedy przewidujesz jakieś dalsze modernizacje i za jaką ewentualnie kwotę? 

Po drugie - do procesorów z K za 250 pln nie kupisz płyty na której zrobisz sensowne OC - więc procesor za 1000pln i płyta za 250 to słaby pomysł.

Po trzecie - do gier potrzebny zarówno mocny proc i grafika więc 750ti to raczej średni pomysł chyba że to karta przejściowa na około pół roku to można rozważyć.

Po czwarte - sterowniki do gpu od amd dość mocno obciążają procesor (narzut sterownika) więc do 4460 raczej sugerowałbym gtx 960 z 4gb vram

 

Masz już jakiś zasilacz (podaj konkretny model i moc) - tak swoją drogą to kupujesz cały zestaw czy modernizujesz bo może temat do działu zestawy i wzór - http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosić-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/


Jak nie będzie dalszych modernizacji to pomyślałbym o czymś takim

 

http://www.morele.net/inventory/info/biaX38/

 

Kartę jak chcesz możesz zmienić na 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx960-dc2-oc-strix-4gb-ddr5-128b-dvi-hdmi-3xdp-strix-gtx960-dc2oc-4gd5-730062/

 

Masz podstawowy procesor najnowszej generacji który wystarczy nawet do gtx 970. 8gb ramu w jednej kości aby kiedyś móc rozbudować. Podstawowa acz wystarczająca płyta główna z usb3 na front. Wydajny zasilacz z 408W na linii 12v jak chcesz ciut lepszy i semimodularny to dopłać do TT Smart se 530W. Gpu ze średniej półki które podoła nowym grom w fhd na ustawieniach wysokich (nie ultra max).

Link to post
Share on other sites

kolega ma i5 4460 i r9 280x i bardzo sobie chwali. Nie podam teraz zestawu bo na tel jestem ale cały zestaw.

1. r9 280x

2. płyta z morele za 175 msi albo 199 Gigabyte nwm jaka wybrać z tych 2

3. i5 4460

4. fera 2 albo Fortis 3

5. dysk WD blue 1tb

6. anten vp500w

7. Crucial 1600 ballistick

8 Zalman z3 lub z3 plus nie wiem która wybrać bo nie chce okna, jeżeli różnią się tylko oknem i wentylatorem to wezmę z3 a jeżeli czymś więcej na korzyść z3 plus to wezmę właśnie z3 plus

Link to post
Share on other sites

du*a! du*a! du*a! du*a!

                        Ferdynand Kiepski

 

punkt czwarty to totalna bzdura 

nawet wysoko taktowany i3 daje rade ze sterownikami od radeonów a co dopiero mocna i5'tka nie szerz głupot 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Z3plus ma 4 wentylatory a z3 3 wetylatory - podstawowa różnica to okno.

 

Nie rozumiem ty chcesz kupić cały zestaw czy odkupić od kolegi - masz już jakieś części czy dopiero chcesz kupić?

 

http://pclab.pl/art60000-20.html

Przeanalizuj wydajność r9 380x i gtx 960 z i5 4570 - we wszystkich miejscach gzie liczy się wydajność procesora r9 380x dostaje ostre baty od gtx'a a to właśnie przez narzut sterownika od amd. W przypadku r9 280x jest tak samo - kolega jest zadowolony bo nie ma punktu odniesienia do porównania lub tylko tak mówi bo co ma mówić.

Jak kupisz i5 i gtx 960 to w tych samych grach i na tych samych ustawieniach będziesz miał więcej fps niż kolega i też będziesz zadowolony.


du*a! du*a! du*a! du*a!

  :o

O co chodzi??????????????

Link to post
Share on other sites

Mam 2 kolegów.

Jeden i5-4460 R9 280x - 500 FPS cs go all low 1024x768

Drugi FX 8350 R9 380 - 350 FPS cs go all low1280x1024

Nie mam żadnego kolegi z GTX więc nie mam porównania.

 

1.Czy to prawda że GTX ma za wąską szynę i że ma 3.5 GB vramu i 0.5 GB vramu wolnego?

W podobnej cenie do GTX jest R9 380 np. od Asusa ponoć chłodna i cicha, albo XFX 280x która jest prawdopodobnie wydajniejsza od GTX 960 4 gb i R9 380 4 gb

Edytowane przez marcin325
Link to post
Share on other sites

Mam 2 kolegów.

Jeden i5-4460 R9 280x - 500 FPS cs go all low 1024x768

Drugi FX 8350 R9 380 - 350 FPS cs go all low1280x1024

Nie mam żadnego kolegi z GTX więc nie mam porównania.

 

1.Czy to prawda że GTX ma za wąską szynę i że ma 3.5 GB vramu i 0.5 GB vramu wolnego?

