Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S6 Edge Plus vs Iphone 6S Plus


Recommended Posts

Witam serdecznie, zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze telefonu. Bierzemy pod uwagę (sprzęt kupowany będzie dla stowarzyszenia, stąd możliwość wybrania flagowych modeli) Samsunga Galaxy S6 Edge Plus i drugi model - Iphone 6s Plus. Jeden i drugi telefon to bardzo drogi sprzęt - dlatego chce dowiedzieć się o nich możliwie jak najwięcej. Czy można w tym zestawieniu można stwierdzić jednoznaczne, że któryś z nich jest lepszy ? Przez ostatni miesiąc rozmawiałem z wieloma osobami, które teoretycznie powinny pomóc w wyborze - zdania są tu bardzo podzielone. Większość osób, które teoretycznie mają wiedzę i nie są związane zawodowo z żadną z tych marek (pracownicy salonów Apple będą polecać swoje produkty i na odwrót - chociaż w salonie Samsunga jeden z doradców stwierdził, że w tym zestawianiu Iphone wychodzi zdecydowanie lepiej) polecają bardziej Iphone'a. Czy rzeczywiście moda na produkty Apple jest czymś uzasadniona ?

 

Wiem, że większość ludzi, zwłaszcza młodych, stawia na tą markę tylko dlatego, że jest to pewien wyznacznik mody - jakkolwiek zabawnie to brzmi.

Jak jest w rzeczywistości ? Czy produkty Apple, w tym wypadku mowa o telefonach - to dobry sprzęt ? Czy lepiej postawić na Samsunga i Androida ? Który z tych dwóch modeli wypada lepiej również pod względem specyfikacji ? Dzięki z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Rozwiń temat "dla stowarzyszenia", co dokładnie będzie robione na telefonie (jakieś specyficzne aplikacje?), czego wymagasz od telefonu czy tego typu sprawy. Jeżeli telefon tylko dzwonienie i SMS/MMS oraz raz na jakiś czas e-mail czy otworzenie strony internetowej to zdecydowanie nietrafiony wybór, "brać bo drogie" to kompletny brak logiki.

Link to post
Share on other sites

Temat śmierdzi mi jakąś prowoką ale generalnie:

- Apple nie tanieje tak szybko

- Apple nie rozdaje sprzętu do testów. Wcale. Samsung , Sony czy inni robią to bardzo chętnie. Jak ktoś recenzuje Iphone'a to najpewniej go pożyczył od osoby prywatnej i będzie musiał go zwrócić. Producent "androidowy" czasami może recenzentowi produkt "pożyczyć" na "czas nieokreślony".

- Apple ma zdecydowanie lepsze wsparcie

- w Polsce Apple kojarzy się z marką Premium. A to po prostu firma , która nie produkuje konstrukcji budżetowych.

- Iphone synchronizuje się z OS X. Ktoś może powiedzieć , że Android ma zamienniki. Może i ma ale nie ma pełni tej wygody i klarowności.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak użytkowałem edge plus a teraz posiadam iPhone 6s tego normalnego ;) moim zdaniem firma z Korei samsunga może uczyć się od Apple i wkoncu lekcje przyniosły efekty. Mowie tu o obudowie o technice skaner odcisków palców tryby filmowania 3D touch które pewnie teraz wprowadza w galaxy s7. No i ten nie zawodny system. Jak chcesz mieć płynny tel i taki który poprostu działa to bierz iPhone. Ja zmieniłem i nie żałuje jest super

Link to post
Share on other sites

Wiadomo że android jest najmniej płynny z systemów, ale można w nim zdziałać najwięcej. Jeżeli ma być to użytkowy sprzęt to na pewno samsung note 4. Jeżeli ma dzwonić i służyć jak najdłużej to lumia na wp, jeżeli ma być prestiż to iphone :D

Link to post
Share on other sites

Mam edge+ i iphone'a fakt 5S nie 6Sp plus ale znam szóstkę doskonale. Generalnie wybrał bym samsunga ponieważ s6 wreszcie jakościowo dorównała iphone'owi a nawet ośmielam się stwierdzić funkcjonalnością i wreszcie jakością tych funkcji przebija iphone'a 

 

Chodzi mi o to że kiedyś np zdjęcia panoramiczne z iphone'a to było arcydzieło a z takiego samsung źle złączony przez software badziewie. Teraz funkcje w samsungu są dopracowane niemal do perfekcji a aparat w s6 edge + to mistrzostwo.

