Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie wiem , ale w testach które czytałem na benchmarku pisze że GTX 570 w grze crysis uzyskał minimalną liczbę klatek 24 a GTX 580 30 więc chyba płynniej będzie na 30 niż 24

fps-ach

omg kolejny sugerujący się grą Crysis.To powiadasz że patrzysz na wydajność przy teście 1gry.Extra

Link to post
Share on other sites

Ja zawsze jak najpierw patrze na testy nowej grafiki w Crysisie bo CryEngine 2 i dzisiaj jest niedościgniony. Prawda z optymalizacją się nie postarali ale jak patrzysz na test takiego GTX580 i w Crysisie ma min. 30FPS w fullHD to o resztę gier można być spokojnym. A Crysis 2 będzie miał identyczne wymagania minimalne jak jedynka i będzie pracował na CryEngine 3 który jest dopracowaną wersją dwójki. Oby tylko nie był brzydszy przez konsole. Bierz tą Noctune, i5 760(kręć ile wlezie), GTX 580 i walnij sobie 8GB ram-u(to będziesz spokojny ale i tak żadnej różnicy pomiędzy 4 a 8 w obecnej chwili nie ma). A i naprawdę przestań powtarzać, że SLI/CF to tylko same problemy(na początku swojej egzystencji owszem ale obecnie dzięki tej technologii mamy większą wydajność niż na pojedyńczym GPU za niższą cenę). Ale jak się składa nowego kompa od podstaw to lepiej zacząć od jednej grafiki a potem EWENTUALNIE dołożyć drugą.

Link to post
Share on other sites

Czepiacie się... Gość ma kasę. Może ciężko pracował i się dorobił. I co teraz? Do banku albo pod poduszkę. Pieniądze są po to by je wydawać...

 

Gość ma 6000zł... Więc jak się bawić to bawić...:

Procesor:

Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 735 zł

Płyta główna:

Asus Maximus III Formula /intel P55/ 899 zł

Cooler:

Noctua NH-D14 320 zł

Pamięć RAM:

Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Viper II Sector 5 [x2] 559 zł

Dysk twardy:

OCZ Vertex2 E 60GB (285MB/275MB/s) 499 zł

Drugi dysk twardy:

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 210 zł

Karta graficzna:

Asus GeForce GTX 580 1536MB DDR5 /384bit/ 2xDVI/mHDMI 1999 zł

Obudowa:

Cooler Master Dominator II 692 Advanced (bez zasilacza) 399 zł

Zasilacz:

Corsair 650W [CMPSU-650HXEU] modularny 459 zł

 

RAZEM: 6078zł (składane na esc.pl)

 

I to jest zabawa... Co z tego ze bezsensu dawać tyle za płytę skoro jest mega kozacka... D14 też bez sensu, ale czemu nie... Fakt, SLI wydajniejsze, ale gość woli GTX580...

 

Stary bierz kasiure, idź do sklepu i kup wypasiony sprzęt... nie oszczędzaj na niczym, bo i po co??

Link to post
Share on other sites

evo9fan , dobrze kombinujesz i chwała ci za to ;) 6000zł to taka bariera którą postawiłem ponieważ jakąś sumę podać musiałem i tak jak pisałem wcześniej jeśli ją przekroczy to nic :P

 

Ale chyba jednak zostałbym przy tym zestawie który podał evo9fan , tylko zmienił bym płytę główną i pamięć ram , więc wyglądało by to tak :

 

PŁYTA GŁÓWNA: Asus P7P55D PRO

PROCESOR: Intel Core i5 760 2,80 GHz BOX

CHŁODZENIE: Noctua NH-D14

RAMY: Kingston HyperX Blu DDR3 4X 2GB 1333MHz CL9

KARTA GRAFICZNA: GeForce GTX 580 EVGA 1536MB SuperClocked

DYSK: Samsung F3 1 TB 7200 obr./min.

DYSK SSD: OCZ 2.5'' SSD Vertex 2 E 60 GB (Serial ATA)

NAGRYWARKA: Samsung LightScribe bulk black

ZASILACZ: Corsair CMPSU-650HXEU - 650W

OBUDOWA: CoolerMaster Dominator CM 692 II Advanced Black

 

O płycie Asus Maximus III Formula nie wiem za dużo więc dlatego skłaniam się ku Asus P7P55D PRO

poczytałem o tej płycie i faktycznie jest bardzo dobra do OC , a na tym mi zależy :D

Ramy dlatego na kingstony ponieważ ktoś tutaj napisał że bardzo dobrze współpracują z płytą Asusa

Zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie :hahaha:

Link to post
Share on other sites
http://nvision.pl/Test-czterech-szybkich-plyt-glownych-na-chipsecie-P55--Articles-300-ndetails-3.html ---> tu masz test maximusa... Republic of Gamers... Mówi samo za siebie... Potencjał OC również przeogromny... Pamięci podałem takie, które ładnie zgrałyby się kolorystycznie z płytą :P Choć oczywiście są bardzo dobre... Niski CL, dobrze schłodzone...
Link to post
Share on other sites

Może i miałeś 24 klatki ale to było chyba max. FPS. Ja mogę sobie pozwolić na płynną grę na ustawieniach entuzjasta i rozdziałce 1680x1050 mając kręconego GTX 460. Nie ma mowy o płynności z 8800GTS, miałem wcześniej 8800GTX i grałem na rozdzielczości 1280x720 i z ustawieniami GRACZ i wtedy było "płynnie".

RiX_00 jak już złożysz kompa to dodaj parę testów w benchmarkach.

Link to post
Share on other sites

Rakoth , Na pewno coś zapodam ale kompa będę składał po nowym roku , bo w tym roku na święta muszę wyjechać do rodziny za granicę (niestety :P )

Na razie wszystkim dziękuję za pomoc i przepraszam jak napsułem za dużo krwi :D

Po nowym roku odezwe się jeszcze w tym temacie gdybym miał jeszcze jakieś wątpliwości i chciał o coś zapytać , jak narazie temat chyba można zamknąć a w razie czego poproszę moderatorów o ponowne otwarcie.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim zdrowych i spokojnych świąt i szczęśliwego nowego roku , jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Ja mam podobną konfigurację i jestem zadowolony, mam gtx 580 z MSi, płytę MSi p55-gd85, 4 gb ddr3 kingston hyperx 1333, i5 760 niekręcony jak na razie. Wszystko śmiga pięknie w 1920x1080 na 22" monitorku iiyama.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...