W podobnej cenie do GTX jest R9 380 np. od Asusa ponoć chłodna i cicha, albo XFX 280x która jest prawdopodobnie wydajniejsza od GTX 960 4 gb i R9 380 4 gb

Jeżeli koledzy mówią o wartościach maksymalnych to tak, mają rację. Jeżeli o stałych/średnich, to polecam mniej Krasickiego, Ezopa i Tuwima.

 

Co do karty graficznej, to zastanów się w jakie gry będziesz grał najczęściej. Jeżeli produkcje uruchamiane na twoim komputerze to gry typu cs:go, dota etc. to mówimy o tytułach, które w dużym stopniu obciążają procesor, a taka 960 to raczej overkill, nie mówiąc o 970. Jeżeli można to wypośrodkować, lub takie gry stanowią minimum/w ogóle nie ruszasz takich tytułów, to zakup mocniejszej karty graficznej będzie zasadny.

 

Niezbyt rozumiem co ma znaczyć "za wąska szyna"? Jeżeli przeszkadzają ci jej wymiary, to można przy niewielkich umiejętnościach spawalniczych ją poszerzyć. Są gry, w których VRAM 970 okazuje się niewystarczający przy określonych detalach (uber), jednak w obecnej chwili stanowią one tak mały procent (promil?), że nie warto się o nie martwić. Nie twierdzę, że to wieloletnia inwestycja, jeżeli jesteś fanem suwaków przesuniętych na maksa w prawo w ustawieniach graficznych gier. Inna sprawa to kwestia tego, czy chcemy korzystać z rozrywki GRYWALNIE (powiedzmy te ~40 fps nie wchodząc w kwestie detali aktualnie i w przyszłościk), czy sztywno 60 fps niezależnie od lokalizacji, gry, detali. W pierwszej opcji zadowolą cię karty z wydajnością poniżej 970, w drugim przypadku mam złą wiadomość: nie ma takiej karty.

 

Co do kwestii 960 vs 380, to bierz 380, najczęściej jest szybsza niż 960 :)

Edytowane przez qwertaj
Link to post
Share on other sites

@UP.

O maksymalnych FPS mówili koledzy :D

 

Chyba wezmę 380, a co do przejścia na 1151 to jak już to raczej z minimum i5 6500, ale nie stać mnie też na inwestowanie tyle kasy na płytę główną itd... moim zamierzeniem na początku był komp z gtx 750 ti, a tu nie dość że karta 2 razy droższa już się zrobiła to i procek jeszcze bym chciał... ale to nie na mój portfel.

Link to post
Share on other sites

tylko nie bierz gigayte bo to dochodzi do 50 dB

najlepsze wersje według olejności to 

Saphire nitro (tylko 2 lata gwary ale najcichsza i najchłodniejsza)

MSI

Asus (okropny servis)

XFX

...

na końcu giguś

pamiętaj by brac wersje 4 gb 

2 gb nie wchodzi w grę w tej karcie 

Link to post
Share on other sites

Tak jak myślałem, tylko że:

MSI - cena to jest chyba z kosmosu

Sapphire - też wiele rzeczy na temat chłodzenia słyszałem i temperatur

Asus StriX - tu nie ma wątpliwości że chłodzenie jest dobre, tylko jak to jest z tą kartą, czy nie jest ona mało wydajna w porównaniu do innych modeli? Bo tylko u niej wyczytałem w opisie na morele że ma tryb boost, to znaczy że nie da się jej podkręcać lub źle się kręci?

O ten model mi chodzi: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-380-oc-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-box-strix-r9380-dc2oc-4gd5-gaming-770049/

I co to znaczy że to jest rdzeń AntiguaPRO a 380x To AntiguaXT czy coś takiego, to znaczy że 380 jest na niepełnym rdzeniu przez co jest mniej przyszłościowa?

Link to post
Share on other sites

i5 4460 a i5 6500 to bardzo podobny pułap cenowy.

Haswell jest zablokowany więc nie ma szans na OC.

Z skylake jest jeszcze możliwość kręcić na z170 przez blck(dalej są zmodowane biosy do płyt).

Jeśli myślisz o zakupie CPU na długie lata to mozliwość podkręcania jest bardzo pożądana.

 

Na maksymalny FPS nie patrz. Najbardziej liczy się minimalny, czyli jak bardzo mocno spadną FPS'y w krytycznych momentach.

Pamiętać trzeba także że sporo gier siedzi na CPU i spadki mogą być niezależne od karty.

 

Podsumowując:

- Nie chcesz robić OC = bierz najmocniejszy CPU od intela i płytę bez zbędnych bajerów.

- Chcesz CPU na kilka lat, więc extra mhz przydadzą się w przyszłości. Wtedy można poszukać używanego i5 4670/90k i płytę z dobrze chłodzoną sekcją lub najtańszego skylake 6400(mozna dostać także używane na gwarancji + płytę atx na z170(po wgraniu zmodowanego biosu).

- GPU - w zależności od możliwości finansowych. Używany r9 280x na gwarancji będzie jeszcze przez jakiś czas wydajnym układem.