Poziom prędkości systemu również nie odbiega od aplowego 

 

Z góry sorki za chaotyczny sposób wypowiedzi ale piwko robi swoje :D

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu brałbym iPhona. Ten telefon po prostu działa. System jest świetny, aplikacje na niego są najbardziej dopracowane ze wszystkich innych platform. Pod uwagę weź także ekosystem Apple (integracja ze wszystkimi innymi produktami firmy). Wszystkie dane domyślnie lądują na Twoim koncie iCloud (po Wi-Fi), więc w przypadku awarii telefonu, wszystko da się odzyskać, a myślę że to spory plus (w telefonach z Androidem musisz ręcznie wykonywać kopie i korzystać z zewnętrznych serwisów). Kupując teraz iPhona 6s, możesz być praktycznie pewien, że będzie wspierany przez następne 4-5 lat.

 

Reasumując: korzystanie z iPhona jest po prostu wygodne.

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

Cześć. Dzięki za odpowiedzi. Zacznę od tego, że w żadnym wypadku temat nie jest prowokacją. Być może zabrzmiało tak dlatego, że wspominałem o modzie na Apple - z czego wynika to, co napisałem ? Dzisiaj wśród tych najmłodszych pokoleń moda jest nieodłącznym elementem życia, często przekracza to pewne granicę - jeszcze wczoraj, dziewczyna z ciekawości czytała na jakichś dwóch typowo babskich forach - jakie telefony są bardziej polecane, są tam wpisy pokroju - "Iphone już od wielu lat jest wyznacznikiem mody i Twojego prestiżu, według mnie, nie masz nad czym się zastanawiać, telefon jest minimalistyczny, prosty w obsłudze, ma świetny aparat, jest szybki i co najważniejsze, pięknie wygląda. Sporo dziewczyn na forum pisze, że prócz wyglądu nie ma w sobie nic, że inne marki oferują nieporównywalnie lepsze telefony, jednak nie chce mi się w to wierzyć, bo Apple ma najdroższe telefony na rynku, co świadczy o ich bardzo dużej jakości. Jeżeli ktoś mówi, że Iphone to tylko ładne opakowanie, to z pewnością szarzy przeciętniacy, których nie stać na taki telefon i przez co nie mogą wiedzieć, jak dobry to sprzęt. Jakby było ich stać, jestem pewna, że nagle zmieniliby zdanie i sami sobie go kupili" - natomiast, ci którzy rzeczywiście korzystają z innych marek, lecą haitem, mówiąc, że pod względem specyfikacji jest to bardzo kiepski sprzęt i np. Sony Xperia Z3 jest lepsza technicznie od Iphone 6s. Tak jak wcześniej wspomniałem, nie znam się na takim sprzęcie, dopiero od kilku dni zagłębiam się w temat i wychodzi na to, że absolutnie nie jest to prawda - czyli takie trochę dwie skrajności. Mamy fanboy'a Iphona i kogoś, kto z jakiegoś powodu leci na tą markę haitem i mówi, że to marne telefony dla modnych i bananowych dzieci - a tak na prawdę ani jeden, ani drugi nie wie jaki rzeczywiście jest to sprzęt. Według tego, co czytam od paru dni w internecie, na forach takich jak benchmark.pl - rzeczywiście sprzęt jest pionierem na rynku. Już zostawiając temat tej dziwnej modowej otoczki jaką ma Apple, która zniechęcała mnie do tej marki - wychodzi na to, że jest to kawał solidnego sprzętu - absolutnie nie gorszego, a może nawet lepszego od Samsunga Edge plus. 

 

Byłem dzisiaj w Saturnie, na stanowisku Apple i na stanowisku HTC - doradca HTC stwierdził, że na Iphony nawet nie na co patrzeć, bo Android i HTC (np. one m9) niszczą i zostawiają bardzo daleko w tyle Iphone'a 6s plus. 

 

Korzystałem z Androida w dwóch telefonach - byłem bardzo zadowolony. Jednak coraz bardziej przekonuje się do Apple - miałem dzisiaj go w rękach i mimo, że jest rzeczywiście znacznie mniej rozbudowany pod względem interfejsu - na 95 % zdecyduje się na Iphone 6s plus / albo 6s. 

Link to post
Share on other sites

Nowe Iphony akurat mają dobrą specyfikację, co w połączeniu z ich systemem rokuje dla nich bardzo dobrze, jednak nie oszukujmy się, swoimi możliwościami nie podchodzą do Androida (kwestia oczywiście co chce się na nich robić), jednak brak możliwości podłączenia bluetooth z czymkolwiek właściwie, wymuszanie używania Itunes, dedykowany kabel podłączeniowy zamiast normalnego usb, które jest dostępne wszędzie to nic dobrego. Do tego cenią się bardzo wysoko i nawet pomimo płynności, szybkości, jakości wykonania i designu to bym sobie osobiście go nie kupił.
Do tego aparatu też bym sceptycznie podchodził, bo o połowę tańsze konstrukcje na Androidzie potrafią robić lepsze zdjęcia.

Sprzętowo Iphony zawsze mają takie wnętrze, jakie jest im potrzebne i nigdy więcej, wcześniej było to ubogie, teraz jest już lepiej, nie mniej jednak więcej nie ma potrzeby w nie pakować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...