Skocz do zawartości

Zestaw biurowy do ok 2500 zł


Recommended Posts

Witam

 

chciałbym złożyć tani zestaw do gabinetu medycznego. Na komputterze będzie działał prosty program do obsługi pacjentów. Do PC-ta będę chciał się łączyć zdalnym pulpitem z laptopa w domu.

  • Zastosowanie komputera: Biuro, Mała Baza SQL (do programu medycznego), Zdalny Pulpit
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ok. 2500
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? W ciągu 2 tygodni
  • Których części potrzebujesz?: Pełen zestaw - jednostka,monitor,peryferia (myszka + klawiatura)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Brak
  • Specjalne wymagania: System operacyjny w zestawie, Porządna płyta główna, Bez Karty Graficznej Dedykowanej
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie
  • Własna propozycja zestawu:
  • Inne: Gdzie najlepiej kupić zestaw bez potrzeby jego składania?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kompletny zestaw z oprogramowaniem, nie składak z przypadku. Porządna firma DELL. Gwarancja w miejscu instalacji, nie trzeba się bawić z oddawaniem/wysyłką w przypadku awarii. Mieści się w budżecie. Co do monitora AOC robi przyzwoite w przystępnej cenie.

 

 

Czepiacie się mnie a sami nic nie zaproponowaliście. Kajtek rozumiem, że chcesz się nacieszyć nic nie znaczącą odrobiną władzy na forum.

 
Link to post
Share on other sites

 

 

Czepiacie się mnie a sami nic nie zaproponowaliście. Kajtek rozumiem, że chcesz się nacieszyć nic nie znaczącą odrobiną władzy na forum

 

Daruj sobie takie wycieczki osobiste na dzień dobry. Słuchaj, taki jest regulamin forum i dotyczy on każdego. Tak samo mnie jak i Ciebie. Ręce opadają jak człowiek widzi z rana takie pierdoły o władzy. Buntownicy z wyboru. 

 

Nie zaproponowałem nic ? Ah, racja. Czekam aż autor raczy odpisać na moje pytanie odnośnie mobo. 

Link to post
Share on other sites

Ostatnio brałem bardzo podobną konfigurację do firmy - z tą różnicą że zamiast pentiuma dałem i3 (potrzebne było więcej wątków). Dodam tylko że działa jak trzeba.

 

http://www.morele.net/inventory/info/wX1vUI/

 

Koszt całościowy na chwilę obecną (po zastosowaniu kodu promocyjnego) - 2376,99 razem z montażem i dostawą.

 

Dwurdzeniowy pentak 3,3 GHz z grafiką zintegrowaną, niezłe tanie mobo, 8GB DD4 bezproblemowo działające z w/w płytą, 1TB HDD, budżetowy ale mający mocy aż nadto Chieftec 400W z certyfikatem 80+, tania obudowa mATX, nagrywarka DVD, najprostsza klawa i myszka biurowa w zestawie, 21,5 calowy monitorek od BenQ z matryca AMVA+ i system Windows 10 w wersji OEM (oczywiście system można dobrać wedle uznania, np. Win7, 8.1) + usługa montażu (bez instalacji systemu). Dodałem kabel zasilający bo bywa że brakuje w komplecie do zasilacza.

 

Z kodem promocyjnym W3FHN58JFW - montaż jest za 1zł, a kurier gratis.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ponad 200 zł. 

 

Nadal nie widzę sensu inwestowania w system w wersji Pro.

 

Nie zagłębiałem się w niuanse licencji, więc nie wiem czy można wersje Home legalnie wykorzystywać w firmie. Ale wiem, że system musi być w wersji Pro aby bezproblemowo podpiąć go do firmowej domeny.

 

W sumie do zdalnego pulpitu home powinien wystarczyć. Sam nie wiem czy Pro będzie wykorzystany w przyszłości.

 

Wystarczy spokojnie. U nas I3 było koniecznością - wykorzystywana aplikacja do OCR lubi wiele wątków, zwłaszcza jak uruchomi się kilka instancji.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Zestaw przyszedł ale nie wiem dlaczego ani na DVI ani VGA nie pokazuje żadnego obrazu na monitorze (no video input). Ktoś wie co może być przyczyną? Resetowałem bios. Sprawdzałem na innym monitorze i i ciągle nic. Na EZ Debug LED na płycie świeci się dioda  z CPU ale to oznacza, że jest podłączony czy ma problem z procesorem? Wentylator pracuje normalnie.

 

EZ Debug LED: Debug LED indicators
These LEDs indicate the status of the motherboard.
CPU - indicates CPU is not detected or fail.
DRAM - indicates DRAM is not detected or fail.
VGA - indicates GPU is not detected or fail.

Edytowane przez shinigami_extrem
Link to post
Share on other sites

Odepnij dysk, napęd, wyjmij RAM - ponownie podłącz wszystkie kable - sprawdź czy komp rusza. Może w transporcie się "wytrząsł" lub serwisant z moreli miał 2 lewe ręce.

 

Od razu odrzucam opcję niekompatybilności RAMu z płytą. Zakupiony Crucial jest wymieniony w liście kompatybilnych układów, podobnie jak procek/

 

Z doświadczenia typuję 4 opcje: kretyn w serwisie co złożyć nie umie/kurier rajdowiec lub RAM, płyta albo zasilacz. Zamawiałeś zestaw złożony przysługuje Ci więc reklamacja/zgłoszenie gwarancyjne na całość zestawu - jak nie chcesz to nie musisz bawić się w diagnostę tylko składasz  zgłoszenie i czekasz na instrukcje.

 

  1. Ogólny link do procedur zwrotowo-gwarancyjnych: http://www.morele.net/pomoc_grupa/1/
  2. Jest też wymiana wadliwego towaru w ciągu 3 dni od otrzymania: http://www.morele.net/pokaz_pomoc/2/

 

Ogółem współczuję - zamawiałem z moreli 5 składaków do pracy (z usługą złożenia), 2 dla znajomych i jeden dla siebie - z żadnym nie było problemów.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...