Z nowych poniżej poziomu r9 380/gtx 960 nie ma co schodzić.


 

I co to znaczy że to jest rdzeń AntiguaPRO a 380x To AntiguaXT czy coś takiego, to znaczy że 380 jest na niepełnym rdzeniu przez co jest mniej przyszłościowa?

 

Wyjaśnię na przykładzie r9 290 i r9 290x.

Oba były na rdzeniu hawaii. W wersji r9 290 był to hawaii pro a 290x hawaii xt.

R9 290 robili z niepełnych rdzeni. Jeżeli układ nie był w pełni wartościowy to trafiał na rynek jako r9 290(pro), a układ  pełnowartościowy trafiał do r9 290x(xt).

 

Co to oznacza?

Układy są praktycznie takie same. Różni je kilka-kilkanaście % wydajności, które można wyrównać poprzez OC karty.

Link to post
Share on other sites

Na OC to przyznam szczerze się nie znam.

Czyli R9 380 to nie jest "kastrat"?

Jeżeli tak to zostanę chyba przy tej konfiguracji, bo z komputera który miał osiągać na LOW w CS:GO 200 FPS wyszedł i tak już komp za 2.850+ zł jeżeli wliczyć chłodzenie na procesor Fortis 3 / Fera 2.

 

Jeszcze bardzo proszę o wypowiedzenie się co do tego Asusa StriX który podałem we wcześniejszym poście.

Link to post
Share on other sites

daj przykład w którym radeon ogranicza i7-mkę

GTAV

i5 6400 3.1Ghz + R9 290X 1040/1300Mhz

http://i68.tinypic.com/2j2ycg3.jpg

 

 

i7 6700k 4.0Ghz + R9 290X 1040/1300Mhz

http://i65.tinypic.com/2lwkwnm.jpg

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

przy i5 wyraźnie widać że proc leciutko nie domaga natomiast i7 leci na ok 50% użycia orqz widać jak karta ma spadki użycia ale to coś innego ją hamuje bo gdyby hamował ją procesor w miejscu spadku użycia gpu użyciue cpu gwałtownie by wzrosło bo musiało by  przetworzyć spuźnione dane i teraźniejsze jednocześnie a tak się nie dzieje 

Link to post
Share on other sites

Asus StriX - tu nie ma wątpliwości że chłodzenie jest dobre, tylko jak to jest z tą kartą, czy nie jest ona mało wydajna w porównaniu do innych modeli? Bo tylko u niej wyczytałem w opisie na morele że ma tryb boost, to znaczy że nie da się jej podkręcać lub źle się kręci?

O ten model mi chodzi: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-380-oc-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-box-strix-r9380-dc2oc-4gd5-gaming-770049/

 

Ten model jest już trochę fabrycznie podkręcony, ale to absolutnie nie oznacza końca jego możliwości, ma nawet oprogramowanie GPU Tweak do prostego podkręcania ale o wydajność nie trzeba się martwić  8-)

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się właśnie grubo nad Asusem albo Sapphire.

Doszedłem do wniosku że nie kupuję skylake, jeśli kupno budżetowej płyty w okołicy 250 zł i DDR4  o taktowaniu 2133 ma mi dać takie efekty to wolę pozostać przy i5 4460. 

Bo nie stać mnie na płytę za 400 zł i na wyżej taktowane RAM żeby wtedy procesor był wydajniejszy, bo to bez sensu.

Edytowane przez marcin325
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie lepiej słabszy proc i lepsza grafikę. Dziś gry idą w grafike nie w proca. Wystarczy spojrzec na wiedzmina 2 a wiedzmina 3. Co obciąża bardziej ? Dziś proc jak się kupi w miare dobry to na kilka lat starczy ,a grafika co 2 lata musisz wymienic jak chcesz płynnie w 60 fps na ultra grać. Niestety grafika się szybciej starzeje od proca. 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej postawić na mocniejszy proc i słabszą grafę. Grafę na pewno jest łatwiej wymienić. Zszedłbym do gtx 950, podkręcił do poziomu gtx 960 i zainwestował w i5 6600. Grafę by się wymieniło na pascala/polarisa w przyszłości.

Link to post
Share on other sites

Tyle co z tego ze  wezmie drozszego proca  jezeli i5 4460 jest wystarczający choc fakt lepiej byłoby zakupic i5 4590 lub najlepiej 4690k .ale 4460 spokojnie wystarczy i dzisiejsze gry i tak ida bardziej w grafike niż proca. Gry wzgledem proców  nie maja duzych wymagań. Wiedzmin 3 producent podał ,żę minimum i5 2500k ,a spokojnie gra chodzi ładnie na q6600 na 775. Dlatego lepiej lepsza grafikę. Na 750 Ti w nic nie pogra ,bo dx 12 w nowych grach ja dobiję przez architekture i słabą szynę danych. Radeony znacznie lepsze są jesli chodzi o segment graficzny 

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...